Cieszę się, że jesteś blisko, Garrusie. Kto wie, kiedy wybuchnie bunt butelek.
-- Shepard
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Urdnot Wrex

Kruk @ 16.07.2011, 14:42
Ocena użytkowników:  / 5
SłabyŚwietny 

Krogański najemnik i łowca nagród. Wrex jest także jednym z ostatnich krogańskich czempionów - wojowników którzy podczas walki łączą biotykę z siłą ognia. Został wynajęty przez Handlarza Cieni, aby wyeliminować Pięść, przywódcę jednego z gangów działających na Cytadeli. Tam właśnie pierwszy raz spotyka go komandor Shepard.

Mimo swej gwałtownej natury i częstych deklaracji, że walka za kredyty jest jedyną słuszną drogą, Wrex ciągle ma nadzieję, że uda mu się zjednoczyć rozproszone klany swoich współplemieńców, aby zapewnić im lepszą przyszłość.

Klasa

  • Krogański Czempion

Talenty

  • Karabiny Szturmowe
  • Strzelby [wymagane Karabiny Szturmowe 5]
  • Pancerz
  • Zdrowie [wymagany Pancerz 4]
  • Odkształcenie
  • Rzut [wymagane Odkształcenie 7]
  • Bariera
  • Zastój [wymagana Bariera 6]

Historia

Wrex urodził się na rodzinnej planecie krogan- Tuchance. Nieprzeciętne zdolności i siła sprawiły, że w bardzo młodym wieku został przywódcą jednego z najmniejszych plemion należących do klanu Urdnotów. Uczyniło go to jednocześnie najmłodszym od tysiącleci kroganinem, który dostąpił tego zaszczytu.

Po zakończeniu Krogańskich Rebelii i rozprzestrzenieniu przez salarian genofagium, jako jeden z nielicznych twierdził, że w zaistniałej sytuacji kroganie powinni tymczasowo zrezygnować z walki i skupić się na rozmnażaniu. Jego głos zagłuszany był jednak przez tych, którzy uważali, że walki należy kontynuować nie zważając na ciągle zmniejszającą się liczbę krogan. Taką opinię popierał również Jarrod, ojciec Wrex’a. W obliczu ciągle zaostrzającego się konfliktu Jarrod zaproponował spotkanie na neutralnym gruncie, aby znaleźć sposób na pokojowe rozwiązanie. Ojciec z synem stanęli więc między grobami przodków, w miejscu uważanym przez wszystkich krogan za święte, gdzie wszelka przemoc była zabroniona. Wrex przeczuwał, że była to pułapka, mimo to zgodził zjawić. Pertraktacje nie przebiegły pomyślnie. Gdy tylko Jarrod zdał sobie sprawę, że nie przekona syna do zmiany zdania, jego ludzie wyskoczyli z grobów i zaatakowali. Wszyscy, którzy pozostali wierni Wrexowi zginęli. Jemu samemu udało się uciec, jednak nim zbiegł zdążył jeszcze zatopić sztylet w sercu ojca.

Urdnot Wrex

Od tego zdarzenia minęły niemal trzy stulecia. Wrex zaczął walczyć za kredyty, nie służąc nikomu poza sobą. Pracował jako najemnik, łowca nagród, żołnierz, a nawet ochroniarz. Przemierzał wiele systemów nie mając praktycznie żadnego celu. Podczas jednej z rozmów stwierdza, że w galaktyce nie zostało już wiele rzeczy, które są w stanie go zadziwić. Nie jest zbyt rozmownym towarzyszem, jednak z czasem zaczyna dzielić się z Shepardem opowieściami o swoich przygodach. Wspomina między innymi pojedynek z jego starą przyjaciółką, asari imieniem Aleena. Komandor dowiaduje się także, że kroganin pracował przelotem dla Sarena, chociaż wtedy nie wiedział jeszcze kim on jest.

Wbrew pozorom Wrex jest niezwykle opanowany jak na kroganina. Rzadko wpada w gniew i niezwykle ciężko go zdenerwować, jeśli jednak komuś się to uda, to lepiej nie znajdować się wówczas w pobliżu. Jest on też niezwykle zainteresowany biotyką. Odnosi się z respektem do innych członków zespołu, którzy z niej korzystają. Widać to kilkukrotnie, przede wszystkim w jego rozmowach z Kaidanem i Liarą.

Kroganina można zwerbować na kilka sposobów (oczywiście, można też w ogóle nie zawracać sobie nim głowy, co moim skromnym zdaniem byłoby błędem). Jeśli zaraz po rozmowie z Kapitanem Andersonem udamy się, za jego radą, na spotkanie Harkina, który przykładnie upija się w Norze Chory, zobaczymy jak Wrex grozi ludziom Pięści. W innym wypadku, na przykład gdy udamy się najpierw na poszukiwanie Garrusa, dowiemy się, że kroganin przebywa obecnie w akademii SOC-u, gdzie jest przesłuchiwany.

Wrex’a możemy pozyskać przed pozbyciem się Pięści, wtedy chętnie przyłączy się on do drużyny, aby pomóc w jego unieszkodliwieniu, lub odnaleźć go już po tym jak sami uporamy się z byłym agentem Handlarza Cieni. W obu przypadkach kroganin zgodzi się dołączyć do załogi. Należy jednak zaznaczyć, że jeśli Wrex będzie w drużynie w momencie rozmowy z Pięścią, to niezależnie od podjętych przez nas działań, Pięść zostanie zabity (nie żeby była to jakaś wielka strata, ale jeśli ktoś gra idealistą to może mu być to nie na rękę =).

Po odwiedzeniu kilku planet, zakładając, że regularnie będziemy rozmawiać z naszym krogańskim przyjacielem, dowiemy się, że Wrex poszukuje pewnej pamiątki rodzinnej. Chodzi o Rodową Zbroję klanu Urdnot, która została skonfiskowana razem z resztą uzbrojenia przez turian zaraz po zakończeniu rebelii. Według jego informacji, zbroja jest aktualnie w posiadaniu pewnego turiańskiego kolekcjonera imieniem, Tonn Actus. Jeśli uda się ją odzyskać, Shepard zaskarbi sobie wdzięczność i szacunek kroganina.

Podczas misji na Virmirze okaże się, że Saren mógł odnaleźć lekarstwo na genofagium, produkując przy okazji armię krogan. Przywódca oddziału salarian da nam jasno do zrozumienia, że laboratoria muszą zostać zniszczone. Zależnie od tego jak przebiegnie rozmowa, Wrex może zginąć (zabity przez Sheparda lub Ashley).

Mass Effect 2

Wrex pojawia się również w Mass Effect 2, jeśli przeżyje Virmir. Shepard spotyka go na Tuchance, gdzie ten powita ją/jego ciepło, wspominając ich stare przygody. Okazuje się, że kroganin zdołał zjednoczyć większość klanów zamieszkujących rodzinną planetę ulepszając i modernizując panujące dotychczas zasady oraz wprowadzając wiele nowych reform. Stworzył miedzy innymi neutralny grunt, gdzie spotykać się mogą członkowie różnych klanów, a przemoc jest niedozwolona. W zamian za lojalność klan Urdnot chroni dzieci oraz kobiety sojuszników.

Po zakończeniu misji dla Grunta, Wrex przyjmuje go do swojego klanu. Dodatkowo, jeśli podczas wykonywanie wspomnianego zadania, drużynie uda się pokonać miażdzypaszczę, Wrex będzie pod wrażeniem i wspomni, że od czasu jego inicjacji nikt tego nie dokonał (warto się więc pomęczyć, nie tyle dla osiągnięcia, co dla komentarza Wrex’a na temat Grunta).

Niestety nie da się go przyłączyć do drużyny. Jeśli Shepard złoży mu taką propozycje, Wrex powie, że czeka go jeszcze sporo pracy na Tuchance i nie może jej teraz opuścić.

Jeśli Wrex zginął na Virmirze to zamiast niego pojawi się Urdnot Wreav.

Do stworzenia artykułu wykorzystano informacje dostępne na masseffect.wikia.com.