Nazywam się komandor Shepard, a to jest mój ulubiony sklep w Cytadeli.
-- Shepard
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Garrus Vakarian

06.01.2012, 11:56
Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 
Garrus

Mass Effect

Garrus Vakarian, jak większość turian, rozpoczął swoje wojskowe szkolenie w wieku 15 lat. Następnie, idąc w ślady ojca, dołączył do Służb Ochrony Cytadeli i rozpoczął pracę w Dywizji Śledczej. Garrus był między innymi odpowiedzialny za śledztwo prowadzone przeciwko Sarenowi Arteriusowi, jednemu z najlepszych Widm pracujących dla Rady Cytadeli. Mimo iż, oficjalnie śledztwo zostało zakończone, Garrus postanowił nie odpuścić i na własną rękę szukać dowodów przeciwko Sarenowi. Jego prywatne śledztwo wkrótce doprowadziło go do spotkania z Komandorem Shepardem. Garrus dołączył wówczas do Sheparda i stanął u jego boku w walce z Sarenem i jego gethami.

Garrus dorastał na rodzimej planecie turian - Palaven. Jego ojciec jest znanym agentem Służb Ochrony Cytadeli, Garrus opowiadając o nim zaznacza, że zawsze postępował ściśle według wyznaczonego regulaminu. Gdy Garrus dostał szansę na zostanie Widmem, jego ojciec zdecydował się zablokować jego kandydaturę twierdząc, że Widma, będący poza prawem, mają za dużo swobody w działaniu.

Garrus zawsze odnosi się do Sheparda z wielkim szacunkiem. W stosunku do ofiar i pokrzywdzonych jest spokojny i stara się dodawać im otuchy; w walce jednak nie okazuje litości swoim przeciwnikom. Garrus

Shepard po raz pierwszy spotyka Garrusa podczas jego sprzeczki z egzekutorem Pallinem. Garrus, którego śledztwo w sprawie Sarena zostało zamknięte z braku dowodów, postanawia kontynuować je na własną rękę. Po rozmowie z Harkinem, Shepard dowiaduje się, że Garrus w poszukiwaniu dowodów udał się do kliniki medycznej prowadzonej przez dr.Chloe Michel. Gdy Komandor dociera na miejsce okazuje się, że grupa zbirów grozi pani doktor, a Garrus próbuje jej pomóc. Po zakończeniu krótkiej walki, Garrus, który jest zdeterminowany by odkryć zdradę Sarena, proponuje Shepardowi współpracę. Za zgodą Sheparda dołącza do jego drużyny.

Jeśli Shepard w pierwszej kolejności zwerbował Wrexa, Garrus później poprosi o przyłączenie do drużyny. Shepard może odmówić i ukończyć grę bez turianina.

Garrus pozostawił w Służbie Ochrony Cytadelii kilka nie rozwiązanych spraw. Jedną z nich jest sprawa doktora Saleona, niebezpiecznego salariańskiego genetyka, który przeprowadzał okrutne eksperymenty medyczne. Garrus miał szansę złapania go, ale przeszkodzili mu w tym jego dowódcy, którzy nie wyrazili zgody na zestrzelenie statku Saleona z powodu obecności na pokładzie zakładników, którzy według Garrusa, byli jedynie efektami jego eksperymentów Shepard może zaoferować Garrusowi pomoc w odnalezieniu doktora.

Klasa

  • Turiański Agent

Talenty

  • Karabiny szturmowe
  • Karabiny snajperskie (odblokowane na 6 poziomie karabinów szturmowych)
  • Pancerz taktyczny
  • Szkolenie szturmowe (odblokowane na 5 poziomie pancerza taktycznego)
  • Deszyfracja
  • Redukcja (odblokowana na 4 poziomie deszyfracji)
  • Pierwsza pomoc
  • Elektronika (odblokowana na 7 poziomie pierwszej pomocy)

Ciekawostki

- W angielskiej wersji językowej głosu Garrusowi użycza Brandon Keener. W polskiej wersji w tej roli możemy usłyszeć Błażeja Wójcika.

- Garrus pojawiał się na większości zapowiedzi i zwiastunów promujących Mass Effect 1.

- W wersji gry na PC występuje bug który sprawia, że mimo wysokich ustawień grafiki twarz Garrusa wyświetla się w bardzo niskiej rozdzielczości.

- Osłona, którą nosi na twarzy Garrus, jest niestandardową wersją turiańskiego sprzętu namierzającego wzorowanego na Osłonie Twarzy Kuwashii. Przedmiot ten ma duże znaczenia dla Garrusa.

- Relacja między Garrusem a Shepardem jest w typie relacji ucznia i mistrza. Garrus często kieruje się radami Sheparda i podąża za jego przykładem.


Garrus w Mass Effect 3źródło:masseffect.wikia.com