Nie mamy początku i końca, jesteśmy wieczni. Miliony lt po tym, jak twoja cywilizacja zostanie zniszczona i zapomniana, my będziemy trwać.
-- Suweren
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Tali'Zorah nar Rayya

17.12.2011, 16:23
Ocena użytkowników:  / 6
SłabyŚwietny 
Tali

Klasa

  • Quariański Mechanik

Moce

  • Sonda Bojowa.
  • Hakowanie SI ( odblokowane na 2 poziomie Sondy Bojowej ).
  • Quariański Mechanik.
  • Wyssanie Energii (odblokowane po misji lojalnościowej)

Bronie

  • Ciężkie pistolety.
  • Strzelby.

Mass Effect 2

Tali Concept Art

Po wydarzeniach przedstawionych w Mass Effect i po katastrofalnym w skutkach ataku na Normandię, Tali'Zorah nar Rayya ukończyła swoją Pielgrzymkę. Na zlecenie Rady Admirałów Wędrującej Floty wyruszyła na planetę Haestrom, położoną głęboko w przestrzeni Gethów, by zbadać sprawę zagadkowego starzenia się słońca.

Tali dołączyła do załogi statku Neema, przybierając imię Tali'Zorah vas Neema. Nowy kombinezon odzwierciedla jej przejście w dorosłość i status szanowanego, uznanego inżyniera. W 2185 razem z podległą jej grupą Quarian wyruszyła na Pochód Wolności, ludzką kolonię, w poszukiwaniu zaginionego Quarianina o imieniu Veetor'Nara. Na miejscu nieoczekiwanie spotkała Komandora Sheparda, o którym była przekonana, że zginął podczas ataku na Normandię. Po ukończeniu misji w Pochodzie Wolności, Tali powraca do Wędrującej Floty, mówiąc Shepardowi, że przydzielono jest trudną misję, o której nie może rozmawiać w obecności agentów Cerberusa.

Po otrzymaniu informacji od Człowieka Iluzji, Komandor Shepard odnajduje Tali na planecie Haestrom. Quarianka wraz z Kal'Reegarem i grupą pozostałych żołnierzy zbiera informacje na temat zbyt wcześnie starzejącego się słońca. Po zakończeniu misji Tali dołącza do drużyny Komandora. Na pokładzie Normandii większość czasu spędza pracując przy silnikach statku.

Po pewnym czasie Tali otrzymała wiadomość pochodzącą z Wędrownej Floty. Rada Admirałów oskarżyła ją o zdradę, Tali chcąc ustosunkować się do zarzutów prosi Sheparda o pomoc. Razem z Komandorem musi odkryć co tak naprawdę wydarzyło się na pokładzie Alarei, jak również zdecydować jaki kurs przybrać podczas sądu Rady.

Mass Effect 3

Jeśli Tali przeżyła misję samobójczą, powróci jako członek drużyny w Mass Effect 3.

Ciekawostki

- Tali'Zorah może nawiązać romans z męską postacią Sheparda.

- Sonda bojowa Tali nazywa się Chiktikka vas Paus. Imię to nosi również szop pracz towarzyszący Baervanowi Wietrznemu Wędrowcy - bóstwu, które pojawia się w Baldur's Gate 2.

- Tali jest często porównywana do Aerie ( Baldur's Gate 2 ), obje są bardzo młodymi kobietami o delikatnym głosie i istnieje możliwość nawiązania z nimi romansu. W walce obie postaci koncentrują się na akcjach mających na celu "wsparcie" drużyny ( używanie zaklęć lub mocy zamiast broni ).