No to co? Wjeżdżamy do mrocznego podziemnego tunelu?
-- Towarzysz Sheparda
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Garrus Vakarian

06.01.2012, 13:28
Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 
Garrus

Mass Effect 2

Garrus w Mass Efect 1 i w Mass Effect 3

W poszukiwaniu genialnego taktyka i szpiega, zwanego Archaniołem, Shepard udaje się na Omegę. Najwyraźniej w przeciągu kilku ostatnich miesięcy, Archanioł zdobył reputację pogromcy organizacji przestępczych i kryminalistów. Niebieskie Słońca, Krwawa Horda i Zaćmienie rozpoczęły współpracę mającą na celu wyeliminowanie przeszkadzającego w ich interesach turianina. Shepard, któremu udaje się pierwszemu dotrzeć do Archanioła, odkrywa, że za tajemniczym pseudonimem kryje się Garrus Vakarian, członek dawnej drużyny Komandora. Po śmierci Sheparda Garrus postanowił pójść za jego przykładem i utworzyć swoją własną grupę, której zadaniem byłby zaprowadzenie ładu na Omedze. Początkowo, tuż po bitwie o Cytadelę, Garrus chciał dołączyć do Widm/Służb Ochrony Cytadeli ( zależnie od jego rozmów z Shepardem w ME1 ), jednak biurokracja i lekceważenie gróźb ataku ze strony Żniwiarzy, szybko go zniechęciły. Garrus wówczas podjął decyzję o wzięciu spraw w swoje ręce i wprowadzaniu w życie własnej idei sprawiedliwości. Garrus często żartuje, że nie jest zbyt dobrym turianinem, ponieważ brak mu dyscypliny. Nie lubi ślepo podążać za złymi, w jego mniemaniu, rozkazami.

W czasie walk w jego kryjówce, Garrus zostaje poważnie ranny. Po dotarciu na pokład Normandii zostaje opatrzony przez Dr.Chakwas. Od tego czasu będzie nosił na twarzy opatrunek, a jego pancerz pozostanie uszkodzony.

W czasie trwania misji Shepard ma okazję zapytać Garrusa o jego pobyt na Omedze. Dowiaduje się, że jego drużyna została zdradzona przez jednego z jej członków, turianina imieniem Sidonis. Garrus pragnie odnaleźć go i zemścić się za śmierć swoich towarzyszy. Razem z nim Shepard może udać się na Cytadelę, by odnaleźć Harkina (ukrywającego się pod pseudonimem "Fade"), odpowiedzialnego za zniknięcie Sidonisa. Misja lojalnościowa Garrusa ma nazwę Oko za oko

Klasa

  • Turiański Rebeliant

Moce

  • Strzał wybuchowy
  • Przeciążenie (odblokowane na 2 poziomie strzału wybuchowgo)
  • Turiański Rebeliant/li>
  • Amunicja drążąca (odblokowane jeśli Garrus będzie lojalny)

Bronie

  • Karabin szturmowy
  • Karabin snajperski
Garrus

Mass Effect 3

Jeśli Garrus przeżyje misję samobójczą, powróci w Mass Effect 3.

Ciekawostki

- W angielskiej wersji językowej głosu Garrusowi użycza Brandon Keener. W polskiej wersji w tej roli możemy usłyszeć Błażeja Wójcika.

- Kobieca wersja Sheparda może nawiązać romans z Garrusem.źródło:masseffect.wikia.com