Niech cię szlag! Daj mi to, czego potrzebuję, albo zamienię twoją wirtualną dupę w kupkę pyłu!
-- Krogański najemnik do holograficznej sztucznej inteligencji
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Specjalistyczny trening Przymierza Systemów

25.07.2012, 13:03
Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Wszyscy fani serii Mass Effect wiedzą, że Komandor Shepard dzięki intensywnemu szkoleniu i ponadprzeciętnym działaniom zyskał, wzbudzającą szacunek, rangę N7.

Jesteście ciekawi jak wygląda trening specjalistycznych jednostek rangi N? Z okazji premiery najnowszego DLC Ziemia, na łamach blogu BioWare pojawił się szczegółowy tekst opisujący ten wyjątkowy cykl szkoleń prowadzonych przez Przymierze Systemów.

W rozwinięciu newsa znajdziecie cały tekst przetłumaczony na język polski. Życzymy miłej lektury!

Międzyplanetarny Trening Bojowy (MTB) jest pierwszym, organizowanym przez Przymierze Systemów, programem kursów ekspertyzy bojowej i przywództwa poświęconym przygotowaniom do walki z zagrożeniami XXII wieku. Międzyplanetarna Akademia Bojowa, nieformalnie nazywana "willą", rekrutuje oficerów ze wszystkich oddziałów wchodzących w skład największych Ziemskich sił wojskowych; najlepsi kandydaci uczęszczają na zajęcia w głównej filii Akademii w Vila Militar w Rio de Janeiro, Brazylii. Uczniowie biorą udział w brutalnych kursach, których tematyka zależy od ilości czasu spędzonego na treningach w szkole.

Podczas pierwszego pobytu w szkole, uczniowie odgrywają scenariusze przygotowane na podstawie doświadczeń bojowych elitarnych jednostek wchodzących w skład wojsk lądowych; przeciętny kandydat może poświęcać na trening nawet ponad 20 godzin dziennie, dowodząc małym oddziałem i prowadząc go do bitwy na terenach wroga, bez wsparcia i z ograniczonymi zasobami jedzenia czy wody. Jeśli uczeń poradzi sobie dobrze, zostaje uznany za "zakwalifikowanego do MTB", przyznaje mu się wewnętrzny tytuł N1 i zaprasza do ponownego odwiedzenia szkoły. Następne kursy (od N2 do N6) nie odbywają się w głównej fili szkoły tylko na stacjach kosmicznych lub innych planetach, dzięki czemu uczniowie trenują działania w bardziej ekstremalnych sytuacjach.

Niektóre ze szkół organizują zróżnicowane zajęcia, w tym treningi walk w warunkach z zerową grawitacją, militarne swobodne spadanie (spadochroniarstwo), walki w plecakach/butach odrzutowych, nurkowanie, kursy instruktażowe walk w zamkniętych pomieszczeniach, ratowania życia ludzi/obcych w warunkach bojowych, zajęcia językowe jak również procedury szturmowe. Żołnierze szkoleni w konkretnym celu mogą również uczęszczać do szkół specjalistycznych, w których zajęcia związane są ściśle z ich przydziałem. Wysunięci obserwatorzy mogą brać udział w treningach strzeleckich marynarki i kursach bliskiego wsparcia powietrznego; piloci i żołnierze zmechanizowani uczą się prowadzić, utrzymywać i wystrzeliwać pociski z kilkunastu typów pojazdów i napędzanych pancerzy; specjaliści od komunikacji biorą udział we wspólnych kursach komunikacyjnych.

Najwyższy stopień treningu, N6, koncentruje się na prawdziwych doświadczeniach bojowych, a uczniowie dołączają do służby na frontach wszystkich stref konfliktowych galaktyki. Dopiero wówczas, gdy uczeń przeżyje udział w prawdziwej akcji bojowej w stylu "wyjątkowo efektywnym i godnym podziwu", może otrzymać tytuł N7. Przed wybuchem Wojny ze Żniwiarzami ceremonie ukończenia szkoły organizowane były w Stacji Arcturus; obecnie nowe tytuły przyznaje się praktycznie na polach walki. N7 jest jednym tytułem, który można eksponować na pancerzu lub uniformie - tytuły od N1 do N6 służą jedynie do użytku wewnętrznego. Należy wspomnieć, że brak rangi N nie oznacza, że żołnierz jest gorszy od innych - trening ten, jest tak ekstremalny, że nawet zakwalifikowanie się na kurs N1 jest uważane za działanie ponad i poza wymaganiami służby. Dzięki temu można wyselekcjonować potencjalnych uczniów z grona chętnych, którzy mogą posunąć się do kłamstw na temat swoich doświadczeń wojskowych lub niepotrzebnie ryzykować życie w nadziej na zdobycie najważniejszych zaszczytów związanych z należeniem do programu.

Zakwalifikowanie się do MTB nie gwarantuje zdobycia wyższej rangi, aczkolwiek oficerowie, którzy odniosą sukces w treningu bojowym zazwyczaj wykazują wyjątkowe zdolności przywódcze. W niektórych przypadkach zdarza się, że żołnierze zakwalifikowani do MTB formują specjalistyczne oddziały operacyjne, których misje zazwyczaj polegają na radzeniu sobie ze specyficznymi problemami. Na przykład, jeśli Przymierze podjęłoby decyzję o zaatakowaniu Żniwiarzy na terenach kolonii volusów,mogłoby stworzyć oddział bojowy w którego skład wchodziliby żołnierze MTB, którzy przeszli treningi walk w warunkach wysokiego ciśnienia i zwiększonego poziomu amoniaku w środowisku.

Znacząca rola Przymierza w Wojnie ze Żniwiarzami oznacza, że wielu żołnierzy N7 zostało wyznaczonych do trenowania sił obcych w asymetrycznej technice walk przeciwko Żniwiarzom, czerpiąc z ich doświadczeń w walkach na światach obcych. Z perspektywy dowództwa są to "siły N7" - nazwane tak ze względu na status ich dowódcy; co nie oznacza, że wszyscy żołnierze należący do tych jednostek mają status N7. Dzięki tym wielorasowym oddziałom galaktyka odniosła wiele najcenniejszych zwycięstw. Popularna wiedza mówi, że małe, elitarne oddziały - takie jak N7 - nie są w stanie wygrać wojny przeciwko wrogom posiadającym przewagę w przestrzeni kosmicznej, lecz te nikłe szanse nie mają żadnego wpływu na wysokie morale najlepszych żołnierzy Drogi Mlecznej.

Źródło: Blog BioWare .