Rada może cmoknąć mnie w dupę!
-- Shepard
Czytaj więcej...

NZXT H510i Mass Effect - limi...

NZXT H510i Mass Effect to najnowszy, siódmy projekt z seri...

Czytaj więcej...

Relieve the legend - Legendar...

N7 Day przyniósł to czego większość mogła się spodziewać. ...

Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

0123

Wideo z rozgrywką: Eksploracja i Odkrycia

Damix @ 04.03.2017, 11:06
Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W trzecim materiale z serii „Wideo z rozgrywką” mamy przyjemność ujrzeć jak prezentuje się w grze eksploracja i jak wpływa ona na świat Andromedy. Zapraszamy do rozwinięcia newsa.

ME:Andro

Ważną zmianą jest jak możemy zobaczyć Galaktykę pokładu naszego statku. Wszystko zostało przedstawione w czasie rzeczywistym, co oznacza, że jeżeli znajdziemy się blisko planety, księżyca, stacji kosmicznych czy anomalii, będziemy widzieć dokładnie to zza naszych okien. Zapowiadają się piękne widoki. Co do planet, ma być ich ponad sto, jednak jak zaznaczają twórcy będzie można wylądować tylko na kilku z nich. Każdy świat będzie miał swoją historię oraz wyzwania. W materiale przedstawiona jest planeta Elaaden, upał tutaj potrafi być zabójczy, natomiast woda występuje w bardzo małych ilościach. Mówiąc wprost, trochę ciężkie warunki do życia, no chyba, że jesteś kroganinem. Właśnie ta rasa wybiera sobie Elaaden na swój „przyczółek”, jednak nie jest tak kolorowo jak można się spodziewać. Kroganie nie ufają ludziom z Inicjatywy, ani Pionierom, więc naszym zadaniem jest rozwiązać ten problem.

Tereny będą rozległe, więc warto wykorzystać nasz łazik terenowy, czyli Nomada. Pojazd ten będziemy mogli modyfikować podczas rozgrywki, poprawiając tym samym m.in. szybkość, zwrotność oraz skoczność.

ME:Andro

Kluczową część eksploracji stanowi odkrywanie miejsc to rozmieszczenia tzw. stacji przesyłowych. Dzięki nim będzie można przenosić się za pomocą szybkiej podróży, zmieniać wyposażenie czy wezwać Nomada. Będziemy też mogli tutaj uzupełnić zapasy czy naładować systemy podtrzymywania życia. Czemu dokładnie służą systemy podtrzymywania życia? Na planetach występują różne zagrożenia, np. tutaj mamy prezentowany upał. Pionier i Nomad dysponują osobnymi systemami życia, które po jakimś czasie rozładowują się. Właśnie wtedy musimy znaleźć bezpieczne miejsce lub udać się do wspomnianej już stacji przesyłowej, w celu naładowania.

ME:Andro

Podczas podróży znajdziemy nowe obszary do zbadania, które odblokują nowe postacie i linie fabularne. Wszystkie działania wpływają na tzw. poziom zdatności osiedlniczej planety. Pozwala on na założenie placówki (po osiągnięciu przynajmniej 40%) oraz ulepszanie Nexusa. Poziom ten zwiększamy poprzez neutralizowanie zagrożeń czy współprace z tubylcami. Przykładowo, to czy będziemy mogli założyć placówkę na Elaaden, zależy od tego jak dogadamy się z kroganami.

Za odkrycia oraz zakładanie placówek dostaniemy Punkty Zdatności Andromedy. Osiąganie kolejnych pułapów pozwoli na ulepszanie Nexusa oraz wybudzanie kolonistów z hibernacji. Do wybudzenia są trzy rodzaje grup. Naukowcy, personel wojskowy oraz kupcy. Każda z grup daje nam określone bonusy.

Kolejnym elementem eksploracji są prastare krypty. Dostanie się jednak to środka nie będzie łatwe i sposobu na wejście będziemy musieli szukać na całej planecie. Dzięki przywróceniu sprawności danej krypty, uzyskamy dostęp do tajemnic, które będą kluczowe do przetrwania w Andromedzie.

Jeżeli ciągle Wam mało, to odważnych zapraszamy do obejrzenia pierwszych, 13-minut gameplay’u z Andromedy.