Cieszę się, że w końcu opuściliśmy Noverię. Nie wiem, co było gorsze – śnieg, czy korporacje. Jedno odmrozi ci jaja, a drugie odkupi je w cenie rodzynek.
-- Jeff „Joker” Moreau
Czytaj więcej...

NZXT H510i Mass Effect - limi...

NZXT H510i Mass Effect to najnowszy, siódmy projekt z seri...

Czytaj więcej...

Relieve the legend - Legendar...

N7 Day przyniósł to czego większość mogła się spodziewać. ...

Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

0123

Bronie

Roelka, jcraft @ 25.07.2011, 13:02
Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

SZCZEGÓŁOWE OBJAŚNIENIA TABELKI ZE STATYSTYKAMI BRONI:

WAGA - współczynnik wagi broni, im jest niższy tym mniejszy staje się jej negatywny wpływ na szybkość odnawiania się mocy, wpływa także na szybkość poruszania się postaci w czasie prowadzenia ognia. Stopniowo zmniejsza się wraz z kolejnymi poziomami broni, wartość po znaku ► oznacza wielkość jaką ten wskaźnik osiągnie na najwyższym 10-tym poziomie broni (w przypadku PM-ów możliwe jest dodatkowe zmniejszenie poprzez wykorzystanie odpowiedniej modyfikacji broni).

POJEMNOŚĆ - pierwsza wartość oznacza pojemność pojedynczego magazynka broni, druga znajdująca się w kwadratowym nawiasie oznacza całkowitą ilość amunicji jaką broń może posiadać. Stopniowo zwiększa się wraz z kolejnymi poziomami broni, wartość po znaku ► oznacza wielkość jaką ten wskaźnik osiągnie na najwyższym 10-tym poziomie broni (możliwe jest dodatkowe jej zwiększenie poprzez wykorzystanie odpowiedniej modyfikacji broni).

SZYBKOSTRZELNOŚĆ - im wyższa tym szybciej broń wystrzeliwuje kolejne pociski.

OBRAŻENIA - współczynnik określający obrażenia zadawane przez broń. Im wyższy tym lepiej. Stopniowo zwiększa się wraz z kolejnymi poziomami broni, wartość po znaku ► oznacza wielkość jaką ten wskaźnik osiągnie na najwyższym 10-tym poziomie broni (możliwe jest dodatkowe jej zwiększenie poprzez wykorzystanie odpowiedniej modyfikacji broni).

Wartość określa obrażenia zadane przez pojedynczy pocisk wystrzelony z broni, wyjątkiem są strzelby (nie licząc Krzyżowca) i dwa pistolety (Szpon i Projektor błyskawic) przy których pierwsza wartość określa pełne obrażenia zadawane przez broń jeśli wszystkie pociski wyrzucone przy pojedynczym strzale trafią we wroga, a druga podana w nawiasie kwadratowym obrażenia zadawane przez jeden pocisk.

CELNOŚĆ - współczynnik celności broni. Im wyższy tym broń jest celniejsza. Standardowo wartości tego współczynnika występują w przedziale od 5 do 75. Wartość większą niż 75 można osiągnąć tylko poprzez wyposażenie broni w odpowiednią modyfikację.

Broń ciężka w Mass Effect 3 nie pojawia się jako pełnoprawny element uzbrojenia. Możemy ją tylko podnieść podczas niektórych misji i używać aż do wykorzystania całej jej amunicji.

Karabiny Szturmowe

M-8 Mściciel

M-8 Mściciel (M-8 Avenger)

Popularny, uniwersalny, wojskowy karabin szturmowy. Precyzyjny przy strzelaniu krótkimi seriami, śmiercionośny w trybie ostrzału automatycznego. Mściciel skutecznie przebija tarcze, pancerze i bariery biotyczne. Ze względu na modułową budowę i niedrogie komponenty Mściciel jest popularny zarówno wśród wojskowych, jak i najemników. Słynie z siły ognia, niezawodności, łatwości użytkowania i dostępności ulepszeń. Wyprodukowany przez Kombinat Elkoss.

 • Dostępność SP: [Prolog: Ziemia]
 • Dostępność MP: powszechny
 • Tryb ognia: ciągły

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA10► 5
POJEMNOŚĆ30 [210]► [262]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ500
OBRAŻENIA38,6► 48,2
CELNOŚC15

M-15 Windykator

M-15 Windykator (M-15 Vindicator)

Karabin bojowy Windykator strzela seriami po trzy naboje i jest śmiercionośny bez względu na dystans. Chętnie używany przez zabójców i elitarnych najemników, popularny w Układach Terminusa. Produkowany przez Kontrolę Ryzyka Elanus dla Błękitnych Słońc.

 • Dostępność SP: [Priorytet: Mars]
 • Dostępność MP: rzadki
 • Tryb ognia: krótkie serie (po 3 pociski)

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA10► 5
POJEMNOŚĆ24 [144]► [180]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ425
OBRAŻENIA68,6► 85,8
CELNOŚC45

Karabin pulsacyjny gethów

Karabin pulsacyjny gethów (Geth Pulse Rifle)

Karabiny pulsacyjne gethów przydatnością równają się zwykłym karabinom szturmowym, lecz są dużo lepiej wyważone, mają mniejszy odrzut i są niesamowicie celne. Karabin pulsacyjny strzela szybką serią lekkich pocisków, otoczonych osłoną fazową, w celu zwiększenia obrażeń.

 • Dostępność: [Priorytet: Pancernik gethów]
 • Tryb ognia: ciągły

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA15► 9
POJEMNOŚĆ80 [400]► [500]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ900
OBRAŻENIA21,9► 27,4
CELNOŚC40

M-96 Motyka

M-96 Motyka (M-96 Mattock)

Półautomatyczny karabin do walki na średnich dystansach. Motyka to broń hybrydowa, charakteryzująca się małą ilością generowanego ciepła (jak w karabinie szturmowym) i dużą przebijalnością pocisków (jak w karabinie snajperskim). Wielu strzelców używa jej przeciw wzmocnionym celom. Brak funkcji strzelania pełnymi seriami pozwala ograniczyć zużycie amunicji podczas szarż na ślepo, częstych u zestresowanych żołnierzy.

 • Dostępność: [Akademia Grissoma: Awaryjna ewakuacja]
 • Tryb ognia: pojedynczy

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA15► 9
POJEMNOŚĆ16 [96]► [120]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ225
OBRAŻENIA76,1► 95,2
CELNOŚC65

M-76 Zjawa

M-76 Zjawa (M-76 Revenant)

M-76 Zjawa wyrzuca z siebie istną nawałnicę śmiercionośnych, pędzących z ogromną prędkością pocisków. Jest mało precyzyjna ale ma dużą pojemność magazynka i zadaje pokaźne obrażenia. Ten produkowany na zamówienie karabin maszynowy korzysta z technologii, które nie są powszechnie dostępne. Przed powielaniem chroni go wyrafinowana technologia zarządzania prawami produkcji (FRM), więc tylko najbogatsi i najpotężniejsi herszci mogą sobie pozwolić na zakup Zjawy.

 • Dostępność: [Priorytet: Cytadela II]
 • Tryb ognia: ciągły

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA20► 14
POJEMNOŚĆ60 [320]► [400]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ650
OBRAŻENIA47,6► 59,6
CELNOŚC15

M-99 Szabla

M-99 Szabla (M-99 Saber)

M-99 Szabla to ciężki, półautomatyczny karabin ceniony jedynie przez elitę strzelców wyborowych. Ze względu na swoją potężną siłę ognia bywa żartobliwie nazywany "kawałem żelastwa". Każdy produkowany egzemplarz karabinu M-99 Szabla jest dostosowywany do potrzeb użytkownika, przez co jest on jedną z najdroższych broni Przymierza.

 • Dostępność: [Priorytet: Horyzont]
 • Tryb ognia: pojedynczy

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA20► 14
POJEMNOŚĆ8 [40]► [50]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ65
OBRAŻENIA350,1► 437,6
CELNOŚC75

M-37 Sokół

M-37 Sokół (M-37 Falcon)

Sokół to karabin Przymierza strzelający mini-granatami o średnicy 25 mm. Jest lżejszy i celniejszy od większości granatników. Pozwala na wykorzystanie amunicji specjalnej oraz standardowych pochłaniaczy ciepła. Amunicja jest generowana przez polowy zestaw produkcyjny, a jedynym ograniczeniem karabinu są możliwości pochłaniaczy.

 • Dostępność: [Priorytet: Kwatera główna Cerberusa]
 • Tryb ognia: pojedynczy

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA20► 14
POJEMNOŚĆ4 [24]► [34]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ125
OBRAŻENIA325,7► 407,1
CELNOŚC15

Phaeston

Phaeston

Karabin Phaeston, nazwany na cześć turiańskiego ducha stworzenia, został zaprojektowany tak, aby zapewnić najlepszy możliwy kompromis między celnością a siłą ognia. Tłumiki odrzutu wbudowane w kolbę stabilizują kolejne strzały, dzięki czemu Phaeston może bez pogorszenia celności strzelać z większą siłą niż inne bronie o podobnych rozmiarach. Karabin jest ponadto w pełni automatyczny i stosunkowo lekki, dzięki czemu stał się ulubioną bronią turiańskiej piechoty.

 • Dostępność: [Tuchanka: Pluton turian]
 • Tryb ognia: ciągły

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA15► 9
POJEMNOŚĆ50 [300]► [375]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ600
OBRAŻENIA29,7► 37,2
CELNOŚC15

Karabin szturmowy Zbieraczy

Karabin szturmowy Zbieraczy (Collector Assault Rifle)

Broń Zbieraczy działa na tej samej zasadzie co ludzki karabin szturmowy, z tą zasadniczą różnicą, że zawiera elementy organiczne. Źródłem zasilania najwyraźniej jest organ wewnętrzny o właściwościach biotycznych; jego amunicja przypomina płatki metalicznej emalii, likwidujące przeciwnika z zabójczą skutecznością.

 • Dostępność: tylko tryb multiplayer (promocja Razera)
 • Tryb ognia: ciągły

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA20► 14
POJEMNOŚĆ28 [280]► [350]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ500
OBRAŻENIA44,3► 55,4
CELNOŚC25

M-55 Argus

M-55 Argus

Argus to karabin o dużej mocy, ceniony przez starszych oficerów SOC. Sprawdza się doskonale w walce na małych dystansach, a jego krótkie serie zapewniają oszczędność amunicji podczas długich konfliktów. Inne organizacje strzegące prawa w całej galaktyce wybierają Argus na swój standardowy karabin - zarówno ze względu na jego onieśmielający wygląd, jak i dużą siłę ognia.

 • Dostępność: [DLC] Broń dostępna tylko jako bonus do zamówień przedpremierowych (LISTA SKLEPÓW)
 • Tryb ognia: krótkie serie (po 3 pociski)

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA20► 14
POJEMNOŚĆ21 [168]► [210]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ280
OBRAŻENIA96,8► 120,9
CELNOŚC75

N7 Walkira

N7 Walkiria (N7 Valkyrie)

Po krwawej rzezi, jaką była Bitwa o Cytadelę, oficerowie Przymierza zamówili dla swoich oddziałów naziemnych karabiny nowego typu. Karabin Walkiria, będący modyfikacją popularnego Mściciela, należy obecnie do standardowego wyposażenia rekrutów. Ta wyjątkowo precyzyjnie wykonana i celna broń o pojemnym magazynku stanowi rozchwytywany towar na czarnym rynku.

 • Dostępność: [DLC] Broń dostępna tylko jako bonus do zamówień przedpremierowych (LISTA SKLEPÓW)
 • Tryb ognia: krótkie serie (po 2 pociski)

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA20► 14
POJEMNOŚĆ16 [144]► [180]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ425
OBRAŻENIA79,9► 99,9
CELNOŚC75

Wyrzutnia Chakram

Wyrzutnia Chakram (The Chakram Laucher)

Fantazyjnie nazwana wyrzutnia Chakram wykorzystuje wewnętrzny aparat fabrykacyjny do tworzenia lekkich dysków, pokrytych holograficznym znacznikiem. Dyski eksplodują przy kontakcie, posyłając rozrywający szrapnel. Znaki widoczne na lufie broni to kod spedycyjny opracowany przez producenta, firmę Ama-Lur Equipment. Kod przestrzega przed nieostrożnym montażem karabinu, zawierającego skrajnie niestabilne, pod wysokim ciśnieniem, mieszanki. Właśnie dlatego wyrzutnia Chakram wymaga użycia pochłaniaczy ciepła: bez możliwości odprowadzenia ciepła wydzielanego podczas fabrykacji pocisków, obwody karabinu szybko by się zniszczyły, doprowadzając do spektakularnej katastrofy.

  • Dostępność: [DLC] Ukończenie wersji demonstracyjnej gry Kingdoms of Amalur: Reckoning
  • Tryb ognia: pojedynczy

  STATYSTYKI PODSTAWOWE:

  WAGA17,5► 10
  POJEMNOŚĆ4 [40]► [50]
  SZYBKOSTRZELNOŚĆ150
  OBRAŻENIA277► 347,4
  CELNOŚC75
Miotacz cząstek

Miotacz cząstek (Particle Rifle)

Kiedy Żniwiarze unicestwili okręty Imperium Proteańskiego, proteanie musieli opracować broń działającą niezależnie od sprawnych linii zaopatrzenia. Proteański miotacz cząstek to nieskomplikowany potężny karabin szturmowy zmodyfikowany do działania bez pochłaniaczy ciepła lub specjalnej amunicji. Naukowcy Przymierza są zgodni co do tego, że broń przypomina zasadą działania miotacz cząstek Zbieraczy, jednakże ta konstrukcja wymaga schłodzenia przez pewien czas, jeśli się przegrzeje. Łączący w sobie dwie różne ery technologiczne miotacz cząstek jest wciąż zabójczo skuteczną bronią.

 • Dostępność: [Priorytet: Eden Prime] (DLC Z prochów)
 • Tryb ognia: ciągły
 • Dodatkowe dane: regeneruje swoją amunicję

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA20► 14
POJEMNOŚĆ100
SZYBKOSTRZELNOŚĆ800
OBRAŻENIA17,2► 21,4
CELNOŚC40

Karabin szturmowy Napastnik

Karabin szturmowy Napastnik (Striker Assault Rifle)

Napastnik to w pełni automatyczna broń funkcjonująca bardziej jak granatnik niż karabin - wystrzeliwuje pociski wybuchające po trafieniu w cel. Broń zwiększa swą szybkostrzelność wraz z dłuższym przytrzymaniem spustu, powodując niszczycielskie efekty, jeśli strzelec zdoła cały czas kierować ją ku celowi. Producent chciał sprzedawać Napastnika poza Krogańską Strefą Zdemilitaryzowaną i przystosował do użytku ras innych niż kroganie, ale mniejsze istoty często są przewracana jej potężnym odrzutem. Entuzjaści tej broni kontrują tego typu zarzuty słowami, że cel Napastnika ma znacznie poważniejsze problemy niż istota, która go obsługuje.

 • Dostępność: tylko tryb multiplayer (DLC Pakiet Odrodzenia)
 • Tryb ognia: pojedynczy

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA20► 14
POJEMNOŚĆ12 [48]► [60]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ275
OBRAŻENIA144,7► 180,9
CELNOŚC15

Błotniak Cerberusa

Błotniak Cerberusa (Cerberus Harrier)

Te zmodyfikowane przez Cerberusa karabiny Motyka są bronią w pełni automatyczną. Zbrojmistrze Cerberusa poradzili sobie z problemami z odrzutem, dzięki czemu ich broń lepiej "pilnuje" celu, ale przy tym ma nieco mniejszą przebijalność. Zwykle korzystają z niej jednostki elitarne, które ciągle trenują tak, aby nie zmarnować żadnej serii.

 • Dostępność SP: [DLC] Ostrzał
 • Dostępność MP: wyjątkowy (DLC Pakiet Rebelia)
 • Tryb ognia: ciągły

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA17,5► 10
POJEMNOŚĆ20 [80]► [100]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ550
OBRAŻENIA106,2► 129,5
CELNOŚC65

N7 Tajfun

N7 Tajfun (N7 Typhoon)

Tajfun to charakterystyczny lekki karabin maszynowy z osłoną twarzy chroniącą strzelca przed strzałami w głowę. Moc i odrzut broni są tak wielkie, że zawiera ona zaawansowany reduktor kinetyczny zmniejszający unoszenie wylotu lufy. Ponieważ reduktor ma za zadanie ograniczać wszelkie ruchy broni, strzelcy nie włączają go podczas poruszania się i zmniejszają odrzut tylko podczas strzelania z ukrycia.

 • Dostępność: tylko tryb multiplayer (DLC Ziemia)
 • Tryb ognia: ciągły

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA25► 20
POJEMNOŚĆ100 [400]► [500]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ650
OBRAŻENIA44,4► 55,5
CELNOŚC30

Adas

Karabin przeciw-syntetyczny Adas (Adas Anti-Synthetic Rifle)

Ta broń elektryczna, nazwana na cześć quarian poległych na planecie Adas podczas Wojny Porannej, została zoptymalizowana do walk na średnich i długich dystansach. Żołnierze piechoty morskiej Przymierza sprzeciwiają się nazywaniu jej karabinem ze względu na brak gwintowania w lufie broni; quarianie zbywają te zarzuty wzruszeniem ramion i podkreślają, że ich terminologia wojskowa rzadko pokrywa się dosłownie z ludzką.

 • Dostępność SP: [DLC] Ostrzał
 • Dostępność MP: niedostępny
 • Tryb ognia: b.d.

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA20► 14
POJEMNOŚĆ24 [72]► [96]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ350
OBRAŻENIA129,5► 161,9
CELNOŚC15

Powrót do góry

Karabiny Snajperskie

M-92 Modliszka

M-92 Modliszka (M-92 Mantis)

Modliszka jest potężnym karabinem snajperskim, zdolnym wyeliminować większość celów jednym strzałem. Jest niewiarygodnie celna na długich dystansach, ale odznacza się małą szybkostrzelnością. Wyprodukowana przez Devlon Industries, Modliszka to broń używana głównie przez policję i milicje planetarne.

 • Dostępność: [Priorytet: Mars]
 • Rodzaj: jednostrzałowy

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA17,5► 10
POJEMNOŚĆ1 [9]► [19]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ20
OBRAŻENIA615,6► 769,5
CELNOŚC75

M-97 Żmija

M-97 Żmija (M-97 Viper)

Żmija to półautomatyczny, szybkostrzelny karabin snajperski wyprodukowany przez Rosenkov Materials. Rosenkov opracował automatyczny system zwolnienia, który wspomaga wyrzut pochłaniaczy ciepła, skracając tym samym czas przeładowania. Karabin popularny jest wśród wojskowych snajperów, którzy doceniają dalekosiężną broń, mogącą posłać w mgnieniu oka kilka pocisków.

 • Dostępność: [Priorytet: Palaven]
 • Rodzaj: półautomatyczny

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA15► 9
POJEMNOŚĆ6 [36]► [46]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ70
OBRAŻENIA229,4► 286,7
CELNOŚC65

M-29 Siekacz

M-29 Siekacz (M-29 Incisor)

Siekacz to karabin snajperski zaprojektowany z myślą o przeciążaniu aktywnych systemów obronnych celu. Każde pociągnięcie za spust powoduje wystrzelenie trzech pocisków. Siekacz był z początku reklamowany jako karabin bezodrzutowy, ale w warunkach bojowych celność drugiego i trzeciego strzału stopniowo maleje. Czas trwania potrójnego wystrzału jest porównywalny z pojedynczym, przez co hałas nie zdradza snajpera w większym stopniu niż zwykle.

 • Dostępność: [Tuchanka: Bomba]
 • Rodzaj: półautomatyczny
 • Dodatkowe dane: wystrzeliwuje 3 pociski przy pojedynczym pociągnięciu za spust

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA15► 9
POJEMNOŚĆ15 [120]► [150]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ450
OBRAŻENIA67,8► 84,8
CELNOŚC70

M-13 Raptor

M-13 Raptor

Raptor to stworzona przez ludzi wersja turiańskiej broni opracowanej podczas konfliktu na charakteryzującej się niską grawitacją planecie Amar. Turianie, zmuszeni do prowadzenia walk z nadspodziewanie dużego dystansu, wydali swojej piechocie półautomatyczne karabiny bezodrzutowe wyposażone w celowniki optyczne. W ten sposób powstała broń hybrydowa, łącząca cechy karabinu szturmowego i broni snajperskiej. Cerberus wyposaża w karabiny Raptor swoich snajperów Nemezis.

 • Dostępność: [Priorytet: Sur'Kesh]
 • Rodzaj: półautomatyczny

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA17,5► 10
POJEMNOŚĆ15 [105]► [131]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ550
OBRAŻENIA78,2► 97,7
CELNOŚC75

M-98 Wdowa

M-98 Wdowa (M-98 Widow)

Wiele firm badawczych wydało fortunę na próby przeprojektowania karabinu snajperskiego Wdowa. Ich celem było zachowanie ogromnej siły ognia broni gethów przy jednoczesnym zmniejszeniu odrzutu, by umożliwić korzystanie z broni również osobom pozbawionym syntetycznych rąk. Po wielu próbach i błędach jedna firma zdołała wyprodukować działający model, który trafił na rynki całej galaktyki.

 • Dostępność: [Priorytet: Thessia]
 • Rodzaj: jednostrzałowy / wielkokalibrowy
 • Dodatkowe dane: przebija osłony

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA25► 20
POJEMNOŚĆ1 [7]► [17]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ20
OBRAŻENIA867► 1083,8
CELNOŚC75

Czarna Wdowa

Czarna Wdowa (Black Widow)

Przymierze chciało skrócić czas przeładowania oryginalnego karabinu snajperskiego Wdowa, nie ograniczając jednak jej siły ognia. Dobrym rozwiązaniem okazało się zwiększenie liczby strzałów, którą broń mogła oddać przed wymianą pochłaniacza ciepła. Czarna Wdowa jest ciężka jak na karabin snajperski, ale jej siła ognia wynagradza tę niedogodność z nawiązką.

 • Dostępność: [Sklep] Biuro Zamówień Widm
 • Rodzaj: samopowtarzalny / wielkokalibrowy
 • Dodatkowe dane: przebija osłony

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA25► 20
POJEMNOŚĆ3 [15]► [25]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ60
OBRAŻENIA514,1► 642,6
CELNOŚC75

Oszczep

Oszczep (Javelin)

Ta broń gethów - przez marines Przymierza zwana Oszczepem - zawiera ferrofluid, przenoszony magnetycznie do komory i wyrzucany z niej ze śmiercionośną prędkością. Ferrofluid zadaje potworne rany, przecinając niemal wszystko na swojej drodze niczym strumień wody pod wysokim ciśnieniem. Emituje przy tym tak ogromne ilości ciepła, że wygląda jak snop światła.

 • Dostępność: [Rannoch: Admirał Koris]
 • Rodzaj: jednostrzałowy / wielkokalibrowy
 • Dodatkowe dane: przebija osłony

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA25► 20
POJEMNOŚĆ1 [9]► [19]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ15
OBRAŻENIA795► 993,7
CELNOŚC75

M-90 Indra

M-90 Indra

Karabin snajperski Indra jest najskuteczniejszy na średnich dystansach ze względu na małą moc powiększenia celownika optycznego. Większość żołnierzy uważa jednak, że szybkostrzelność karabinu rekompensuje tę wadę. Jest to pierwszy w pełni automatyczny karabin snajperski stosowany przez wojsko. Wyjątkowo skuteczny system odprowadzania ciepła sprawia, że z karabinu Indra można oddać zaskakująco dużo strzałów, zanim dojdzie do wyrzucenia pochłaniacza.

 • Dostępność SP: [DLC] Ostrzał lub akcja promocyjna na stronie Alienware
 • Dostępność MP: wyjątkowy
 • Rodzaj: automatyczny

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA17,5► 10
POJEMNOŚĆ25 [180]► [225]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ500
OBRAŻENIA47,9► 59,9
CELNOŚC70

N7 Waleczny

N7 Waleczny (N7 Valiant)

Karabin snajperski Waleczny był testowany przez żołnierzy Przymierza podczas serii ciężkich ćwiczeń terenowych na planecie Kruljaven. Ta ulepszona broń wykorzystuje skomplikowany system celowniczy, poprawiający dokładność strzału poprzez stabilizację lufy podczas celowania. Co prawda wiąże się to z ograniczeniem pojemności i szybkostrzelności, ale większość żołnierzy chętnie płaci taką cenę w zamian za poprawę celności i skrócenie czasu ładowania.

 • Dostępność: [DLC] Broń dostępna tylko w Edycji Kolekcjonerskiej
 • Rodzaj: samopowtarzalny

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA17,5► 10
POJEMNOŚĆ3 [30]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ40
OBRAŻENIA317,2► 396,5
CELNOŚC75

Karabin harpunowy Kishock

Karabin harpunowy Kishock (Kishock Harpoon Gun)

Pewna kapitan Przymierza powiedziała podczas piątej tury służby w Układach Terminusa, że obecność Kishocka była najłatwiejszym sposobem na zidentyfikowanie napastników: "żaden drab wyposażony w Kishocka nie planuje wziąć cię żywcem". Ten potężny karabin snajperski wystrzeliwuje przypominający harpun szpikulec, który wywołuje potężne krwotoki wewnętrzne i - dzięki zminiaturyzowanym dystruptorom - niszczy cele syntetyczne. Największą wadą karabinu jest konieczność ręcznego przeładowania po każdym strzale. Jeśli posiadacz tej broni odznacza się jednak dobrym okiem, jeden strzał zwykle w zupełności mu wystarcza.

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA20► 14
POJEMNOŚĆ1 [15]► [25]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ70
OBRAŻENIA645,4► 806,8
CELNOŚC75

Karabin snajperski Krysae

Karabin snajperski Krysae (Krysae Sniper Rifle)

Ten turiański karabin do zwalczania siły nieożywionej został zmodyfikowany do walki ze Żniwiarzami. Celownik Krysae wykorzystuje moduł namierzania odległości, dzięki któremu utrzymuje właściwe proporcje celu i strzelca, co przydaje się w sytuacjach, kiedy snajper musi walczyć na bliskich dystansach. Wyspecjalizowana amunicja do tej broni posiada zarówno właściwości przeciwpancerne, jak i wybuchowe. Turianie zdecydowali się na desperacki krok i opublikowali specyfikację karabinu w extranecie, dzięki czemu niemal każdy posiadacz fabrykatora może pomóc w produkcji wojennej.

 • Dostępność: tylko tryb multiplayer (DLC Pakiet Rebelia)
 • Rodzaj: b.d.

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA20► 14
POJEMNOŚĆ3 [9]► [21]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ50
OBRAŻENIA531,2► 664
CELNOŚC75

Powrót do góry

Strzelby

M-23 Katana

M-23 Katana

Wyprodukowana przez Ariake Technologies Katana to broń popularna wśród najemników i rozpowszechniona w koloniach atakowanych przez varreny. Zabójcza na krótkim dystansie, lecz nieefektywna na większych odległościach.

 • Dostępność: [Priorytet: Mars]

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA15► 9
POJEMNOŚĆ5 [15]► [25]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ60
OBRAŻENIA384,8 [48,1]► 481,6 [60,2]
CELNOŚC5

M-27 Sejmitar

M-27 Sejmitar (M-27 Scimitar)

Sejmitar, wyprodukowany przez Ariake Technologies, posiada dwa bliźniacze generatory efektu masy, zwiększające jego szybkostrzelność w stosunku do tradycyjnej strzelby. Broń tę stworzono dla najemników Zaćmienia, ale staje się coraz bardziej popularna wśród krogan z Krwawej Hordy.

 • Dostępność: [Priorytet: Palaven]

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA15► 9
POJEMNOŚĆ8 [24]► [34]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ100
OBRAŻENIA283,2 [35,4]► 353,6 [44,2]
CELNOŚC8

M-22 Patroszyciel

M-22 Patroszyciel (M-22 Eviscerator)

Strzelba Lieberschaft 2180, określana mianem "Patroszyciela", to ludzki projekt cywilny, wyposażony w wyjątkową technologię generowania amunicji. Większość współczesnej broni palnej pobiera z bloku amunicyjnego odłamki czy kule, M-22 wykrawa natomiast z niego ząbkowane, metalowe kliny zdolne do lotu aerodynamicznego. Pozwala to drastycznie zwiększyć własności przeciwpancerne tych pocisków oraz - w porównaniu z nabojami standardowych strzelb - ich celność na długich dystansach. Projekt narusza wiele galaktycznych traktatów dotyczących uzbrojenia, w związku z czym M-22 nie trafił do wojskowych arsenałów.

 • Dostępność: [Akademia Grissoma: Awaryjna ewakuacja]

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA15 ► 9
POJEMNOŚĆ3 [15]► [25]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ48
OBRAŻENIA480 [60]► 599,2 [74,9]
CELNOŚC15

M-11 Upiór

M-11 Upiór (M-11 Wraith)

Upiór jest ceniony przez najemników, piratów i łowców niewolników w Układach Terminusa. Duża siła strzału i solidna konstrukcja sprawiają, że jest to popularna "podręczna" strzelba. Zapotrzebowanie na tę zmodyfikowaną wersję strzelby M-22 Patroszyciel jest większe niż kiedykolwiek dotąd, mimo że w przestrzeni Cytadeli jest to broń zakazana. Aby zmniejszyć ciężar strzelby, ograniczono liczbę pocisków, jaką można załadować do niej jednocześnie.

 • Dostępność: [Sklep] Biuro Zamówień Widm

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA15► 9
POJEMNOŚĆ2 [10]► [20]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ48
OBRAŻENIA664,8 [83,1]► 831,2 [103,9]
CELNOŚC15

Strzelba plazmowa gethów

Strzelba plazmowa gethów (Geth Plasma Shotgun)

Ta trójlufowa broń gethów wystrzeliwuje miniaturowe, ale potężne pociski nadprzewodnikowe na dystanse wykraczające poza zasięg standardowych strzelb. Dwustopniowy spust pozwala wystrzeliwać kondensatory "na szybko" lub napełnić energią pociski wystrzeliwane w dłuższych odstępach czasu. Po trafieniu w cel nadprzewodniki ulegają fragmentacji, a wyładowania elektryczne pomiędzy ich cząstkami zmieniają powietrze w przewodzącą prąd plazmę. W rezultacie tarcze i bariery ulegają przeładowaniu, a cele nieopancerzone odnoszą ogromne obrażenia od ciepła i elektryczności.

 • Dostępność: [Priorytet: Rannoch]
 • Dodatkowe dane: precyzyjna, pozwala "naładować" moc strzału

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA20► 14
POJEMNOŚĆ5 [15]► [25]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ60
OBRAŻENIA1147,72 [714,2]► 1428,32 [892,7]
CELNOŚC40

M-300 Claymore

M-300 Claymore

Strzelba Claymore była kiedyś bardzo mocną, lecz słabo sprzedającą się bronią, ze względu na duże kopnięcie, powodujące wyrywanie ramion u użytkowników innych niż kroganie. Po całkowitym przeprojektowaniu kinetycznego systemu tłumiącego, Claymore wychodzi na rynek raz jeszcze. W celu zwabienia klientów, producent broni obniżył cenę strzelby, bez redukcji jej potężnych właściwości.

 • Dostępność: [Trawers Attykański: Raknii]

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA25► 20
POJEMNOŚĆ1 [8]► [18]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ20
OBRAŻENIA1222,4 [152,8]► 1528 [191]
CELNOŚC10

Wyrzutnia kolców Graal

Wyrzutnia kolców Graal (Graal Spike Thrower)

Graal należy do dużej rodziny krogańskiego uzbrojenia używanego podczas polowań na miażdżypaszcze. Amunicję stanowią duże strzałki, mające przebijać skórę miażdżypaszcz i zadawać głębokie rany, powodując znaczną utratę krwi. Podwójna lufa zapewnia większą siłę ognia, a dodatkowe ostrza - używane w ostateczności - umożliwiają zadawanie obrażeń wewnętrznych przez wojowników połkniętych przez miażdżypaszcze. Jak łatwo się domyślić, zastosowanie Graala przeciw humanoidom przynosi makabryczne skutki. W celu zwiększenia obrażeń, pociski mogą być dodatkowo naładowane materiałem wybuchowym.

 • Dostępność: [Priorytet: Tuchanka]
 • Dodatkowe dane: powoduje krwawienie u wrogów, umożliwia strzelanie wybuchowymi pociskami

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA20► 14
POJEMNOŚĆ3 [12]► [22]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ80
OBRAŻENIA960 [80]► 1200 [100]
CELNOŚC5

Adept

Adept (Disciple)

Strzelby Adept były początkowo wytwarzane ręcznie na wyłączny użytek Egzekutorek. Po wielu stuleciach negocjacji schematy zostały przekazane również komandosom asari. Adept wykorzystuje naboje wypełnione mikroskopijnymi pociskami, co pozwala na zadawanie zadziwiająco dużych obrażeń. Nawet wrogowie wyposażeni w tarcze mogą zostać ogłuszeni przez potężne uderzenie pocisków wystrzelonych z tej broni.

 • Dostępność: [Kallini: Klasztor Ardnat-Yakshi]

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA10► 5
POJEMNOŚĆ4 [24]► [34]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ75
OBRAŻENIA370,4 [46,3]► 462,4 [57,8]
CELNOŚC5

AT-12 Najeźdźca

AT-12 Najeźdźca (AT-12 Raider)

Najeźdźca to półautomatyczna strzelba wykorzystywana przez niesławną batariańską Specjalną Jednostkę Interwencyjną. Ładowanie broni trwa dość długo, ale jej wystrzał jest gwałtowny i ma potężną siłę. Najeźdźca ma mały zasięg, nawet jak na strzelbę, i charakteryzuje się dużym rozrzutem śrutu. Odrzut broni nie jest w żaden sposób eliminowany, a wbudowane osłabiacze po prostu stabilizują broń w poziomie.

 • Dostępność: [DLC] Broń dostępna tylko jako bonus do zamówień przedpremierowych (Origin)

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA20► 14
POJEMNOŚĆ2 [18]► [28]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ200
OBRAŻENIA567,2 [70,9]► 708,8 [88,6]
CELNOŚC8

N7 Krzyżowiec

N7 Krzyżowiec (N7 Crusader)

Po walkach na Torfanie, posiniaczeni i zakrwawieni marines Przymierza twierdzili, że nie przetrwaliby ataków kolejnych fal batariańskich najemników, gdyby nie celność i moc strzelb Krzyżowiec. Broń ta, zaprojektowana na wzór strzelb używanych do tłumienia rozruchów, wymaga od użytkownika dużej celności ze względu na niską częstotliwość strzałów. Nie ma tu miejsca na błędy, strzelba jest więc używana głównie przez dobrze wyszkolonych żołnierzy.

 • Dostępność: [DLC] Broń dostępna tylko w Edycji Kolekcjonerskiej
 • Dodatkowe dane: brak rozrzutu

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA25► 20
POJEMNOŚĆ4 [20]► [30]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ80
OBRAŻENIA353,7► 442,1
CELNOŚC5

Karabinek Reegar

Karabinek Reegar (Reegar Carbine)

Elektryczna broń stanowiąca ulepszenie pistoletowego projektora błyskawic i rażąca stałym ładunkiem elektrycznym. Oręż nazwany na cześć quariańskiego rodu Reegar - pochodzący z niego żołnierze piechoty morskiej odznaczyli się w walkach z gethami.

 • Dostępność: tylko tryb multiplayer (DLC Pakiet Rebelia)
 • Dodatkowe dane: b.d.

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA17,5► 10
POJEMNOŚĆ22 [66]► [88]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ1000
OBRAŻENIA52,8► 66
CELNOŚCb.d.

N7 Pirania

N7 Pirania (N7 Pirahna)

N7 Pirania to strzelba szturmowa skonstruowana na potrzeby wojny ze Żniwiarzami. Kiedy w ramach programu N7 rozpoczęto szkolenia sił ruchu oporu obcych, gatunki o mniejszej masie ciała zażyczyły sobie broni o mniejszym odrzucie i szerokim rozrzucie śrutu do walki z hordami zombie. Tak powstała Pirania, broń doskonale dopasowana pod względem siły ognia do walki na krótki dystans. Jej szybkostrzelność umożliwia rozrywanie na strzępy nie tylko zombie, ale w ogóle większości przeciwników, którzy staną jej na drodze.

 • Dostępność: tylko tryb multiplayer (DLC Ziemia)
 • Dodatkowe dane: b.d.

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA15► 9
POJEMNOŚĆ8 [48]► [64]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ150
OBRAŻENIA384,8 [63,6]► 481,6 [79,6]
CELNOŚC10

Powrót do góry

Pistolety Maszynowe

M-4 Shuriken

M-4 Shuriken

Wraz z rosnącą popularnością barier kinetycznych rośnie też popularność pistoletów maszynowych. Wyprodukowany przez Kombinat Elkoss Shuriken strzela seriami sześciu pocisków z dużą częstotliwością.

 • Dostępność: [Priorytet: Mars]
 • Tryb ognia: krótkie serie (po 6 pocisków)

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA5► 2
POJEMNOŚĆ36 [324]► [405]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ1100
OBRAŻENIA29,3► 36,6
CELNOŚC15

M-9 Grom

M-9 Grom (M-9 Tempest)

Wyprodukowany przez Kontrolę Ryzyka Elanus dla najemników Zaćmienia, Grom stanowi drogi, lecz śmiercionośny dodatek do każdego prywatnego arsenału. Ten pistolet maszynowy jest śmiercionośny z bliska, lecz traci na celności na większym dystansie.

 • Dostępność: [Tuchanka: Pluton turian]
 • Tryb ognia: ciągły

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA7,5► 3,5
POJEMNOŚĆ50 [350]► [440]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ650
OBRAŻENIA35,7► 44,6
CELNOŚC35

M-12 Szarańcza

M-12 Szarańcza (M-12 Locust)

Kassa Fabrications model 12 Szarańcza to pistolet maszynowy niewielkich rozmiarów, opracowany dla Przymierza, lecz obecnie ceniony przez mafijnych żołnierzy i zabójców. Zawiera złożony mechanizm redukcji odrzutu oraz wysokiej klasy oprogramowanie do automatycznego celowania, dzięki czemu może prowadzić celniejszy ogień na większą odległość niż konkurenci w tej klasie. Szarańcza, zaprojektowana do walki na dalszy dystans niż zwykłe pistolety maszynowe, jest bardzo celną bronią o przeszłości owianej złą sławą.

 • Dostępność: [Priorytet: Horyzont]
 • Tryb ognia: ciągły
 • Dodatkowe dane: precyjny

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA7,5► 3,5
POJEMNOŚĆ20 [240]► [300]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ550
OBRAŻENIA26,2► 32,8
CELNOŚC60

M-25 Szerszeń

M-25 Szerszeń (M-25 Hornet)

Szerszeń to stworzony przez Cerberusa pistolet maszynowy o dużym zasięgu. Wchodzi w standardowe wyposażenie oddziałów Cerberusa, które podczas szkolenia oswajają się z odrzutem powodowanym przez potrójne strzały. Pistolet jest zaprojektowany tak, by zapewnić oszczędność amunicji i umożliwić stosowanie ognia osłaniającego podczas długich konfliktów.

 • Dostępność: [Priorytet: Cytadela II]
 • Tryb ognia: ciągły

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA10► 5
POJEMNOŚĆ24 [144]► [180]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ1000
OBRAŻENIA56,2► 70,2
CELNOŚC35

N7 Huragan

N7 Huragan (N7 Hurricane)

Chociaż niektóre armie pomijają w swoim wyposażeniu Huragan ze względu na jego niską celność, Przymierze uważa ten szybkostrzelny pistolet za doskonałą broń do prowadzenia ognia osłonowego. W rękach zdyscyplinowanego strzelca wyborowego ten automatyczny pistolet maszynowy może rozpruwać kolejne cele z porażającą prędkością. Oficerowie Przymierza byli tak zadowoleni z wyników na polu walki, że w wielu szwadronach Huragan stał się standardowym pistoletem maszynowym.

 • Dostępność: [DLC] Broń dostępna tylko w Edycji Kolekcjonerskiej
 • Tryb ognia: ciągły

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA10► 5
POJEMNOŚĆ40 [240]► [300]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ1200
OBRAŻENIA60,4► 75,5
CELNOŚC35

Plazmowy PM Gethów

Plazmowy PM Gethów (Geth Plasma SMG)

Ten pistolet maszynowy działa na takiej samej zasadzie jak Ogniomiot - wystrzeliwuje nadprzewodzące toroidy, które rozpadają się po trafieniu w cel, zachowując ładunek energetyczny, zamieniający się w plazmę. Ta broń jest jednak mniejsza i korzysta z pochłaniaczy ciepła. Przytrzymanie spustu zwiększa szybkostrzelność - aż do ognia ciągłego - ale bardzo szybko wykorzystuje możliwości cieplne broni.

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA7,5► 3,5
POJEMNOŚĆ100 [500]► [625]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ800
OBRAŻENIA16,1► 21,1
CELNOŚC60

Karzyciel Krwawej Hordy

Karzyciel Krwawej Hordy (Blood Pack Punisher)

Karzyciel dysponuje drugą lufą wystrzeliwującą jeden pocisk przeciwpancerny na każdą serię główną broni. Projekt ten opracowali rusznikarze Krwawej Hordy, którzy zorientowali się, że vorche-rekruci często zapominają o optymalizacji swojego zapasu amunicji. Dzięki tej konfiguracji broni sam proces staje się automatyczny, a ona sama skutecznie przebija pancerze.

 • Dostępność SP: [DLC] Ostrzał
 • Dostępność MP: niedostępny
 • Tryb ognia: b.d.

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA7,5► 3,5
POJEMNOŚĆ40 [320]► [400]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ600
OBRAŻENIA63,7► 79,7
CELNOŚC22,5

Powrót do góry

Ciężkie Pistolety

M-3 Predator

M-3 Predator

Niezawodna, precyzyjna broń ręczna. Wyprodukowany przez Kontrolę Bezpieczeństwa Elanus Predator jest ceniony jako potężna, śmiercionośna i stosunkowo niedroga broń. Choć wojsko zazwyczaj z niego nie korzysta, jest bardzo popularny w Układach Terminusa.

 • Dostępność: [Prolog: Ziemia]
 • Rodzaj: szybkostrzelny

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA5► 2,4
POJEMNOŚĆ15 [90]► [112]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ250
OBRAŻENIA58,8► 73,5
CELNOŚC55

M-6 Kat

M-6 Kat (M-6 Carnifex)

Bardzo precyzyjny i zabójczy pistolet. Kat to ulubiona broń podręczna przywódców grup najemniczych, a także wyspecjalizowanych techników Zaćmienia. Ta droga, lecz potężna broń była reklamowana między innymi plakatem z wizerunkiem szarżującego kroganina i hasłem: "Jak dobrze mieć Kata u boku".

 • Dostępność: [Arrae: Naukowcy Cerberusa]
 • Rodzaj: ręczne działko

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA7,5► 3,5
POJEMNOŚĆ6 [30]► [40]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ100
OBRAŻENIA276,1► 345,1
CELNOŚC65

M-77 Paladyn

M-77 Paladyn (M-77 Paladin)

Paladyn to godny zaufania, wytrzymały pistolet opracowany przez organizacje strzegące prawa jako mocna i łatwa do ukrycia broń osobista dla agentów działających incognito. Ta zmodyfikowana wersja pistoletu Kat jest zaskakująco mała jak na swoją moc strzału. Ma co prawda mniejszy magazynek niż Kat, ale jego strzały są zdecydowanie dużo silniejsze.

 • Dostępność: [Sklep] Biuro Zamówień Widm
 • Rodzaj: ręczne działko

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA7,5► 3,5
POJEMNOŚĆ4 [16]► [26]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ100
OBRAŻENIA350,9► 438,7
CELNOŚC65

M-5 Falanga

M-5 Falanga (M-5 Phalanx)

Pistolet M-5 Falanga został stworzony przez Program Rozwoju Ofensywnej Broni Krótkiej Przymierza. Jest to broń, która przy małych dystansach nie ustępuje siłą ognia karabinom szturmowym. Pistolet Falanga charakteryzuje się lepszymi właściwościami balistycznymi niż większość ciężkich pistoletów. Wersje cywilne są często kupowane przez kolonistów na planetach zamieszkałych przez szczególnie niebezpieczne, duże zwierzęta.

 • Dostępność: [Priorytet: Tuchanka]
 • Rodzaj: szybkostrzelny

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA6► 2,5
POJEMNOŚĆ12 [72]► [90]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ250
OBRAŻENIA114,8► 143,5
CELNOŚC50

M-358 Szpon

M-358 Szpon (M-358 Talon)

Szpon to pistolet o małym zasięgu, ceniony przez stróży Cerberusa. Strzela przeznaczonymi dla strzelb ciężkimi nabojami z ładunkiem śrutowym, dzięki czemu może zadawać potężne obrażenia nieopancerzonym celom. Ze względu na dużą emisję ciepła, amunicja jest umieszczana w sześciokomorowym bębnie, obracającym się jak w dwudziestowiecznych rewolwerach. Zapobiega to zacinaniu się broni i niekontrolowanym wystrzałom powodowanym przez przegrzanie.

 • Dostępność: [Priorytet: Cytadela II]
 • Rodzaj: specjalny
 • Dodatkowe dane: miniaturowa strzelba

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA15► 9
POJEMNOŚĆ4 [24]► [34]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ75
OBRAŻENIA432,6 [72,1]► 540,6 [90,1]
CELNOŚC65

Pistolet Skorpion

Skorpion (Scorpion)

Pistolet Skorpion - początkowo wydawany salariańskiemu OZS i pozwalający małym jednostkom na powstrzymywanie liczniejszych oddziałów wroga - jest obecnie używany w całej galaktyce. Wyrzuca z niską prędkością pociski odkształcalne, spełniające dwojaką funkcję. Silny materiał wybuchowy wypełniający pociski jest lepki, dzięki czemu przyklejają się one do celu. Pocisk wystrzelony na płaską powierzchnię zmienia się minę zbliżeniową.

 • Dostępność: [Priorytet: Sur'Kesh]
 • Rodzaj: specjalny
 • Dodatkowe dane: miniaturowa wyrzutnia min zbliżeniowych

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA15► 9
POJEMNOŚĆ4 [20]► [30]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ80
OBRAŻENIA375,2► 469
CELNOŚC50

Projektor błyskawic

Projektor błyskawic (Arc Pistol)

Pistoletowy projektor błyskawic to wynalazek admirał Daro'Xen. Jest to zminiaturyzowany projektor błyskawic, do prawidłowego funkcjonowania wymagający jedynie pochłaniaczy ciepła. Pistolet jonizuje powietrze za pomocą niewidocznej wiązki laserowej, tworząc w ten sposób ścieżkę dla wyładowania elektrycznego o wysokim natężeniu. Może być doładowany w celu zwiększenia zadawanych obrażeń.

 • Dostępność: [Priorytet: Pancernik gethów]
 • Rodzaj: specjalny
 • Dodatkowe dane: miniaturowy projektor błyskawic

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA15► 9
POJEMNOŚĆ18 [72]► [90]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ550
OBRAŻENIA341,7 [56,6]► 426,9 [71,1]
CELNOŚC65

N7 Orzeł

N7 Orzeł (N7 Eagle)

Gdy Program Rozwoju Ofensywnej Broni Krótkiej Przymierza otrzymał fundusze na unowocześnienie jednego ze swoich projektów, inżynierowie postanowili zmodyfikować i tak już imponujący pistolet Falanga. Podobnie jak jego poprzednik, Orzeł to niewielki, w pełni automatyczny pistolet charakteryzujący się niespotykaną celnością, szybkostrzelnością i siłą strzału. Nazwa Orzeł nawiązuje do Desert Eagle, klasycznego pistoletu wzbudzającego nostalgię u kolekcjonerów broni ze względu na jego popularność w filmach akcji z XX i XXI wieku.

 • Dostępność: [DLC] Broń dostępna tylko w Edycji Kolekcjonerskiej
 • Rodzaj: szybkostrzelny

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA6► 2,5
POJEMNOŚĆ18 [180]► [228]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ400
OBRAŻENIA42,4► 53,1
CELNOŚC50

Akolita

Akolita (Acolyte)

Lufy Akolity, skonstruowanego dla ruchu oporu asari, wystrzeliwują zaawansowaną amunicję, przypominającą uruchamiane przy uderzeniu w cel rezonujące bomby odkształcające, mającą druzgocący efekt na tarcze i bariery biotyczne. Wyspecjalizowany charakter pola odkształcającego sprawia, że amunicja ta jest mniej skuteczna w przebijaniu pancerzy, ale zdolności biotyczne strzelca mają rekompensować tę wadę.

 • Dostępność: tylko tryb multiplayer (DLC Ziemia)
 • Rodzaj: b.d.

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

WAGA5► 2
POJEMNOŚĆ3 [12]► [24]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ80
OBRAŻENIA420,2► 490
CELNOŚC50

Powrót do góry

Broń Ciężka

Ogniomiot

Ogniomiot (Spitfire)

Ogniomiot to nazwa nadana przez Przymierze wielolufowemu karabinowi maszynowemu gethów o potężnej sile ognia. Podobnie jak tak zwana "strzelba plazmowa" gethów, Ogniomiot wykorzystuje naładowane pierścienie w stanie nadprzewodnictwa, które przy uderzeniu momentalnie rozpadają się, wywołując powstawanie plazmy i łuków elektrycznych. Porażenia elektryczne, odłamki i ogromne temperatury niszczą zarówno tarcze, jak i ciała ofiar. Obroty luf pozwalają na lepsze chłodzenie broni, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie ciągłego ognia.

 • Dostępność: [Rannoch: Admirał Korris], [Priorytet: Rannoch]

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

POJEMNOŚĆ200 [480]
SZYBKOSTRZELNOŚĆ1000
OBRAŻENIA22.9

M-920 Kain

M-920 Kain (M-920 Cain)

Efektywność i wydajność technologii opartej na efekcie masy przyczyniła się do rozwoju dotychczas przestarzałych materiałów wybuchowych. Bazuje na tradycyjnych wysoko zapalnym pociskach zamkniętych w 25gramowej kuli. Pocisk pędzący z prędkością 5 km/s ma zabójczą moc. M-920 Kain potocznie nazywany jest „Wyrzutnią nuklearną” ze względu na charakterystyczny „grzyb” powstający z dymu przy wybuchu pocisku.

 • Dostępność: [Priorytet: Ziemia]

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

POJEMNOŚĆ100
SZYBKOSTRZELNOŚĆ30
OBRAŻENIA10000

M-451 Burza Ognia

M-451 Burza Ognia (M-451 Firestorm)

Broń krótkiego zasięgu używana by stłumić regeneracyjne zdolności Vorchów i Krogan. Skuteczna przeciwko zbroi, tarczy i barierze biotycznej.

 • Dostępność: [Trawers Attykański: Raknii]

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

POJEMNOŚĆ250
SZYBKOSTRZELNOŚĆ1000
OBRAŻENIA72,2

Czarna Gwiazda Żniwiarzy

Czarna Gwiazda Żniwiarzy (Reaper Blackstar)

Czarna Gwiazda to broń wysokoenergetyczna stosowana przez oddziały Żniwiarzy w walce z pojazdami opancerzonymi. Broń atakuje cele na poziomie atomowym, a lokalne rozszczepienia jąder atomowych i fuzje jądrowe unicestwiają prawie każdy obiekt w zasięgu wybuchu. Jest to broń jednorazowego użytku, ponieważ po oddaniu strzału ulega autodestrukcji.

 • Dostępność: [Priorytet: Palaven], [Tuchanka: Pluton turian]

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

POJEMNOŚĆ1
SZYBKOSTRZELNOŚĆ600
OBRAŻENIA15000

Wyrzutnia rakiet Hydra

Wyrzutnia rakiet Hydra (Hydra Missile Launcher)

Przed wprowadzeniem do użycia modelu M-560 Hydra, wyrzutnie rakiet miały za zadanie albo zniszczyć jeden opancerzony cel, albo zlikwidować grupę nieopancerzonych przeciwników. Dzięki Hydrze żołnierz nie musi już wybierać pomiędzy tymi dwiema funkcjami. Hydra wyrzuca z siebie rój miniaturowych pocisków rakietowych, z których każdy sterowany jest niezależnym systemem naprowadzania wyszukującym odsłoniętych wrogów. Przy zetknięciu z celem w każdym pocisku eksplodują po kolei trzy ładunki kształtowane. Pierwszy z nich przeciąża bariery kinetyczne celu, następnie drugi niszczy jego pancerz, oczyszczając drogę trzeciej głowicy która eksploduje wewnątrz celu.

 • Dostępność: [Tuchanka: Pluton turian]

STATYSTYKI PODSTAWOWE:

POJEMNOŚĆ1
SZYBKOSTRZELNOŚĆ100
OBRAŻENIA1500

Powrót do góry