To pomyśl, jak ja się czuję. Miałem nienawidzić krogan, ale potem zjawiłeś się ty i zalałeś mnie swoim ciepłem i serdecznością.
-- Garrus Vakarian
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Legion

08.11.2011, 15:02
Ocena użytkowników:  / 4
SłabyŚwietny 
Legion

Niecodzienny towarzysz, którego Shepard spotyka na swojej drodze. Legion jest gethem, jednak w przeciwieństwie do swoich pobratymców, jest wstanie swobodnie porozumiewać się z istotami organicznymi. Dzieje się tak ponieważ, jest on „mobilną platformą”, na którą składa się dokładnie 1 183 innych gethów. Legion jest imieniem, które zasugerowała EDI, posługując się biblijnym cytatem „Jestem Legion, gdyż jest nas wielu”. Geth uznał, że jest to niezwykle trafna interpretacja, tego czym jest. Legion utrzymuje, że poszukiwał Shepard od momentu wygranej bitwy o Cytadelę.

Klasa

  • Klasa: Geth infiltrator

Moce

  • Hakowanie SI
  • Sonda Bojowa
  • Geth infiltrator
  • Lepsza tarcza Gethów (odblokowuje się gdy Legion staje się lojalny)

Biegłości w broni

  • Karabiny Szturmowe
  • Karabiny Snajperskie

Historia

Legion jest jedyną w swoim rodzaju mobilną platformą, zaprogramowaną tak, aby swobodnie działać w środowisku istot organicznych. W tym celu został on zaopatrzony w 1 183 programy, podczas gdy przeciętny gehth posiada ich jedynie sto. Dzięki temu stał się on jednostką całkowicie niezależną zdolną do porozumiewania się z innymi istotami. Legion może przetwarzać niesamowite ilości informacji w zaledwie kilka sekund. Wyglądem różni się on nieznacznie od reszty gethów. Wprowadzone zmiany miały na celu ułatwienie mu komunikacji.

Legion został stworzony tak, aby podążać śladami Sheparda, osoby która zniszczyła Nazare, znanego galaktycznej społeczności jako Suweren. Aby odnaleźć komandora Legion przeszukał wszystkie miejsca, które kiedyś zostały przez Shepard odwiedzone. Zbadał również tysiące innych światów, które mogły się w jakikolwiek sposób łączyć z nim/nią. Trop doprowadził go w końcu na planetę Alchara, gdzie znalazł wrak pierwszej Normandii, jednak tam ślad się urwał.

Legion ma wmontowany w siebie kawałek starego pancerza Sheparda. Zapytany o to stwierdza jedynie, że chciał on załatać dziurę, która została po jego wizycie na Eden Prime, gdzie przypadkowo natknął się na patrol Przymierza. Jeśli Shepard będzie naciskać, pytając dlaczego akurat jego/jej pancerz został użyty, podczas gdy dookoła było wiele inny nadających się do tego materiałów Legion zacznie usilnie unikać odpowiedzi. Najpierw tłumacząc się słowami „była tam dziura” następnie stwierdzając, że takie dane są niedostępne. Jeśli komandor dalej nie da za wygraną, Legion przyzna, że był to wynik irracjonalnego i niezrozumiałego działania, które jest niezgodnie z chłodną kalkulacją i naturalnym zachowaniem gethów.

Pierwsze spotkanie z gethem ma miejsce podczas misji związanej ze zdobycie Modułu Identyfikacyjnego znajdującego się w ciele nieaktywnego Żniwiarza. Legion wydaje się być zaskoczonym widząc tam Sheparda, gdyż z braku danych uznał, że komandor nie żyje. Wewnątrz Żniwiarza kilkukrotnie ratuje drużynę, pomagając jej w poszukiwaniach modułu, jednak nie zbliżając się do komandora i towarzyszy. Udaje mu się otworzyć drogę do głównego rdzenia statku, aby umożliwić Shepardowi zdobycie moduły, jednak chwile po tym zostaje on unieszkodliwiony przez wroga.

Jeśli zabierze się go na pokład Normandii, może on zostać sprzedany Cerberusowi (w celu przeprowadzenia nań badań) lub zamknięty w pomieszczeniu z rdzeniem SI. Jeśli wybrana została opcja druga, będzie można później reaktywować getha i przesłuchać go. Okaże się, że gett zachowuje się niezwykle spokojnie. Gdy zrozumie, że nie jest zakładnikiem wyrazi swoją chęć współpracy z załogą Sheparda.

Legion udziela zwięzłych odpowiedzi, czasem ograniczających się nawet do jednego wyrazu. Jeśli formułuje dłuższą wypowiedź, szyk zdania jest idealnie zorganizowany. Wydaje się być również zafascynowany EDI, gdyż w przeciwieństwie do niego, jest ona całkowicie odrębną jednostką, która sama steruje funkcjami Normandii. Zapytany, Legion może podać kilka ciekawych informacji na temat gethów oraz quarian, nazywanych „twórcami”.

Zdobycie zaufania

Legion

Jakiś czas po przyłączeniu Legiona do drużyny, poinformuje nas on o rozłamie, jaki miał miejsce wśród jego ludu. Gethy są podzielone. Z jego słów wynika, że większość gethów nie czuje specjalnej nienawiści do istot organicznych i wcale nie dąży do unicestwienia innych ras. Te, z którymi Shepard walczył do tej pory nazywane są „heretykami”. Podążają one ślepo za Żniwiarzami traktując ich jako „przewodników”. Legion wyjaśni, że heretycy stworzyli wirus, który po rozprzestrzenieniu sprawi, że każdy geth będzie ślepo podążał za „Starymi Maszynami”. Prosi on komandora, aby ten/ta udał się z nim do starej stacji opanowanej przez heretyków i pomógł zniszczyć wspomniany wirus. Będąc już na miejscu Legion odkrywa, że wirus może zostać również użyty w innym celu. Wyjaśnia, że dzięki niemu będzie możliwość przeprogramowania heretyków w taki sposób, aby powrócili oni do reszty. Do Sheparda będzie należała decyzja czy zniszczyć heretyków, czy też ich przeprogramować.

Jeśli wcześniej zdobyte zostało zaufanie Tali, to zaraz po powrocie ze stacji heretyków, Joker poinformuje nas, że ta poszła „zamienić kilka słów z Legionem”. Okazuje się, że przyłapała ona getha na skanowaniu jej omni klucza, w celu zdobycia informacji o Flotylli. Legion twierdzi, że zamierzał jedynie przesłać swoim pobratymcom ostrzeżenie o zamiarach quarian oraz ich możliwych planach ataku. Jeśli Shepard rozwiąże problem nie opowiadając się po żadnej ze stron, Legion zgodzi się nie przesyłać zdobytych danych, podczas gdy Tali w ramach podziękowania udostępni gethowi nie-utajnione informacje na temat Flotylli. Jeśli Shepard opowie się po stronie Legiona to bezpowrotnie straci zaufanie Tali. Jeśli zaś stanie po stronie quarianki i straci zaufanie getha, to będzie istniała możliwość odzyskania go w późniejszej konwersacji z Legionem.

Do stworzenia artykułu wykorzystano informacje dostępne na masseffect.wikia.com.