Proteanie zniknęli pięćdziesiąt tysięcy lat temu. Nie mogłeś być przy tym, ni chuja!
-- Urdnot Wrex
Czytaj więcej...

NZXT H510i Mass Effect - limi...

NZXT H510i Mass Effect to najnowszy, siódmy projekt z seri...

Czytaj więcej...

Relieve the legend - Legendar...

N7 Day przyniósł to czego większość mogła się spodziewać. ...

Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

0123

Siły Wroga

Roelka @ 05.08.2011, 18:05
Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 


Flota Żniwiarzy

Okręt wojenny

Ogromne okręty wojenne

Największe okręty floty Żniwiarzy, rozmiarem podobne do Suwerena osiągają długość do 2 kilometrów. Ich celem padają pancerniki, urządzenia obronne i miejsca zamieszkiwane przez cywilizacje istot organicznych.

Niszczyciel

Niszczyciele

Niszczyciele uznawane są za siłę roboczą floty Żniwiwarzy. Ich przeciętna wielkość wynosi 160 metrów. Atakują krążowniki, pozostałe mniejsze statki jak i stanowiska komunikacyjne i centra dowodzenia przeciwnika.

Cerberus

Żołnierz Cerberusa

Żołnierz Cerberusa

Nieustraszeni, zdyscyplinowani i nieustępliwi - Żołnierze Cerberusa są trzonem armii Człowieka Iluzji. Wyekwipowani w specjalnie zaprojektowane pancerze i karabiny jednostki działają z wyjątkową precyzją. Jako pierwsi ruszają do wali i często wspomagani są przez potężniejsze oddziały. Podczas gdy ład całej Galaktyki wali się ich lojalność w stosunku Cerberusa rośnie.

Centurion

Centurion Cerberusa

Centurionowie Cerberusa są taktykami walczącymi na pierwszym froncie u boku żołnierzy. Jako dowódcy szwadronów wprowadzają w życie instrukcje wystosowane osobiście przez Człowieka Iluzję. Sposób, w jaki Człowiekowi Iluzji udało się zwerbować i wytrenować tak dużą liczbę wyspecjalizowanych komandorów pozostaje niepokojącą tajemnicą. Cerberus, dawniej złożony z małych, odosobnionych jednostek, teraz stał się realnym i rosnącym zagrożeniem dla całej Galaktyki.

W obliczu ataku Żniwiarzy, szpiedzy Przymierza próbują dowiedzieć się w jaki sposób Człowiek Iluzja tak szybko zwiększył liczebność swojej organizacji. Jedyną uzyskaną, pożyteczną informacją jest poznanie uzbrojenia Centurionów. Każdy Centurion wyposażony jest w zmodyfikowany karabin M-96 Mattock, zdolny wystrzeliwać granaty dymne, które oślepiają przeciwników; skutkiem czego jest bezsilność przeciwnika, który nie jest w stanie obronić się przez kulami, których nie widzi.

Atlas

Atlas

"Potężny jak półciężarówka i tak samo zwrotny" - w ten sposób żołnierze Cerberusa opisują Bojowy Egzoszkielet Atlas. Naukowcy Cerberusa podjęli się prób połączenia grubego pancerza i siły ognia mecha YMIR z ludzkim pilotem, wyszkolonym w taktykach walki. Próby zakończyły się niebywałym sukcesem. Atlas posiada anty-organiczny akcelerator masy, pociski przebijające pancerze i serce wypełnione elementem zero, dzięki któremu pojazd może zostać bezpiecznie zrzucony z wysokości wprost na pole bitwy.

Gruby pancerz ochraniany jest dodatkowo tarczą, którą osłania pilota i zapewnia dobrą widoczność. Tarcza została stworzona z wyprodukowanego przez Cerberusa polikrystalicznego materiału - inżynierowie Przymierza mogą jedynie przypuszczać, że jest to swojego rodzaju wzmocniony, syntetyczny szafir. Cokolwiek to jest, zmyliło niejednego przeciwnika, który miał nadzieję zniszczyć Atlasa celnym strzałem w tę przeźroczystą osłonę. Jedyne co udało się im osiągnąć, to zdenerwowanie pilota zabójczej maszyny bojowej.

Nemezis

Nemezis

Nemezis są snajperami pracującymi w szeregach Cerberusa. Największą skuteczność osiągają w atakach dystansowych.

Inżynier Inżynier

Inżynier Cerberusa

Inżynierowie Cerberusa są wysoce wyspecjalizowanymi agentami. Potrafią ustawić dwie wieżyczki strażnicze atakujące przeciwników. Mimo, iż są jednostkami wspierającymi główne oddziały, potrafią odciągać ogień od żołnierzy walczących w pierwszej linii ataku.

Obrońca Obrońca

Stróż Cerberusa

Stróżowie Cerberusa zarówno do obrony jak i do ataku używają pokaźnych rozmiarów tarcz."Ludzkie czołgi" - tak Cerberus określa swoich Stróży.

Fantom Fantom

Duch Cerberusa

Duchy są bardzo potężnymi agentami Cerberusa, a walka z nimi stanowi duże wyzwanie. Dzięki swojej zwinności są w stanie unikać pocisków. W walce korzystają z mieczy, które również mają zdolność blokowania ataków biotycznych. Zarówno sojusznicy jak i przeciwny, określają Duchy mianem "Cholernych ninja na speedzie" - mówiąc to zarówno z podziwem jak i przerażeniem.

Powrót do góry

Zombie

Zombie

Zombie

Zombie są zmutowanymi przez Żniwiarzy syntetycznymi stworzeniami pochodzącymi od rasy ludzkiej. Ich styl walki opiera się na atakach bezpośrednich w bliskim starciu.

Banshee Banshee

Banshee

Banshee są zmutowanymi przez Żniwiarzy syntetycznym stworzeniami pochodzącymi od rasy asari. Banshee posługują się potężną biotyką. Przerażająco inteligentne i zaawansowane, Banshee zazwyczaj prowadzą do ataku siły Żniwiarzy.

Pustoszyciel

Pustoszyciel

Pustoszyciele są zmutowanymi przez Żniwiarzy syntetycznym stworzeniami pochodzącymi od rasy raknii. Genetyczne modyfikacje dały im siłę ciężkiej artylerii.

Cannibal

Kanibal

Kanibale są zmutowanymi przez Żniwiarzy syntetycznymi stworzeniami pochodzącymi od rasy batarian. Kanibale stanowią duże zagrożenie w walce w bliskim starciu. Regenerują swoje zdrowie poprzez zjadanie innych, poległych istot. Każdego, kto nie jest świadomy skąd pochodzi ich nazwa, czeka niemiła niespodzianka.

Brutal Brutal

Brutal

Brutale są zmutowanymi przez Żniwiarzy hybrydami krogan i turian.

Maruder

Grasant (Maruder)

Grasantowie są zmutowanymi przez Żniwiarzy syntetycznymi stworzeniami pochodzącymi od rasy turian.

Harvester

Kosiarz (Harvester)

Po raz pierwszy stworzenia te zostały przedstawione w Mass Effect 2. W ME3 zostaną zmutowani przez Żniwiarzy. Ich pazury zostały zastąpione przez Smocze Zęby, które pozwalają im na zamianę istot organicznych w zombie.

Powrót do góry

Gethy

Żołnierz Gethów

Żołnierz Gethów

Żołnierze stanowią główny trzon armii Gethów. Wyposażeni są w karabiny szturmowe.

Pyro

Geth Piro

Gethy wyposażone w miotacze ognia stanowią duże zagrożenie w bliskim starciu.

Prime

Geth Prime

Gethy Prime są jednostkami dowodzącymi i kontrolującymi, które eliminują swoich przeciwników działkami pulsacyjnymi, pociskami i wieżyczkami strzelniczymi.

Prime

Geth Łowca

Gethy Łowcy korzystają z urządzeń maskujących, tarcz i strzelb. Dzięki swoim zdolnościom kamuflującym są w stanie zbliżyć się i zaskoczyć przeciwnika; ich kamuflaż może zostać zniszczony poprzez wyeliminowanie ich tarcz.

Prime

Rakietowy Żołnierz Gethów

Rakietowy Żołnierze Gethów uzbrojeni są w Wyrzutnie Rakiet ML-77. Są to potężne jednostki, posiadające wiele warstw pancerza i tarcz.

Powrót do góry