No to co? Wjeżdżamy do mrocznego podziemnego tunelu?
-- Towarzysz Sheparda
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Liara T'Soni

10.11.2011, 13:41
Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Dr.Liara T'Soni jest naukowcem Asari i ostatnie pięćdziesiąt lat swojego życia poświęciła na badanie proteańskiej technologii i kultury, poświęcając dużo czasu kwestii wyginięcia Protean.

Urodziła się w 2077 roku, w Mass Effect 1 ma "zaledwie" 106 lat, co sprawia, że w oczach Asari, dopiero wychodzi z wieku dziecięcego. Ma ogromną wiedzę na temat Proteach i jest zdolną biotyczką. Zarówno męska, jak i kobieca wersja Sheparda, może nawiązać z nią romans.

W angielskiej wersji językowej gry głosu Liarze udziela Ali Hillis, a jej twarz stworzona jest na podobieństwo aktorki Jillian Murray. W Mass Effect 1 w polskiej wersji językowej dubbinguje ją Joanna Pach; w Mass Effect 2 Julia Kołakowska.

Mass Effect

Klasa

  • Naukowiec Asari

Moce

  • Rzut
  • Podniesienie (odblokowane przy Rzut 6)
  • Odkształcenie
  • Osobliwość (odblokowane przy Odkształcenie 7)
  • Bariera
  • Unieruchomienie (odblokowane przy Bariera 5)
  • Pierwsza Pomoc
  • Elektronika (odblokowane przy Pierwsza Pomoc 4)
Liara ME1

Po tym, jak Komandor Shepard dowiaduje się, że Liara jest córką Matki Benezji, postanawia odszukać ją i dowiedzieć się, czy posiada jakiekolwiek informacje na temat Sarena. Liarę można odnaleźć przeszukując gromadę Artemis Tau i lądując na planecie Therum w systemie Knossos. Próbując uciec Gethom, Liara wpadła pułapkę i została uwięziona za barierą. Po akcji ratunkowej i dotarciu na Normandię, Liara T'Soni dołącza do drużyny Sheparda. Używając swoich telepatycznych zdolności pomaga Komandorowi zinterpretować wizję z Proteańskiego Przekaźnika i odkryć plan Sarena.

Liara nie czuje się mocno związana ze swoją matką Benezją i nie utrzymywała z nią kontaktów. Wysoka pozycja społeczna Benezji dla Liary oznaczała wiecznie wysokie wymagania, dlatego wybrała karierę archeologa by mieć szansę nas ucieczkę spod presji. Ze względu na charakter swojej pracy, Liara większość czasu spędzała w samotności. Jest nieśmiała i nie przyzwyczajona do kłamstw.

Ze względu na swoje pokrewieństwo z Benezją, reszta załogi Normandii zachowuje się w stosunku do niej nieufnie. Mimo iż, Liara od dawna nie rozmawiała z matką, zna ją na tyle dobrze, że nie potrafi zrozumieć jak może dobrowolnie pomagać Sarenowi. Liara zdradza Shepardowi, że nie zna swojego "ojca", wie jedynie, że jest nim Asari, z którą spotykała się Benezja. Reprodukcja pomiędzy dwiema Asari jest tematem tabu w ich społeczeństwie, co może również tłumaczyć, dlaczego Liara wybrała życie w odosobnieniu.

Mass Effect: Redemption

Liara w komiksie Redemption

Miesiąc po zaginięciu i domniemanej śmierci Sheparda, Liara T'Soni wyrusza na Omegę, poszukując informacji o Komandorze. Podczas wizyty w Klubie Zaświaty, Liara zostaje zaczepiona przez tajemniczą, zakapturzoną postać, która okazuje się być Drellem. Liara poznaje Ferona, który miał być jej informatorem, i wypytuje go o Sheparda. Gdy Feron wyjawia jej, że Komandor nie żyje, Liara żąda zobaczenia ciała. Wówczas zostają zaatakowani przez najemników Niebieskiego Słońca. Do walki przyłączają się agenci Cerberusa, dając Liarze i Feronowi szanse na ucieczkę.

Później oboje spotykają Mirandę Lawson, które zaprasza Liarę na spotkanie z Człowiekiem Iluzją. On wyjawia Liarze, że Zbieracze korzystając z pomocy Handlarza Cieni, wynajęli Niebieskie Słońca do odszukania ciała Komandora. Człowiek Iluzja prosi Liarę o dowiedzenie się, do czego Zbieraczom potrzebne jest ciało Sheparda. Liara zgadza się na tymczasową współpracę z Cerberusem, zaznaczając jednak, że robi to tylko dla Sheparda.

Liara w Mass Effect 2

źródło:masseffect.wikia.com