Po latach tułaczki w otwartej przestrzeni,
na grzbietach fal światła,
pośród mgławic pyłu,
zakończę wędrówkę, gdzie ją rozpoczęłam.

-- Tali'Zorah vas Neema nar Rayya, powracając do Wędrownej Floty.
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Shepard powrócił! Krótki wstęp do Mass Effect 3

06.03.2012, 17:41
Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

W roku 2157 ludzkość odkryła, że nie jest sama we wszechświecie. Trzydzieści lat później koegzystuje pokojowo z kilkunastoma rasami galaktycznymi.

Cieniem na idylliczną przyszłość kładzie się mroczna przeszłość: powrócić mają Żniwiarze, rasa świadomych maszyn, które co 50 tysięcy lat oczyszczają galaktykę z wszelkich przejawów życia organicznego. Przywódców galaktyki paraliżuje niezdolność do podjęcia decyzji - nie potrafią zaakceptować legendy o Żniwiarzach jako faktu. Jeden żołnierz widział jednak, jak ta legenda ożywa.

Teraz to od niego zależy los całej galaktyki.

W rozwinięciu newsa znajdziecie krótkie wprowadzenie do tego, co czeka was w Mass Effect 3. Miłej lektury! (Tekst NIE zawiera spoilerów fabularnych)

Ostateczne Starcie

Ziemia płonie. Rasa przerażających maszyn przybyła z nieznanych terenów galaktyki i rozpoczęła destrukcję rasy ludzkiej. Jedyną nadzieją Komandora Sheparda na ocalenie ludzkości jest zwołanie wszystkich cywilizacji galaktyki i przygotowanie się do finałowej bitwy mającej na celu odzyskanie Ziemi.

Potężni i bezwzględni przeciwnicy.

szczegółowe informacje na stronie Siły Wroga.

Żniwiarze, rasa świadomych maszyn, swoją inwazję na galaktykę rozpoczęła atakiem na Ziemię. W szeregach potężnej floty nie zabranie ogromnych okrętów, których rozmiary sięgając dwóch kilometrów jak również niszczycieli, które mniejsze rozmiary rekompensują siłą ognia. Pamiętacie Zombie z którymi Shepard walczył w Mass Effect 1 i 2? Żniwiarze posunęli się o krok dalej i w Mass Effect 3 przyjdzie stawić nam czoła prawdziwej armii tych zmutowanych istot - przygotujcie się na walkę z Banshee (zmutowane asari), Kanibalami (zmutowani batarianie), Pustoszycielami (zmutowane raknii), Brutalami (hybrydy krogan i turian), Grasantami (zmutowani turianie) i Kosiarzami.

Lecz Żniwiarze nie są jedynym zagrożeniem czyhającym na życie komandora Sheparda. Bohater będzie musiał zmierzyć się również z bezwzględnym Człowiekiem Iluzją, którego cele nie będą szły w parze z celami Sheparda. Dobrze wyszkolona i wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt armia Ceberusa jest siłą z którą trzeba się liczyć. Wie to każdy, kto miał kiedykolwiek okazję stanąć do walki z Żołnierzami, Centurionami, Inżynierami, Stróżami, Duchami i snajperami Nemezis służącymi w jej szeregach. Niewielu przeżyło spotkanie z Atlasem - "potężnym jak półciężarówka" mechem. Jednak największe niebezpieczeństwo czeka Sheparda ze strony Kai Lenga - elitarnego zabójcy, który otrzymał od Człowieka Iluzji tylko jeden rozkaz...

Nie zapominajmy również o gethach, które w ME3 będą potężniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Starzy znajomi i nowi sojusznicy.

szczegółowe informacje na stronie Towarzysze i Wrogowie.

Do drużyny Sheparda dołączy grono dobrze nam znanych postaci. Nasza drużyna będzie składała się z mniejszej ilości towarzyszy niż miało to miejsce w Mass Effect 2, lecz dzięki temu relacje Sheparda z poszczególnymi postaciami będę bardziej rozbudowane i emocjonalne. Który z waszych towarzyszy poległ śmiercią bohaterską na Virmirze? Osoba, która została ocalona czyli Kaidan Alenko lub Ashley Williams - którzy potraktowali Komandora w sposób dość chłodny na Horyzoncie - powraca do drużyny. Ponownie u naszego boku staną: turianin Garrus Vakarian, asari Liara T'Soni i quarianka Tali'Zorah - czyli towarzysze wierni nam od pierwszej części Mass Effect.

Dołączą do nas również nowi sojusznicy, a wśród nich młody i ambitny żołnierz James Vega, podziwiający bohaterstwo i działania Sheparda. Zapytacie co stało się z naszymi towarzyszami z Mass Effect 2? - nie dołączą do naszego zespołu, lecz każdy z nich odegra ważną rolę w rozgrywającej się wojnie.

Czy jednak pojedyncze postacie będą w stanie pokonać ogromną flotę Żniwiarzy? Komandor Shepard, poprzez wybory dokonane w poprzednich częściach gry i nowe sojusze zawiązane w ME3, będzie musiał stworzyć międzygalaktyczną armię. Czy uda mu się pogodzić, nierzadko sprzeczne, interesy różnych ras i zjednoczyć wszystkich pod wspólną banderą?

Odkrywanie nowych miejsc.

szczegółowe informacje na stronie Strefy Konfliktu.

Poszukiwanie sojuszników do walki ze Żniwiarzami zabierze komandora Sheparda w najróżniejsze rejony galaktyki. Po raz pierwszy odwiedzimy rodzinne planety obcych cywilizacji: Thessia - rodzinna planeta asari, zamożne i wysoko rozwinięte centrum ekonomiczne całej Drogi Mlecznej; Tuchanka zniszczona licznymi wojnami i zabójczym klimatem planeta krogan; Palaven i jej księżyc Menae należące do turian; Sur'Kesh bogata w bujną florę planeta salarian; Rannoch jałowa planeta na której niegdyś żyli quarianie, a która dziś opanowana jest przez gethy. Shepard będzie miał również wiele okazji do odwiedzenia centr rozwoju ludzkiej rasy. Początek Mass Effect 3 przywita nas na Ziemi w metropolii powstałej po połączeniu terenów Vancouver i Seattle. Odwiedzimy również Londyn, który mieliśmy okazję oglądać na pierwszych zwiastunach i screenach z gry. W poszukiwaniu sojuszników i sposobów na pokonanie Żniwiarzy trafimy również na Marsa i Noverię. Wśród miejsc do odwiedzania nie może zabraknąć również Cytadeli - politycznej i finansowej stolicy galaktyki. A to dopiero początek naszych podróży...

Arsenał Sheparda

szczegółowe informacje na stronach Bronie, Moce i Pancerze.

Do walki ze Żniwiarzami drużyna Sheparda będzie potrzebować najwyższej klasy uzbrojenia i najpotężniejszych mocy.

Komandor będzie miał w czym wybierać - Karabiny szturmowe, snajperskie, strzelby, pistolety ciężki i maszynowe. Do tego bronie ciężkie przydatne podczas szczególnie trudnych misji. Będzie również mieli szerokie możliwość stworzenia pancerza odpowiedniego do naszego stylu gry. Szereg modyfikacji do broni pozwoli nam stworzyć broń najbardziej użyteczną przy wybranej przez nas taktyce. Biotyczne i technologiczne moce Sheparda również uległy znacznemu ulepszeniu i teraz są potężniejsze i bardziej zróżnicowane niż kiedykolwiek. Jego wrogowie mają się czego obawiać.

Shepard ostrzegał nas, że przybędą. Nie słuchaliśmy. A teraz los naszego świata... każdego świata... spoczywa w jego rękach.