To mi wygląda na samobójczą misję... Zgłaszam się na ochotnika!
-- Jacob Taylor
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

"Vetra jest cudowna"

Zeena/Damix @ 05.05.2017, 16:47
Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Przyszła kolej na drugi wywiad z naszej "Statusowej serii", tym razem Zeena przeprowadziła rozmowę z odtwórczynią Vetry Nyx, Danielle Rayne. Zapraszamy do lektury!

vetra

Status Widmo: Hej Danielle! Standardowe pytanie. Co Ci się kojarzy z Polską?

Danielle Rayne: Pierwsze co mi przychodzi na myśl, to moja piękna i sympatyczna sąsiadka polskiego pochodzenia, Izabella Scorupco. Fantastyczna kobieta, nawet gdy wychodzi na spacer z psem w luźnych spodniach i bez makijażu. No i kiełbasa, którą moja mama robiła na obiad gdy dorastałam, kocham ją. (Czy to serio tradycyjne polskie danie czy jakaś amerykańska odmiana?). No i mój dziadek (od strony matki) był indonezyjsko-duńskiego pochodzenia, ale miał także jakieś polskie korzenie.

SW: Zapewne większość zna Cię z krótkometrażowego filmu Portal: No Escape. Możesz nam coś powiedzieć o swojej karierze i współpracy z BioWare?

DR: Uczęszczałam do "Theatre Conservatory program", później przeniosłam się do Nowego Jorku. Zawsze byłam wygimnastykowana, więc jedną z moich pierwszych ról, był udział w filmiku treningowym dla Bally Fitness. Występowałam tam jako pracownik Bally i przyjmowałam nową członkinie, Lauren Graham (gwiazda serialu Kochane kłopoty). Występowałam w telewizji, filmach, reklamach, zanim zdecydowałam się przenieść do Los Angeles. W tamtym czasie, odgrywanie Sary Connor w T2:3D Universal Studios Hollywood było jedyną możliwością, gdzie mogłam występować na żywo, z dala od pracy przed kamerą. Dzięki T2:3D i mojemu koledze z obsady, Keith Adamsowi, poznałam Dana Trachtenberga, który wybrał mnie do Portal: No Escape. Jakieś 7 lat temu, zaczęłam przygodę z dubbingiem. World of Warcraft było pierwszą grą przy której pracowałam, udało mi się pozyskać agenta, który informował mnie o wszystkich przesłuchaniach. Caroline Livingstone to kierowniczka dźwiękowa, która wybrała mnie do roli Vetry, postaci, która jest moim zdaniem cudowna.

SW: Zapewne grasz już w Andromede. Jaka jest Twoja opinia? Kogo lubisz najbardziej, a kogo najmniej?

DR: Mass Effect: Andromeda to moje pierwsze RPG. Co prawda grałam w kilka strzelanek, ale było to dawno temu i trochę zardzewiałam. Uwielbiam Jaala, Suvi i Liama (zapewne przez ten akcent). Gram Scottem, w składzie z Vetrą i Drackiem lub Jaalem, w moim pierwszym podejściu. Tann jest okropny - jest najbliżej tych postaci w Andromedzie, o których mogę powiedzieć, że ich "nienawidzę".

vetra

SW: Jesteś aktorką, ale czy kiedykolwiek myślałaś poważnie o dubbingowaniu? Że jest to coś, co chciałabyś robić ?

DR: Kocham dubbing. Gry są wspaniałe, dają wiele radości, ale reklamy są bardziej lukreatywne, jeżeli chodzi o pieniądze. Mam obecnie 3 umowy reklamowe, które "opłacają moje rachunki", więc mogę skupić się na aktorstwie i dubbingu. Planuję to robić jak najdłużej będę mogła.

SW: Jak przygotowywałaś się do swojej roli? Sprawiła Ci ona jakieś trudności?

DR: W pierwszych dniach dowiedziałam się kogo będę grała i jakiej rasy jest moja postać. Gdy wróciłam do domu, zaczęłam googlować ME 1, 2, 3 oraz DLC z Nyreen. Vetra była postacią wygodną i kochałam ją grać. Mogę powiedzieć, że najtrudniejsza była nauka przekomarzań podczas walk i nagranie odgłosów przy fizycznych czynnościach. Na szczęście, mieliśmy świetnego dyrektora, który nas prowadził, Josha Deana.

SW: Czy macie z Vetrą jakieś wspólne cechy? Mogłybyście zostać przyjaciółkami w prawdziwym życiu?

DR: Vetra jest BARDZO podobna do mnie. Wszystkie aspekty: rodzina, lojalność, ochrona ukochanych. Myślę, że w życiu byłybyśmy najlepszymi przyjaciółkami. Uwielbiam humor Vetry, dziękuję Sheryl Chee za świetnie napisaną postać.

SW: Chciałabyś coś przekazać naszym czytelnikom?

DR: Pozdrawiam Polskę ze słonecznej Południowej Kalifornii. Dzięki za przeczytanie tego wywiadu oraz, jeżeli jesteście na Twitterze, napiszcie mi cześć @DanielleRayne.