Dziwne, że muszę się przyjaźnić z jedynym turianinem we wszechświecie, który myśli że jest zabawny.
-- Urdnot Wrex
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Mordin Solus

08.12.2011, 12:19
Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 
Mordin

Mordin Solus jest salariańskim doktorem genetyki, profesorem i byłym agentem Oddziału do Zadań Specjalnych (OZS). W czasie swojej wojskowej kariery zajmował się przede wszystkich rekonesansem i brał udział w badaniach nad modyfikacją genofagium - broni biologicznej zesłanej na Krogan podczas Krogańskich Rebelii.

Mordin uznaje zasadę, że cel uświęca środki, choć nie lubi odbierać życia bez dobrego powodu. Doktor patrzy na wszystko w szerszej perspektywie - nie pozwala by jego emocje, sumienie lub osobiste powiązania wpływały na ocenę tego, co uważa za najbardziej sprawiedliwe. Zazwyczaj w swoich działaniach kieruje się logiką. Mimo skomplikowanej przeszłości, której konsekwencje wciąż go prześladują, Mordin jest przyjazną postacią na której można polegać. W 2185 dołączył do drużyny Komandora Sheparda i wziął udział w misji przeciwko Zbieraczom.


Klasa

  • Salariański naukowiec

Moce

  • Spalenie
  • Kriowybuch
  • Salariański naukowiec
  • Porażenie nerwowe (odblokowane po misji lojalnościowej)

Bronie

  • Ciężkie pistolety
  • Pistolety automatyczne

Mass Effect 2

Po opuszczeniu Oddziału do Zadań Specjalnych, Mordin swój czas poświęcał na opiekę nad chorymi w założonej przez siebie klinice na stacji Omega. Wśród lokalnych gangów szybko zdobył reputację bezwzględnego doktora, który nie pozwala nikomu sprawiać problemów na terenie kliniki. Niebieskie Słońca, panujące w biedniejszych dzielnicach, nie wchodziły mu w drogę, nawet Aria T'Loak - samozwańcza królowa Omegi - obdarzyła go sympatią za jego bezwzględność. Gdy Komandor Shepard po raz pierwszy odwiedza klinikę, Mordin pracuje nad lekarstwem na plagę zbierającą śmiertelne żniwo na Omedze. W zamian za pomoc w rozprowadzeniu leku i odnalezieniu asystenta, Daniela Abramsa, Mordin zgadza się pomóc w walce ze Zbieraczami, którzy mieli również związek ze stworzeniem wirusa plagi.

Na pokładzie Normandii Mordin zajmuje się prowadzeniem laboratorium. Udaje mu się opracować sposób na obronę przed paraliżującymi atakami Poszukiwaczy, zapewniając w ten sposób drużynie większe szanse na przetrwanie bezpośredniej konfrontacji ze Zbieraczami.

W czasie misji lojalnościowej Shepard musi pomóc Mordinowi rozliczyć się z jego przeszłością, jak również razem z nim podjąć decyzję dotyczącą przyszłości leku na genofagium.

Mordin

Mass Effect 3

Mordin Solus powróci w ostatniej części trylogii, jeśli przeżył misję samobójczą w Mass Effect 2.

Ciekawostki:

- W angielskiej wersji językowej głosu Mordinowi użycza Michael Beattie. W polskiej wersji w tej roli możemy usłyszeć Zbigniewa Suszyńskiego.

- Jednym z wielu talentów Mordina jest śpiewanie. Na życzenie Sheparda może nawet wykonać swój popisowy utwór.

- Mordin służył niegdyś w oddziale Kapiana Kirrahe znanego z Mass Effect 1.


źródło:masseffect.wikia.com