Nazywam się komandor Shepard, a to jest mój ulubiony sklep w Cytadeli.
-- Shepard
Czytaj więcej...

NZXT H510i Mass Effect - limi...

NZXT H510i Mass Effect to najnowszy, siódmy projekt z seri...

Czytaj więcej...

Relieve the legend - Legendar...

N7 Day przyniósł to czego większość mogła się spodziewać. ...

Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

0123

Strefy Konfliktu

Roelka @ 25.07.2011, 12:59
Ocena użytkowników:  / 4
SłabyŚwietny 

Thessia

Thessia

Rodzinna planeta Asari jest centrum ekonomicznym całej Drogi Mlecznej, ze względu na duże pokłady Elementu Zero, dzięki którym może kontrolować jego ceny w całej Galaktyce. Thessia jest planetą w których warunkach bogatych w eezo wyewoluowały gatunki aktywnie biotycznie i te, które zwyczajnie nie odczuwają negatywnych efektów działania eezo.

W spokojnych czasach pokoju podróżni odwiedzający planetę są dokładnie kontrolowani, ale mimo wysiłków Rząd nie potrafi zapobiec próbom przemytu.

Zalecenie Przymierza

Element Zero w sproszkowanej formie może być obecny w pożywieniu i zasobach wody; nie ma to wpływu na gatunki inne niż Asari. Zaleca się by odwiedzający planetę przedstawiciele innych gatunków wybierali "turystyczne" odmiany lokalnej kuchni, które wolne są od eezo.

Tuchanka

Tuchanka

"To smutne miejsce do życie, ale znacznie smutniej jest tu umierać", powiedział Turiański generał Riix Aescorus, gdy po raz pierwszy wylądował na Tuchance. Śmierć przybiera różne formy na rodzinnej planecie Krogan; od promieniowania radioaktywnego pozostałego po Krogańskich wojnach, poprzez zabójcze temperatury spowodowane niskim poziomem albedo planety, aż do dzikich i brutalnych zwierząt.

Planeta nie przedstawia jednak obrazu Krogan, którzy do dnia dzisiejszego toczą między klanowe wojny. Na szczęście dla reszty Galaktyki, działania wojenne Krogan zazwyczaj nie wykraczają poza obszar planety. Wojsko Cytadeli wprowadziło Prawo Demilitaryzacyjną, która zabrania Kroganom tworzenia własnej floty. Co kilka lat, kolejny Krogański Czempion próbuję złamać to prawo, ale działania jego rywali szybko niszczą jego plan, zanim jeszcze Wojsko Cytadeli zdąży zareagować.

Ziemia

Ziemia

Ziemia jest stolicą i rodzinną planetą ludzkości. Mimo, iż na planecie wciąż istnieje podział na indywidualne państwa, wszyscy zjednoczeni są pod flagą Przymierza Systemów.

Mimo znacznego industrialnego, handlowego i kulturowego rozwoju planety, wiele rejonów Ziemi wciąż wygląda tak, jak w XX wieku; są one przeludnionymi i zatopionymi w smogu slumsami.

Obecne zaludnienie Ziemi wynosi 11,4 miliarda mieszkańców.

Mars

Mars

Do czasu odkrycia technologii pozwalającej na odbywanie podróży z prędkością ponad świetlną, planowano skolonizować i przekształcić Marsa w drugą Ziemię. Obecnie kolonia stała jest spokojną prowincją. Południowy biegun Marsa stał się historycznym rezerwatem stworzonym wokół odnalezionych tam proteańskich ruin. Imigracja i rozwój zostały zablokowane na rzecz kontynuowania poszukiwań kolejnych proteańskich artefaktów.

Obecne zaludnienie Marsa wynosi 3,4 miliona. Stolicą koloni jest miasto Lowell.

Palaven

Palaven

Palaven, rodzinna planeta turian, ma ubogi w metale rdzeń, generujący słabe pole magnetyczne i wpuszczający dużą ilość promieniowa słonecznego do atmosfery planety. Aby się przed nim chronić, większość istot żyjących na Palaven wytworzyło formę metalicznego egzoszkieletu. Odblaskowa skóra podobna do pancerza, sprawia, że turianie są mniej podatni na promieniowanie, choć nie posiadają żadnego naturalnego pancerza. Gruba skóra turian nie zatrzyma jednak ani pocisków ani uderzeń energii.

Sur'Kesh

Sur'Kesh

Sur'Kesh, planeta rodzinna salarian, znana jest ze swojego wilgotnego klimatu i bogatej roślinności. Większość terenów planety pokrytych jest florą lub zajmowana jest przez ogromne oceany. Podobnie jak w przypadku lasów deszczowych, które niegdyś pokrywały Ziemię, lasy Sur'Kesh obfitują w bioróżnorodność. Pragnienie intelektualnego rozwoju, popchnęło salarian do zbadania każdego aspektu ich środowiska już dawno temu, dzięki czemu wiedzą jak żyć by nie pozostawiać trwałych negatywnych konsekwencji w swoim otoczeniu.

Rannoch

Rannoch

Rannoch, jałowa planeta krążąca wokół starszej gwiazdy w systemie Tikkun, niegdyś należała do quarian. Prawie 300 lat temu, quarianie zostali wygnani z Rannoch przez gethy, syntetycznych służących, którzy uzyskali własną wolę i zbuntowali się przeciwko swoim twórcom. Mimo iż Rannoch jest obecnie w większości nie zamieszkana, gethy wciąż uważają się za opiekunów planety i odbudowują jej system ekologiczny, przywracają do dawnej chwały starożytne budowle i uprawiają ziemię.

Pancernik Gethów

Pancernik

Ze względu na naturę swojego społeczeństwa, gethy nie potrzebują systemu ekonomicznego, korzystają jedynie z złóż kopalnianych znalezionych na asteroidach okrążających Rannoch. Jedyną przeszkodą nie pozwalającą im na zbudowanie floty zdolnej do wyeliminowania wszystkich istot organicznych - jeśli takie są ich plany - jest prędkość budowy. Pancerniki gethów, masywne okręty flagowe zdecydowanie nie mieszczące się w wymiarach regulowanych przez Cytadelę, sprawiają, że flota gethów słusznie uważana jest za siłę, z którą należy się liczyć.

Cytadela

Cytadela

Cytadela jest ogromną stacją kosmiczną, skonstruowaną 50 tysięcy lat temu w sercu Mgławicy Węża, w pobliżu gwiazdy zwanej Wdową. Uznawana jest za polityczną i finansową stolicę galaktyki. Na Cytadeli urzęduje Rada, potężny organ rządzący i nadzorujący wieloma rasami galaktyki. Stacja uważana jest za centrum międzygalaktycznej społeczności.

Obecne zaludnienie Cytadeli wynosi 13,2 miliony mieszkańców (w tym Opiekunów).