To, że cię lubię, wcale nie oznacza, że nie mogę cię zaje***.
-- Urdnot Wrex
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Love Story w Andromedzie

Damix @ 19.11.2016, 17:16
Ocena użytkowników:  / 7
SłabyŚwietny 

Romanse to zawsze był ważny punkt w grach BioWare i nie inaczej będzie w Andromedzie. W poprzednich odsłonach mieliśmy kilka opcji romansowych, które z pewnością zostawiły jakieś piętno i wspomnienia na fanach. W końcu który facet nie przekonał się, że Jack czy Ashley są mocno uczuciowymi postaciami, mimo że na zewnątrz grały „ostre babki”, a która kobieta nie przekonała się, że Garrus potrafi kalibrować nie tylko maszyny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

romans

Jak natomiast ta kwestia będzie wyglądać w nadchodzącej części? BioWare chce opierać się na rozwiązaniach z poprzednich odsłon, ale chce uczynić romanse bardziej realistycznymi. Jak twierdzi Mac Walters w rozmowie dla Gameinformer, aspekt ten w poprzednich częściach był dosyć stereotypowy. Po prostu rozmawiałeś z postacią i trafiałeś do punktu gdzie musiałeś nawiązać romans. W Andromedzie ma się to zmienić. Będziemy mieli postacie zainteresowane tylko krótką relacją lub nawiązaniem dłuższego związku, będą też takie które nie będą zainteresowane nawiązaniem znajomości w ogóle.

To oferuje bardziej dojrzałe dialogi i sytuacje oraz zmusza do zastanawiania się o czym dana postać aktualnie myśli. Walters zaznacza również, że jego ekipa ciężko pracowała, aby postacie były unikalne i przyjemne do poznania: „Postacie, z którymi nie będzie można nawiązać romansu powinny być tak samo interesujące jak te które mają dostępną opcje romansową. Muszą być równie interesujące i mieć ciekawą historię. To jest rzecz, którą chcemy zrobić by gra wyglądała realistycznie. Wiadomo, że gracze chcieliby, żeby można było nawiązać romans z każdym, ale tak to nie działa. Musimy znaleźć równowagę pomiędzy grą a życiem realnym, więc chcemy stworzyć te postacie były najbardziej wiarygodne tak jak i sytuacje w których się znajdują”

garrus

I tu tworzy się pytanie o seksualność bohaterów. BioWare było przez wielu chwalone za różnorodność, ale też mocno krytykowane za wciskanie na siłę biseksualnych postaci.

Postacie w Andromedzie będą miały różne orientacje, lecz mają mieć one sens a nie być wciśnięte na siłę. Walters twierdzi, że wygląda to lepiej w Andromedzie: „Dana orientacja musi być częścią tego kim jest dana postać, nie może być tak po prostu bo tak”

Walters odpowiada też na pytanie o ilość romansów: „Licząc drużynę, załogę oraz lekkie romanse jest ich więcej niż kiedykolwiek dotąd. Jak mówiłem są też bardziej głębsze niż wcześniej”

ashley

A co Wy sądzicie o romansach? Jest to dla Was „must be” czy traktujecie to tylko jako dodatek?