Proteanie zniknęli pięćdziesiąt tysięcy lat temu. Nie mogłeś być przy tym, ni chuja!
-- Urdnot Wrex
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Mass Effect inspirowane Final Fantasy?

11.08.2011, 15:37
Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Zapewne zapytacie co wspólnego mają ze sobą te dwa tytuły, otóż okazuje się, że więcej niż można by się spodziewać!

W 2001 roku światło dzienne ujrzało nowe dziecko Square Soft. Film Final Fantasy: The Spirits Within, według licznych zapowiedzi, miał być to epickim science fiction osadzonym w realiach kultowej serii gier. Wychwalana i reklamowana przez twórców ekranizacja, okazała się być jednak największą porażką Square Soft. (firma niemal zbankrutowała po premierze filmu). Pełen nieścisłości scenariusz, naciągane dialogi oraz brak jakiegokolwiek związku z serią Final Fantasy sprawiły, że ekranizacja została odebrana bardzo negatywnie zarówno przez fanów jak i krytyków. Jedynym plusem filmu była niesamowita animacja.

FF

No dobrze, a jaki to ma związek z Mass Effect? Otóż Derek Watts przyznał się w jednym z wywiadów, że wspomniany film zainspirował BioWare do zaprojektowania między innymi pancerzy, elektronicznego interfejsu czy statków kosmicznych (co było szczególnie widoczne w pierwszych szkicach Normandii). Jeśli przyjrzymy się hełmom najemników z gry czy projektom pancerzy w ME 2 dostrzeżemy wiele podobieństw do filmu The Spiritus Within.

Jak na ironię okazało się więc, że adaptacja, która doprowadziła niemal na skraj bankructwa Squar Soft., stała się jednocześnie inspiracją dla jednej z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych serii gier ostatnich lat.