To, że cię lubię, wcale nie oznacza, że nie mogę cię zaje***.
-- Urdnot Wrex
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Tali'Zorah nar Rayya

17.12.2011, 14:51
Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Tali'Zorah nar Rayya jest Quarianką należącą do drużyny Komandora Sheparda. Jest córką Raela'Zorah, członka Rady Admirałów Wędrownej Floty. Mimo młodego wieku, Tali uznawana jest za geniusza w dziedzinie mechaniki.

Tali

Klasa

  • Quariański Mechanik

Talenty

  • Pistolety.
  • Strzelby ( Odblokowane na 6 poziomie Pistoletów).
  • Podstawowy pancerz.
  • Pierwsza pomoc ( Odblokowana na 5 poziomie Podstawowego pancerza).
  • Elektronika.
  • Redukcja (Odblokowana na 4 poziomie Elektroniki ).
  • Deszyfracja.
  • Hakowanie ( Odblokowane na 7 poziomie Deszyfracji ).

Mass Effect

Tali

Tali urodziła się w 2161 roku na pokładzie statku Rayya. Po osiągnięciu pełnoletności opuściła Wędrowną Flotę i udała się na tradycyjną, quariańską Pielgrzymkę. Podczas swoich podróży doszły ją słuchy o powrocie Gethów. Kierowana ciekawością postanowiła wyśledzić pojedynczą jednostkę, unieszkodliwić i pozbawić pliku pamięci. Z odzyskanych zapisów dźwiękowych dowiedziała się o zdradzie Widma Sarena Arteriusa i jego ataku na Eden Prime. Wiedza ta szybko okazała się niebezpieczna i Tali była zmuszona ukryć się na Cytadeli. Została uratowana przez drużynę Sheparada, gdy oszukana przez gangstera Pięść musiała bronić się przez zabójcami. Aby odpłacić się Shepardowi za uratowanie życia, przekazała mu dowody obciążające Sarena. Pliki odzyskane przez Tali przekazują również informacje o powrocie starożytnej rasy Żniwiarzy, która doprowadziła do wyginięcia Protean.

Po dołączeniu do drużyny Komandora, Tali spędza swój czas studiując pracę silnika Normandii. Inżynier Adams jest pod wrażeniem umiejętności młodej Quarianki i często pracują razem nad rozbrajaniem obiektów technologicznych, które Shepard zbiera podczas badania powierzchni planet. Tali jest wyraźnie zafascynowana nowoczesną technologią wykorzystaną do stworzenia Normandii. Często porównuje ją do statków Wędrowej Floty, mówiąc na przykład, że nie może przyzwyczaić się do spania w ciszy, ponieważ na Quariańskich statkach zawsze słychać pracę starych, głośnych silników.

Shepard może przekazać Tali dane dotyczące Gethów znalezione podczas zadania Niezbadany Świat: Najazdy Gethów. Dane te mogą pomóc Tali w ukończeniu jej Pielgrzymki.

Ciekawostki

- W angielskiej wersji językowej głosu Tali udziela Liz Sroka. W polskiej wersji w tej roli możemy usłyszeć Monikę Kwiatkowską.

- Tali zawsze nosi przy sobie nóż, przymocowany do buta, ale nigdy nie używa go w walce.

- Pierwsza wersja imienia Quarianki brzmiała Talsi Orah. Twórcy gry uznali jednak to imię za "zbyt delikatne" i nie pasujące do końcowej koncepcji postaci.

Tali w Mass Effect 2

źródło:masseffect.wikia.com