Po latach tułaczki w otwartej przestrzeni,
na grzbietach fal światła,
pośród mgławic pyłu,
zakończę wędrówkę, gdzie ją rozpoczęłam.

-- Tali'Zorah vas Neema nar Rayya, powracając do Wędrownej Floty.
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Miranda Lawson

07.11.2011, 22:04
Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

Miranda Lawson jest oficerem Cerberusa, pro-ludzkiej organizacji stworzonej i kierowanej przez Człowieka Iluzję. Jest główną bohaterką Mass Effect Galaxy i jedną z wiodących postaci w Mass Effect 2. Miranda jest bardzo utalentowana i posiada szeroką siatkę kontaktów, rozciągającą się od przestrzeni Cytadeli poprzez Systemy Terminusa, aż do Nemean Abyss.

Klasa

  • Agent Cerberusa

Moce

  • Przeciążenie
  • Odkształcenie
  • Oficer Cerberusa
  • Ciśnięcie (odblokowane po misji lojalnościowej)

Bronie

  • Ciężkie pistolety
  • Pistolety automatyczne
Miranda

Miranda urodziła się w roku 2150. Nigdy nie miała matki, jedynie ojca, który jest bardzo wpływowym i bogatym businessmanem. Używając zmodyfikowanej wersji własnego genomu, stworzył Mirandę, która miała stać się perfekcyjną ludzką istotą. Wszystko, poczynając od jej inteligencji, warunków fizycznych, biotyki aż do jej wyglądu, zostało od początku perfekcyjnie zaprojektowane. Miranda lubi powtarzać, że jest w stanie zestrzelić głowę mecha z odległości 100 metrów, jak również zgnieść go swoją biotyką. Miranda dochodzi do zdrowia szybciej niż inni i prawdopodobnie będzie żyła dłużej od przeciętnego człowieka.

Jednak za swoją perfekcję musiała zapłacić cenę. Mimo wielu osiągnięć, jej ojciec nigdy nie był z niej dumny, ani nie okazywał jej swojej aprobaty. Zawsze oczekiwał od niej czegoś więcej - nieprzerwanie każąc jej być lepszą, niż już była. Był również wobec niej bardzo restrykcyjny i zabraniał jej nawiązywania przyjaźni i prowadzenia jakiegokolwiek życia towarzyskiego. Miranda wspomniała, że jej ojciec nigdy nie chciał rodziny - chciał jedynie stworzyć dynastię. Ciągłe naciski i brak miłości skłoniły w końcu młodą Mirandę do ucieczki z domu. Jej ojciec, korzystając ze swoich kontaktów, próbował nieskutecznie ścigać ją po całej Galaktyce.

W zamian za ochronę, Miranda dołączyła do grupy Cerberus. Wiedziała wiele na temat Cerberusa, dzięki swojemu ojcu, który sympatyzował z ich pro-ludzkimi działaniami i wspierał ich finansowo. Gdy Miranda dołączyła do Cerberusa, przestał ją ścigać, jak również zerwał wszelkie kontakty z grupą. .Miranda doceniła możliwość pracy z równie inteligentnymi jak ona ludźmi, jak również podobała się jej wolność, jaką dostawał każdy agent: wyznaczano jej cel, zapewniano środki i pozostawiano samej sobie. Mirandzie udało się zajść tak daleko w szeregach organizacji, że jako jedna z niewielu osób w Galaktyce, bezpośrednio kontaktuje się i odpowiada Człowiekowi Iluzji, który bardzo ceni sobie jej zdolności.

Po odzyskaniu ciała Komandora Sheparda, Człowiek Iluzja wyznaczył Mirandę na przywódcę Komórki Lazarus i oddał jej kierowanie Projektem Lazarus, który miał na celu przywrócenie do życia Sheparda. Po dwóch latach, korzystając z nieograniczonych środków zapewnianych przez Cerberusa, Mirandzie udało się "odtworzyć" i przywrócić do życia Komandora.

Miranda Lawson zostaje stałym członkiem drużyny Sheparda podczas śledztwa w kolonii Pochód Wolności. Na pokładzie SR-2 Normandii zajmuje pozycję drugiego dowódcy, ale bezpośrednio odpowiada Człowiekowi Iluzji, któremu również przesyła raporty z postępów misji.

Mimo wyjątkowo błyskotliwej kariery, Miranda wciąż nie wierzy, że sama zapracowana na swoje osiągnięcia. Przez genetyczne ulepszenia swojego ojca, które początkowo dawały jej przewagę nad innymi, wciąż ma wrażenie, że żyje w jego cieniu i że jedyne co tak naprawdę do niej należy, to jej porażki. Miranda przyznaje, że zazdrości Shepardowi, który był w stanie osiągnąć wszystko dzięki swoim umiejętnościom, talentom i pasji.

Mass Effect Galaxy

Miranda po raz pierwszy spotkała Jacoba Taylora, gdy została do niego skierowana przez jego dawnego dowódcę, Dereka Izunami. Izunami zaaranżował ich spotkanie w barze o nazwie Fringe na Stacji Cartagena w Nemean Abyss. Miranda podzieliła się z Jacobem swoimi podejrzeniami o planowanym przez Batarian zabójstwie ambasadora Jath'Amona, urzędującego na Cytadeli. Miranda podała Jacobowi trzy źródła, z których można by dowiedzieć się więcej na temat ataku Batarian: turiańskiego przemytnika broni Illo Nazario z planety Tortuga; planetę Bekke, na której prawdopodobnie zbierała się batariańska armia; plotkę, która mówiła o grupie Batarian, którzy porwali naukowców i przetrzymują ich na platformie Ahn'Kedar.

Miranda pomagała Jacobowi w jego śledztwie. Na planecie Tortuga, Jacob uzyskał hasła do bazy Nazario od jednego z informatorów Mirandy, Salarianina Ish'a. Gdy Mirandzie i Jacobowi udało się wywalczyć sobie drogę do Nazario, odkryli, że Turianin został zainfekowany śmiertelną bronią biologiczną. Nazario zgodził się wyjawić informacje na temat Batarian w zamian za odnalezienie dla niego lekarstwa. Na platformie Ahn'Kedar Jacobo uratował naukowców, od których dowiedział się, że do stworzenia lekarstwa potrzebna jest duża ilość elementu zero.

Po przybyciu na planetę Bekke, Miranda odkryła na powierzchni planety ogromne złoża eezo. Podczas przesłuchania Nazario, Miranda i Jacob dowiedzieli się, że Jath'Amon nigdy nie planował pokojowych negocjacji, miały one jedynie być przykrywką dla jego planów wyeliminowania Rady Cytadeli za pomocą broni biologicznej. Po powrocie na Cytadelę, Mirandzie i Jacobowi udało się schwytać Jath'Amona i ocalić Radę. Wkrótce potem, oboje wybrali się na wakacje na Arcturian Jade i świętowali swoje zwycięstwo.

Mass Effect: Redemption

Miranda Lawson odegrała kluczową rolę w Mass Effect:Redemption. Z pomocą Liary i Ferona, udało się jej odzyskać ciało Komandora Sheparda i rozpocząć Projekt Lazarus. Miranda

Mass Effect 3

Jeśli Miranda przeżyła misję samobójczą, powróci w ostatniej części trylogii.

Ciekawostki:

Miranda

- Miranda może nawiązać romans z męską postacią Sheparda.

- Początkowo Miranda miała być blondynką, ale po zaprojektowaniu jej uniformu uznano, że do wizerunku "femme fatale" pasują bardziej czarne włosy.

- Twarz Mirandy została stworzona na podobieństwo Yvonne Strahovski, aktorki, która udziela jej również głosu.

źródło:masseffect.wikia.com