Chyba właśnie nadaliśmy nowe znaczenie rozkazowi „na ziemię i 20 pompek”, co nie?
-- Ashley Williams po stosunku z Shepardem
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Nowy Mass Effect pod koniec 2016?

Damix @ 27.02.2015, 14:34
Ocena użytkowników:  / 5
SłabyŚwietny 

Zapowiada się, że nową część odpalimy w październiku 2016 roku. Przynajmniej tak twierdzi na swoim profilu LinkedIn pracownik BioWare, Kevin Plitzko. Jak stwierdził, nowy Mass Effect zostanie uruchomiony w październiku przyszłego roku. Zapowiada się również, że na E3 będziemy mogli ujrzeć nowy teaser produkcji. Zapraszamy do rozwinięcia.

ME4

Rzecznik BioWare, Aaryn Flynn, na łamach NeoGAF również ujawnił kilka informacji na temat nowej części. Potwierdził, że ogromne znaczenie miało przeniesienie się na sprzęt nowej generacji.

„Obecnie wszystkie nasze gry są tworzone na silniku Frostbite. W Mass Effect (i naszej nowej produkcji, której nie chcemy zdradzać) zastosujemy kilka technologii z DA:I. Byliśmy zachwyceni, mogąc budować wielkie obszary, które mogliście zwiedzać, więc zamierzamy wprowadzić to samo. Jednak Mass Effect powinien i będzie bardziej opierać się na swojej bogatej i udanej przeszłości, niż tym, co proponowało DA:I. Przykładowo Mako, coś, co przedstawialiśmy w prototypie. Mogliśmy zobaczyć go w ME1 i chcemy przywrócić go teraz, żeby pokazać, że możemy zrobić to lepiej.” - powiedział Flynn.

Jak stwierdził, na takie plany wpływ ma bardziej porzucenie starego silnika, niż sukces odniesiony przez nowego Dragon Age’a.