Stań w prochach biliona martwych dusz i zapytaj duchów czy honor się liczy. Milczenie jest twoją odpowiedzią.
-- Javik
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Demo ME3 - wrażenia naszych forumowiczów

17.02.2012, 18:40
Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

"Tydzień z demem Mass Effect 3" trwa. Postanowiliśmy zapytać naszych forumowiczów o ich wrażenia i opinie na temat wersji demonstracyjnej ME3.

Dziękujemy wszystkim za przesłanie interesujących opinii! Możecie je wszystkie przeczytać w rozwinięciu newsa. Zachęcam do dzielenia się wrażeniami z dema również w komentarzach. :)

Demo jak dobry starter przed daniem głównym, jeszcze bardziej zaostrzyło mój apetyt na grę. Świetna grafika i dźwięk poparte o wiele szybszym i bardziej wymagającym systemem walki niż w poprzednich częściach gwarantują, że grą nie będę zawiedziony. To trochę jak ocenianie książki po okładce, jednak okładka została na tyle dobrze przygotowana, że ze zdwojoną niecierpliwością odliczam czas do premiery!

Kazuya

W dzień imienin św. Walentego Bioware udostępnił długo oczekiwaną wersje demonstracyjną Mass Effect'a 3. W demie możemy dowolnie spersonalizować swoja postać która następnie jest rzucona w wir akcji na ziemi gdzie po krótkim wstępie dialogowym jesteśmy świadkami ataku the Reapers, całość jest dość nieczytelna brakuje mostu między wydarzeniami z poprzedniej części gry. Możliwe że tak jak wypadku dema Mass Effect 2 zostały pominięte cutcenki aby nie zdradzić szczegółów pełnej wersji. Czare goryczy przechyla kulejąca animacja Andersona, słabe jak na standardy trylogii dialogi i ich tłumaczenie w polskich napisach. Błędem Biowaru było wydanie wersji demo przed premiera gry gdyż widać że gra którą dostajemy nie jest dokończona.

LGF

Po przejściu dema mam jak najbardziej pozytywne odczucia. Cała rozgrywka jest przeprowadzona w sposób bardzo efektowny i dynamiczny. Nie ma znaczenia, czy prowadzimy akurat konwersację czy likwidujemy wrogów, wokół ciągle coś się dzieje. Możemy podziwiać wszystko w najdrobniejszych niemalże szczegółach. Wszystkie tekstury są wyraźne i prezentują się wręcz " kosmicznie". Filmiki gładko łączą się z akcją co jest sporym plusem, zważywszy na fakt, iż na nie nie czekamy gapiąc się na czarny ekran. Niestety demo ma także kilka wad. Jest ich zdecydowanie mniej niż zalet, ale są. Pomijając okropne polskie napisy, strasznie denerwuje przycisk "akcji" (standardowo SPACJA). Po jego wciśnięciu Shepard wręcz szaleje tj. zamiast użyć przedmiotu, mój często biegał, turlał się etc. No i szkoda, że nie było dane użyć nam akcji paragona lub renegata, które podobna są nieźle rozwinięte w ME3.

Chmurek

Demo samo w sobie dało ogromną dawkę adrenaliny i pokazało na co stać pełną wersje. Świetna optymalizacja, piękna grafika, a jeśli chodzi o samo Mass Effect 3 to czuć tu klimat dwóch poprzednich części połączony w jednym. Jedynym minusem może być zbyt szybka, jak dla mnie, dynamika walki, lecz jest to prawdopodobnie tylko kwestia przyzwyczajenie się do tego, lub odzwyczajenia od dwu poprzednich części

Kepason

Demo oczywiście nie było wielkim zaskoczeniem w samym sobie, wiadomo było jak będzie wyglądało, z kim się zmierzymy itp. itd. Za to pytanie jakie rzucało się na usta brzmiało: jak będzie się grało i....jak dla mnie wypas full serwis...pomijając jakieś drobne potknięcia mogę śmiało powiedzieć że tego się spodziewałem... Poruszanie się Shepardem sama przyjemność (większą tylko czerpie z Batmana). Poziom przeciwników jak najbardziej zadowalający, wszystkie nowinki znajdują zastosowanie i nie ma tutaj niczego na siłę...widać że zostało w 100% przemyślane...Rozwój mocy istne cudo, nic skomplikowanego, nie idzie się pogubić, a zmiany po każdym awansie odczuwalne jak nigdy. W poprzednich odsłonach nie było czuć wielkiej różnicy między poszczególnymi klasami, za to tutaj jak najbardziej jest ona odczuwalna (co będzie wielkim plusem dla kooperacji). Rozmach gry, wielkość obiektów jest naprawdę niesamowita i w każdym szczególe lokacji widać że została dana część dopieszczona Przeciwnicy w końcu potrafią dać w kość, trzeba naprawdę szybko myśleć i zmieniać pozycje a nie jak w wypadku jedynki (zwłaszcza) stajesz i czekasz na ruch albo na odnowienie mocy..nie ma Ciągły ruch i tego było trzeba - dynamiki - tej grze bo wszystko inne było na dobrym poziomie a tutaj w Mass Effect 3 zostało dopieszczone i doszlifowane na amen. Muzyka i grafika = arcydzieło, miałem nic tu więcej nie pisać, ale dodam jedynie: bez tej muzyki nie było by już tego klimatu szapo ba dla kompozytorów! Zgadzam się co do tego że jeśli ktoś nie grał w dodatek Arrival albo nie miał styczności z serią, na początku dema może czuć się zagubiony, ale jak już się wpadnie w wir akcji (co prawda nie trwa ona za długo) to zapomni o wszystkim i będzie chciał jedynie przyłożyć tym wielkim maszynom za to co robią z naszą Niebieską Planetą.

Emdżej

Demo jest dobrym przedsmakiem tego co będzie w finalnej wersji... Najbardziej cieszy optymalizacja która utrzymuje w "normie" wymagania graficzne a prezentuje bdb poziom. Mogę potwierdzić ponadto że "inteligencja" przeciwników wzrosła przez co są dużo bardziej wymagający od poprzedników którzy ograniczali się tylko do kampenia za osłonami... Z wad wzbudza obawy tylko miernie zrobione tłumaczenie tekstów których w demie nie było mi dane poznać wiele. Widać że ME3 zachowa esencję pierwszego Mass Effect które było RPGiem ale czyniąc go zarazem bardziej dynamicznym.

Legion343

Powiem tak, jestem obecnie ustawiona na najwyższe obroty, kochałam Mass Effect, ale nie miałam pojęcia, że mogę kochać go jeszcze bardziej! BioWare zawarło(wnioskuję to po demie, a to tylko przedsmak) w Mass Effect 3 wszystko to co kocham w grach najbardziej. To nie jest już gra, to jest zupełnie nowy poziom, wszystkie te artykuły nie mogły się mylić nazywając Mass Effect 3 'grą wszech czasów'. Chyba nie wytrzymam emocjonalnie oczekiwania do premiery! W BioWare dobrze wiedzieli co zrobili źle w poprzednich częściach i teraz naprawili te błędy, Mass Effect 3 będzie nieziemski.

TheSuperSzatan

Demo ME3 podobało mi się bardzo . Zagrałem każdą klasą w trybie RPG , w akcje też zagrałem i historie. Przyjemne efekty a najbardziej cieszy mnie fakt ,, MĄDRYCH '' przeciwników .

Legion346

Demo było świetna,najbardziej w demie urzekła mnie optymalizacja gra ma takie same wymagania jak poprzednia części a modela jak i cała grafika jest lepsza.

Smalauk

U mnie demo wywołało mieszane uczucia: z jednej strony wiadomo- to Mass Effect 3 więc klimacik i muzyczka trzymają klasę. Z drugiej jeden wielki chaos. Nie mogłem się przyzwyczaić najbardziej do sterowania (oczywiście bieganie, chowanie się za osłonami, interakcja , turlanie- wszystko na jednym przycisku spacja) przez co ginąłem przez głupie błędy. Gra wyraźnie poszła w stronę TPSa, walka nie jest już statyczna, trzeba biegać od osłony do osłony inaczej zdejmą cie z granata. Więcej dynamizmu, szybkości, wszystko jest "bardziej" i "szybciej". Fajnie jednak, że zmodyfikowali system ulepszania mocy: nie jest to już wypełnianie krateczek w tabelce statystyk ale każde ulepszenie faktycznie zmienia konkretną cechę danej mocy. Prolog w zasadzie nie spełnia swojej funkcji, brak jakiegoś wprowadzenia, pomostu łączącego dziurę czasową między końcem ME2 a początkiem ME3. Nie wyjaśnili kiedy Normandia została "przemalowana", kiedy Shep poznał Vegę, kiedy team z ME2 się rozszedł. Gracz jakby jest trochę ogłupiały, brak kontekstu i wyjaśnienia pewnych spraw choćby w formie właśnie jakiegoś przesłuchania Sheparda, podczas którego gracz mógłby sobie przypomnieć wydarzenia z poprzednich części.

piter24