Rada może cmoknąć mnie w dupę!
-- Shepard
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Wilson

Kruk @ 09.08.2011, 08:45
Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 
Wilson

Wilson był oficerem pracującym dla Cerberusa razem z Mirandą, przy projekcie Łazarz. Miranda dowodziła całym projektem, zaś Wilson był przydzielony do skrzydła biologicznego jako szef oficerów medycznych. Podczas prologu jest on towarzyszem tymczasowym.

Podczas odbudowy Sheparda, placówka zostaje zaatakowana przez zbuntowane mechy. Mimo, że komandor nie jest jeszcze całkiem uleczony, zostaje wybudzony ze stanu śpiączki przez Mirandę i zmuszony do ucieczki. Kiedy Shepard pierwszy raz spotyka Wilsona, ten leży ranny pod ścianą. Twierdzi, że usiłował powstrzymać roboty i to najprawdopodobniej Miranda stoi za atakiem. Wraz z Shepard i Jacobem udaje się do wyjścia w celu ewakuacji. Tam spotyka Mirandę, która bez skrupułów strzela mu w głowę. Okazuje się, że to Wilson stał za atakiem. Usiłował zabić Mirandę, odcinając jej drogę ucieczki. Prawdopodobnie sam się postrzelił, aby uśpić czujność Jacoba i Sheparda.

Początkowo powód zdrady był niejasny. Można było podejrzewać, że to nieustanne spięcia między nim a Mirandą były bezpośrednią przyczyną zdrady. Jednak w dodatku Kryjówka Handlarza Cieni, Shepard dowiaduje się ze znalezionych tam plików, że Wilson od początku pracował dla Handlarza Cieni.

Do stworzenia artykułu wykorzystano informacje dostępne na masseffect.wikia.com.