Najwidoczniej nigdy nie widziałeś pływających turian. Masa chlapania i wierzgania. Oprócz momentów, kiedy się topimy.
-- Garrus Vakarian
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Sieć Informacyjna Przymierza - Pierwsze Sprawozdanie

04.02.2012, 12:31
Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Co tydzień na łamach Statusu Widmo będziemy publikować polskie tłumaczenia najnowszych sprawozdań Sieci Informacyjnej Przymierza (Alliance News Network) dotyczących stanu galaktyki.

Pierwsze sprawozdanie dotyczące kwestionowanej aktywności gethów w Bitwie o Cytadelę, znajdziecie w rozwinięciu newsa. Tekst w języku angielskim znajdziecie na blogu BioWare. Życzymy miłej lektury!

Nadawca: Informatorzy Sieci Informacyjnej Przymierza.

24 Sierpnia, 2186

Wyciek informacji dotyczących kwestionowanej roli gethów w Bitwie o Cytadelę

autorka: Amita Qasid


VANCOUVER, ZIEMIA - wyciek treści raportu rzucił cień wątpliwości na kluczowe fakty dotyczące Bitwy o Cytadelę, jednocześnie potwierdzając kontrowersyjne deklaracje dotychczas odsuwanego na dalszy plan "Konspiracyjnego Ruchu Cytadeli".

Raport, w którego posiadanie weszła grupa informacyjna TruthHax, stwierdza iż ściśle tajny komitet obronny w sytuacjach kryzysowych przyznaje, że ogromnych rozmiarów statek pancerny, który znajdował się w centrum bitwy prawdopodobnie nie został skonstruowany przez gethy.

Kluczowym elementem raportu jest zeznanie Komandora Sheparda, bohatera Przymierza i odznaczonego weterana. Shepard upierał się przy teorii mówiącej, że okręt flagowy Sarena Arteriusa był w rzeczywistości przedstawicielem sztucznej inteligencji nie związanej z gethami i wrogo nastawionej w stosunku do istot organicznych.

Wiarygodność Sheparda spadła w przeciągu ostatnich lat ze względu na jego powiązania z organizacją Cerberus, znanym zwolennikiem supremacji rasy ludzkiej. W raporcie możemy jednak przeczytać, że komitet obronny najwyraźniej potwierdził prawdopodobieństwo deklaracji Sheparda.

Nie byliśmy w stanie uzyskać bezpośredniego komentarza od Komandora ze względu na jego zwolnienie ze służby.

W czasie dzisiejszej konferencji premier Shastri poproszony został o skomentowanie treści raportu, jednak zbył pytanie stwierdzając jedynie: "Galaktyka jest ogromna. Gethy są jednym z wielu zagrożeń i możecie być spokojni, ponieważ Przymierze będzie przygotowane do odparcia każdego rodzaju ataku."

Amita Qasid jest korespondentką polityczną programu "Ziemskie Standardy" Sieci Informacyjnej Przymierza i współpracownicą "Magazynu" Sieci.