Nikt nie jest doskonały.
-- Miranda Lawson, po zabiciu swojego ojca
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Zaeed Massani

Kruk @ 25.07.2011, 13:10
Ocena użytkowników:  / 4
SłabyŚwietny 

Zaeed jest znanym najemnikiem i jednym z najniebezpieczniejszych łowców nagród. Cerberus skontaktował się z nim proponując udział w misji Sheparda. Zgodził się, jednak, oprócz pieniędzy, zażądał pomocy przy zadaniu, którego podjął się wcześniej, a nie zdążył skończyć.

Zaeed jest typowym najemnikiem, za pieniądze podejmie się wykonania każdego zadania. Działa zgodnie z zasadą cel uświęca środki, która jak dotąd dobrze mu służyła. Wyrachowany i pozbawiony skrupułów wykona każdą misję, której się podejmie. Jocker zapytany o zdanie na jego temat zażartuje, że Massani jest jak Shepard tylko za pieniądze.

Klasa

  • Najemnik-Weteran

Moce

  • Strzał Wstrząsowy
  • Amunicja Dysrupcyjna [wymagany Strzał Wstrząsowy 2]
  • Najemnik-Weteran
  • Granat Inferno [odblokowuje się, gdy Massani staje się lojalny]

Biegłości w broni

  • Karabiny Szturmowe
  • Karabiny Snajperskie

Historia

Zanim stał się siejącym postrach łowcą nagród, Zaeed służył w wojskach Przymierza. Nie wiadomo czemu zrezygnował ze służby, ale od ponad dwudziestu lat pracuje tylko i wyłącznie za pieniądze. Brał udział w wielu znanych misjach, gdzie dał się poznać jako bezlitosny żołnierz zdolny wykonać każde zadanie. Został zdradzony przez swojego partnera, Vido, który strzelił mu w głowę. Przekonany, że Massani zginął na miejscu, zbiegł z Błękitnymi Słońcami. Zaeed jednak nie miał zamiaru łatwo rozstać się z życiem. Wyszedł z tego spotkania z kilkoma paskudnymi bliznami, szpecącymi prawą część twarzy oraz niepohamowaną żądzą zemsty na byłym wspólniku.

Cerberus zapłacił mu za pomoc w samobójczej misji Sheparda. Spotkali się na Omedze, gdzie Zaeed kończył właśnie kolejne ze swoich zadań. Zaznaczył, że priorytetem dla niego w dalszym ciągu jest dorwanie Vido. Po krótkiej wymianie zdań dołącza do załogi.

Zdobycie zaufania

Już podczas pierwszego spotkania na Omedze Zaeed powie nam, że zanim przyjął zadanie od Cerberusa, podjął się wykonania innej misji. Chce odnaleźć swojego byłego partnera i wyrównać rachunki (zadanie to staje się dostępne automatycznie po przyłączeniu najemnika do drużyny). W tym celu należy udać się na planetę Zorya. Vido odnajdziemy w jego bazie w towarzystwie Błękitnych Słońc. Podczas rozmowy nasz towarzysz spowoduje wypadek w wyniku którego cała fabryka stanie w płomieniach. Nim udamy się w pogoń za zbiegiem, zaczepi nas pracownik fabryki prosząc o pomoc. Okaże się, że grupa jego przyjaciół nie może się wydostać z niższych poziomów. Dostaniemy wybór: albo uratujemy zamkniętych ludzi, albo ruszymy za Vido. Jeśli zdecydujemy się na opcję pierwszą, Vido zbiegnie, a Shepard będzie potrzebował wysokiej perswazji, aby zyskać zaufanie najemnika. Jeśli zignorujemy pracowników i pobiegniemy za Vido, wtedy Zaeed zabije byłego partnera i bez problemu zyskamy jego zaufanie.

Zaeed Massani dostępny jest tylko po zakupie DLC Zaeed – Cena Zemsty.

Do stworzenia artykułu wykorzystano informacje dostępne na masseffect.wikia.com.