Nie znoszę metafor. Upraszczanie dla niedokształconych mas.
-- Mordin
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Sieć Informacyjna Przymierza - Drugie sprawozdanie

10.02.2012, 20:57
Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Co tydzień na łamach Statusu Widmo będziemy publikować polskie tłumaczenia najnowszych sprawozdań Sieci Informacyjnej Przymierza (Alliance News Network) dotyczących stanu galaktyki.

Drugie sprawozdanie dotyczące polityki salarian, znajdziecie w rozwinięciu newsa. Tekst w języku angielskim znajdziecie na blogu BioWare. Życzymy miłej lektury!

Nadawca: Informatorzy Sieci Informacyjnej Przymierza.

31 Sierpień, 2186

Linron utrzymuje się przy władzy, lecz kwestia kontroli pozostaje sporna

autora: Pietro Pagano


TALAT, SUR'KESH - Dalatrass Linron, królowa jednego z najbardziej zamożnych rodów Sur'Kesh, nieznaczną przewagą utrzymała się przy władzy.

W wygłoszonej zeszłej nocy długiej przemowie skierowanej do mieszkańców rodzinnej plany i koloni, dalatrass przede wszystkim zwróciła się do swoich klanów wyborczych, księstw i korporacji, podkreślając wzrost znaczenie salariańskich interesów, nabijając się przy okazji z konkurencyjnego rodu Narra.

Następnie zostały złożone ślubowania lojalności lub oświadczenia o wotum nieufności, zgodne ze wzmocnionym systemem wyborczym używanym przez Linron do decydowania o przywództwie nad rodem.

Dalatrass Narra złożyła na ręce Linron gratulacje, lecz osoby wtajemniczone dobrze wiedzą, że rywale Linron powini być pod obserwacją.

Jak niegdyś powiedział współpracownik Linron - "W polityce salarian 'kocham cię', oznacza 'wkrótce umrzesz', a 'wkrótce umrzesz' oznacza 'kocham cię'."

"Władza Linron nad Związkiem Salariańskim jest niezaprzeczalna, lecz Narra stają się niebezpieczni. Nie uznają nawet Talat jako stolicy planety."

Źródło dodaje:"Jeśli ich dalatrass wykona dobry ruch w tej rozgrywce, to uda się jej zdobyć lojalność OZS (Oddziału do Zadań Specjalnych) co byłoby kluczem do przejęcia całej władzy."

Innymi słowy, właśnie minął kolejny typowy dzień w Sur'Kesh.

"Symbol Ssaka", blog dotyczący kultury salarian prowadzony przez Pietro Pagano, jest cotygodniowo aktualizowany z Sur'Kesh.