Nazywam się komandor Shepard, a to jest mój ulubiony sklep w Cytadeli.
-- Shepard
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Ściana pełna talentu

GrissoM @ 31.10.2014, 15:54
Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

Producenci gier zazwyczaj starają się dziękować swoim fanom za wsparcie i bycie motorem napędowym do dalszej pracy, czy to poprzez ciepłe słowa, wydawanie DLC do istniejących już gier - czy przez tworzenie całkiem nowych produkcji. Studio BioWare Montreal postanowiło iść o krok dalej i umożliwić swoim fanom zostanie częścią ich studia - dosłownie !

Prace

Kilka tygodni temu studio BioWare w Montrealu poprosiło swoich fanów o wysyłanie do nich prac tematycznie związanych z Mass Effect, w celu zagospodarowania pustej przestrzeni na ścianach w studio. Sama prośba była poprzedzona dosyć kreatywną opowieścią o smutnej, pustej ścianie, która będąc zwykłą, nic nie znaczącą ścianą, zawsze marzyła o czymś więcej (całą opowieść możecie przeczytać tutaj: We need your help!.

BioWare rozprzestrzeniło tę prośbę za pomocą sieci i mediów społecznych, po czym spokojnie czekano z myślą: "No cóż, miejmy nadzieję, że zadziała". Pierwszymi nadesłanymi pracami były maile z przeróżnymi obrazkami, opowieściami o Shepardzie, portrety Mordina i wiele innych.

Zaraz po tym, przewoźnicy poczty pojawili się z całą masa obrazów, zdjęć, a nawet przeróżnych wyszywanek. Niektóre z nich były zabawne, inne wzruszające, a przeważały te o podłożu sentymentalnym.

Niektórzy prezentowali twórcom swojego protagonistę - Sheparda, inni opowiadali o swoich przeżyciach związanych z Mass Effect - różnorodność nadesłanych prac była ogromna.

"Był to wspaniały wyraz wsparcia. Każdego dnia nie mogliśmy się doczekać, aby zobaczyć co jeszcze może do nas przyjść. Teraz wszystko zostało już policzone, posortowane i ułożone w schludny stos. Jedyne co pozostało nam do zrobienia, to powieszenie wszystkich prac." - podsumowują wspólnie pracownicy studia BioWare Montreal.

Urywki z procesu wywieszania prac i krótkie komentarze samych pomysłodawców znajdziecie tu: