Stań w prochach biliona martwych dusz i zapytaj duchów czy honor się liczy. Milczenie jest twoją odpowiedzią.
-- Javik
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Thane Krios

Kruk @ 16.07.2011, 14:37
Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 
title="Thane Krios" data-milkbox="tow">Thane Krios

Thane jest drellskim zabójcą. Mówi się, że najlepszym w galaktyce. Zawsze spokojny i opanowany, woli zbliżać się do swoich ofiar i zabijać w bezpośrednim starciu niż zdejmować z daleka. Cień i cisza to jego sprzymierzeńcy. W walce korzysta ze wszystkich dostępnych umiejętności, biotyki, siły ognia oraz walki w zwarciu.

Pomimo swej profesji, Krios jest głęboko uduchowiony. Przed każdym zadaniem modli się o powodzenie, zaś po każdym zabójstwie prosi o wybaczenie. Thane nie odczuwa wyrzutów sumienia, swoje ciało traktuje jak broń, która jedynie wykonuje wyrok. Już od jakiegoś czasu zaprzestał wykonywania zabójstw na zlecenie. Sam wybiera swoje cele, zgodnie z własnym sumieniem.

Potencjalna opcja romansowa dla pani komandor.

Klasa

  • Drellski zabójca

Moce

  • Rzut
  • Odkształcenie [wymagany Rzut 2]
  • Drellski zabójca
  • Amunicja rozszarpująca [odblokowuje się gdy Thane staje się lojalny]

Biegłości w broni

  • Pistolety automatyczne
  • Karabiny snajperskie

Historia

Thane Krios

Thane urodził się w 2146 roku. W wieku sześciu lat jego rodzice przekazali go hanarom, aby przeszedł trening, który uczyni z niego zabójcę doskonałego. Pierwszy raz zabił mając lat dwanaście. Krios często mówi, że „jego ciało zostało pobłogosławione darem do odbierania życia”. Podczas jednej z misji, gdy miał zabić cel z daleka, przypadkowa kobieta dostrzegła światełko laserowego celownika na ofierze i rzuciła się, żeby ją osłonić. Thane był zaintrygowany faktem, że zwykły cywil własnym ciałem zasłonił zupełnie obcą mu osobę. Odnalazł kobietę niedługo po tym wydarzeniu. Irikah była wściekła, gdy dowiedziała się kim jest Krios, z czasem jednak wybaczyła mu, by w końcu pokochać.

Gdy Thane postanowił założyć rodzinę, hanarzy zwolnili go z obowiązku, jaki miał względem nich, by mógł w spokoju zająć się bliskimi. Ten jednak nie potrafił robić nic innego, więc kontynuował swoją profesję starając się usilnie rozdzielić życie osobiste od pracy. Wszystko zaczęło się jakoś układać. Po jakimś czasie urodził im się syn Koylat. Jednak gdy chłopiec miał zaledwie rok, Irikah została zamordowana przez batarian. Członków gangu zajmującego się handlem żywym towarem, którego przywódcę Thane zabił jakiś czas temu. Zapłacili oni Handlarzowi Cienia, za dane na temat zabójcy. Znając reputację Kriosa, najemnicy bali się stanąć z nim do otwartej walki, dlatego właśnie, w ramach zemsty, zaatakowali jego żonę gdy ten wykonywał kolejne zlecenie. Thane natychmiast powrócił na Kahję, aby wziąć udział w pogrzebie ukochanej żony. Po tym zdarzeniu zostawił Koylata pod opieką wujów i ciotek sam zaś udał się na poszukiwanie morderców. Wytropił każdego, kto był zamieszany w zabójstwo jego żony. Ginęli śmiercią powolną i bolesną. Podczas jednej z rozmów zdradził Shepard, że był to pierwszy raz kiedy zabijał pod wpływem emocji, zaś te ofiary są jedynymi jakie ma na sumieniu.

Shepard pierwszy raz spotyka Thana na Illumi, gdzie drell przebywa w celu zabicia Nassany Dantius. Gdy komandor dociera w końcu do asari, ta jest przekonana, że cały ten zamach to jest pomysłem naszego bohatera. Podczas ich rozmowy Krios wyskakuje z kanału wentylacyjnego, błyskawicznie pozbywa się najemników Nassany, po czym zabija samą asari strzałem z pistoletu. Po tym stwierdza, że miał nadzieję, iż ta misja będzie jego ostatnią. Zakładał, że najemnicy Nassany zabiją go jak tylko wykona zlecenie. Okazuje się, że w wyniku nieuleczalnej choroby, Thane powoli umiera. Schorzenie, na które cierpi drell, nazywane jest syndromem Keprala i jest często spotykane wśród jego pobratymców. Dołącza do samobójczej misji Sheparda, widząc w tym nadzieje na odkupienie swoich win.

Thane Krios

Thane w odróżnieniu od swoich pobratymców, którzy w większości przejęli wiarę hanarów lub asari, ciągle wyznaje politeistyczną wiarę swojego ludy. Spędza dużo czasu na modlitwie i medytacji. Jeśli Shepard spyta go jak może łączyć swoją duchową naturę z bezwzględną profesją, wyjaśnia, że zgodnie z jego wiarą ciało i dusza są osobnymi bytami.

Thane, podobnie jak reszta jego pobratymców, posiada pamięć absolutną. Potrafi perfekcyjnie odtworzyć każde zdarzenie jakie miało miejsce w jego życiu. Może przeżywać na nowo każdy kontrakt, każdy pocałunek czy ból spowodowany raną.

Romans

Jeśli Shepard jest kobietą i zdobędzie jego zaufanie, może spróbować rozpocząć romans. Odpowiednio przeprowadzona rozmowa spowoduje, że Thane zacznie zwracać się do Shepard mianem „siha” do końca dialogu, jednak nie zdradzi co oznacza ten zwrot. Przy kolejnej rozmowie wyjaśni, że Siha to jedna z anielskich wojowniczek bogini Arashu. Kiedy Mordin zauważy zainteresowanie komandor drellem, udzieli jej kilka interesujących porad na temat ewentualnego kontaktu fizycznego (prześle również odpowiednie vidy na prywatny komputer Shepard).

Tuż przed użycie przekaźnika Omega 4, Thane przyjdzie do kwatery Shepard. Powie, że spotkanie z synem i możliwość odkupienia win napełnia go szczęściem, jednak mimo to jest niespokojny. Wiedział, że zostało mu niewiele życia i pogodził się ze śmiercią, a teraz ich związek sprawił, że ponownie zaczął się jej obawiać. Shepard pociesza Kriosa, po czym całują się namiętnie.

Zdobycie zaufania

Po kilku rozmowach, Thane podzieli się z Shepard swoimi obawami związanymi z jego synem. Okaże się, że Koylat, chce pójść w ślady ojca i właśnie podjął swoje pierwsze zlecenie na Cytadeli. Krios nie chce do tego dopuścić, dlatego prosi Sheparda, aby pomogł mu zapobiec temu zdarzeniu. Celem ataku ma być turiański polityk Joram Talid. Misja może zakończyć się na kilka sposobów. Jeśli nie uda się powstrzymać syna Kriosa przed zabicie turianina, ten ucieknie zaraz po zabiciu ofiary. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, wtedy zdołamy przeszkodzić mu w dokonaniu zabójstwa, Shapard będzie mogła ocalić polityka bądź zabić go własnoręcznie. Thane zyska możliwość rozmowy z synem i poproszenia o przebaczenie, misja zakończy się sukcesem, a Shepard zyska zaufanie zabójcy. Dodatkowo podczas rozmowy z funkcjonariuszem SOC-u, zależnie od charyzmy, komandor może zmniejszyć karę przewidzianą dla Koylata.

Do stworzenia artykułu wykorzystano informacje dostępne na masseffect.wikia.com.