Chyba właśnie nadaliśmy nowe znaczenie rozkazowi „na ziemię i 20 pompek”, co nie?
-- Ashley Williams po stosunku z Shepardem
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Sieć Informacyjna Przymierza - Ósme sprawozdanie

20.04.2012, 16:33
Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Na łamach Statusu Widmo publikujemy polskie tłumaczenia najnowszych sprawozdań Sieci Informacyjnej Przymierza (Alliance News Network) dotyczących stanu galaktyki.

Ósme sprawozdanie wyjaśniające kilka spraw dotyczących batariańskich wojowników, znajdziecie w rozwinięciu newsa. Tekst w języku angielskim znajdziecie na blogu BioWare. Życzymy miłej lektury!

Nadawca: Informatorzy Sieci Informacyjnej Przymierza.

Zaniepokojeni batarianie tłumaczą, że medi-żel działa również na nich.


Baza: HYDRA - W odpowiedzi na powszechne nieporozumienie, elitarne jednostki z nieistniejącej już Batariańskiej Hegemonii przygotowały oficjalne rozporządzenie, wyjaśniając w ten sposób, iż medi-żel działa normalnie na ich rasę i powinien być używany przy opatrywaniu ran batariańskich wojowników.

"Jesteśmy zadowoleni, iż mogliśmy dołączyć do walki przeciwko Żniwiarzom, siłom Cerberusa i gethom." - powiedział Shar'lak Gurek, komandor oddziału, rzecznik odosobnionej, ksenofobicznej rasy, która przez atakiem Żniwiarzy przygotowywała się do wypowiedzenia wojny Przymierzu."Aby skuteczniej walczyć w tej wojnie, chcielibyśmy wyjaśnić w końcu, że aplikowanie medi-żelu pomaga nam odzyskać przytomność kiedy wykrwawiamy się leżąc na ziemi."

Gurek podkreślił również, że batariańska technologia i kultura nie różnią się tak bardzo od tych przynależących do innych ras."Wielu spośród naszych nowych sojuszników w tej wielkiej wojnie uważa, że batarianie postrzegają ostrzeżenia o zbliżających się banshee jako obrazę - stwierdzenie to, nie mogłoby być dalsze od prawdy. Byłoby wspaniale, gdyby inni powiadamiali nas, gdy jedna z nich stoi tuż za nami. Istnieje również plotka mówiąca, że nasze bariery kinetyczne są ładowane termicznie i czerpiemy korzyści przyjmując ataki od władającego miotaczem ognia getha piro. Nie jesteśmy nawet pewni w jaki sposób taka informacja mogła powstać.

Admirał Peter Mikhailovich wystosował publiczne oświadczenie wspierające batariańskich wojowników: "W czasie walki o przetrwanie, musimy uszanować naszych nowych sojuszników", powiedział weteran Skylliańskiego Blitzu."Ci wojownicy walczą u boku ras, którym niegdyś poprzysięgli wieczną nienawiść, bez medycznej pomocy swoich niewolników - do czego byli przyzwyczajeni. Batarianie pragną udowodnić, że potrafią unieść na swoich ramionach każdy ciężar i walczyć z przeciwnikiem bez względu na przeraźliwe straty. Musimy dać im tę szansę."

Żołnierze Przymierza pozytywnie zareagowali na wyjaśnienie. "Szczerze mówiąc, nie sądziłem, że batarianie krwawią w ten sam sposób co my", przyznał porucznik Girard, obecnie nabierający sił po bitwie ze Żniwiarzami na Noverii. "Ale z drugiej strony, widziałem ich tylko raz, na Mindoir. Jeśli tylko będą posiadał wystarczającą ilość medi-żelu i nie narażę na szwank misji próbując go zaaplikować, to z pewnością wspomogę naszych nowych przyjaciół z Khar'shan. Jak tylko skończę pomagać rannym salarianom, turianom, drellom, asari, kroganom, quarianom i gethom."