No to co? Wjeżdżamy do mrocznego podziemnego tunelu?
-- Towarzysz Sheparda
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Plotki ploteczki, pogłoski i wieści - czyli "newsy" o nowym Mass Effect

Kepason @ 19.04.2015, 12:03
Ocena użytkowników:  / 9
SłabyŚwietny 

Wygląda na to, że historia lubi się powtarzać. Tak jak ostatni Dragon Age, tak również tworzony właśnie Mass Effect doczekał się przecieków poprzez skopiowanie treści ankiet, które miały zostać rozesłane do fanów przez EA. To, czy informacje są wiarygodne, jest kwestią sporną, ale jedno jest tutaj pewne - całość brzmi baaaardzo interesująco. Zapraszamy do rozwinięcia newsa.

Przecieki

Czego możemy się dowiedzieć z przecieków? Postaraliśmy się wszystko Wam wypunktować i przedstawić czarno na białym:

  • Akcja gry ma rozgrywać się w tzw. Helius Cluster, w galaktyce Andromedy. Dzielić ma więc nas spory kawałek od całej zawieruchy ze Żniwiarzami. Obszar ma składać się setek układów słonecznych.
  • Świat ma być około 4 razy większy, niż to, co zaserwowano nam w Mass Effect 3. Będziemy poruszać się własnym statkiem pomiędzy układami gwiezdnymi, zbierali surowce oraz (uwaga) budowali kolonie. Będziemy spotykali nowe rasy, z których część będzie nastawiona do nas wrogo, część pozytywnie, a jeszcze inne w ogóle nie zwrócą na nas uwagi. Od nas ma zależeć, jakie rozwiniemy stosunki z napotkanymi rasami i postaciami.
  • Wcielamy się w rolę "Pathfindera" - odkrywcy wysłanego przez ludzkość, który ma stworzyć przyczółek naszej rasy w nowej galaktyce.
  • W trakcie gry natkniemy się na pozostałości starożytnej rasy kosmitów - The Remnant. Odnajdywanie artefaktów tej tajemniczej rasy ma być kluczem do zawładnięcia tym regionem galaktyki. Nasze zadanie ma polegać także na dowiadywaniu się jak najwięcej na temat przeszłości wcześniej wspomnianej rasy.
  • Ze względu na ogromny obszar, na którym będzie toczyła się rozgrywka, dostaniemy szereg opcji, które mają ułatwić nam zarządzanie założonymi przez nas koloniami. Będziemy mogli m.in. wynajmować najemników, inwestować w grupy szybkiego reagowania, które będą zajmowały się obroną kolonii, wysyłać najmitów na przeróżne zadania, które nagradzane będą doświadczeniem, pieniędzmi i nowym ekwipunkiem. Zdalne zadania mają rozgrywać się w czasie rzeczywistym. Zależnie od ich trudności, mają one mieć różny czas potrzebny na ich wykonanie. Niewykluczone, że powstanie także aplikacja mobilna, pozwalająca na zarządzanie tym, co udało nam się zbudować. Nic nie będzie jednak stało na przeszkodzie, abyśmy te zadania wykonywali osobiście.
  • Możliwe ma być przechodzenie niektórych misji w kooperacji z innymi graczami. Taki styl rozgrywki będzie miał wpływ zarówno na kampanię single player, jak i tryb multiplayer.
  • Nasza drużyna ma składać się z 7 niezależnych postaci. Standardowo dla gier od BioWare, każda z nich będzie dysponowała własną, unikalną osobowością i zestawem umiejętności. Tak, jak w poprzedniczkach, na misję poleci z nami tylko dwoje z nich. Zachowania i relacje z towarzyszami będą zależały od poziomu lojalności, który będziemy budować poprzez wykonywanie specjalnych zadań lojalnościowych.
  • Wedle powyższych plotek, w drużynie ma znaleźć się kroganin o imieniu Drack oraz inna postać, imieniem Core (póki co rasa nieznana).

Należy pamiętać, by wszelkie zawarte tutaj informacje traktować z przymrużeniem oka. Nie wiadomo, czy ich źródło jest wiarygodne. Pozostaje tylko czekać na rozwój wydarzeń i mieć nadzieję, że choć część z nich się sprawdzi.

A jakie jest Wasze zdanie na temat plotek? Wierzycie w taki kształt nadchodzącej produkcji?