Strefa objęta kwarantanną z powodu wirusa zabijającego obcych. Dlaczego nigdy nie chodzimy w jakieś fajne miejsca?
-- członek oddziału
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Koniec PAX EAST 2014 - coś nowego?

Kepason @ 17.04.2014, 16:42
Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Minęły już cztery dni od zakończenia PAX EAST, zaś my (z lekkim poślizgiem) podsumujemy co ciekawsze wiadomości, dotyczące paneli BioWare, poświęconych serii Mass Effect.

PAX EAST

Tak jak można się było spodziewać, fani nie omieszkali zapytać twórców o kilka szczegółów dotyczących nadchodzącej gry w świecie Efektu Masy. Oczywiście, co również było do przewidzenia, BioWare nabrało wody w usta i nie chciało odpowiedzieć wprost na żadne pytania... A może jednak? Co prawda nigdzie nie padły słowa "Tak, to prawda, zrobimy to i to", ale twórcy skrzętnie wyminęli obowiązującą ich tajemnicę i zawoalowali co nieco.

Na dzień dzisiejszy jest niemal pewne, iż gra zostanie wydana na konsole nowej generacji - Xbox ONE i PS4.

Jak mówił dyrektor kreatywny, Joel MacMillan:

"Nie możemy oficjalnie skomentować takich pytań, ale gry na next-geny wyglądają świetnie, a nowy Mass Effect jest świetnie wyglądającą grą."

Wiadomym jest już, że producenci chcą wydać Dragon Age: Inquisition na Xbox One, PS4, PC, Xbox 360, oraz PS3. Wiadomo również, że tak DA:I, jak i nowy Mass Effect korzystać będą z Frostbite 3. Logiczną konkluzją będzie zatem założenie, że "ME4" wydane zostanie na takie same platformy.

Na późniejszym panelu z producentami, również dano dość mglistą odpowiedź na pytanie fanów, które dotyczyło romansów tej samej płci w nowej odsłonie gry. Odpowiedziała na nie Cathleen Rootsaert:

"Nie możemy tego potwierdzić, ale mogę powiedzieć, że promowanie grup inkluzywnych jest częścią naszej polityki. Robimy więc, co tylko się da."

Z nadzieją wypatrujemy targów E3, na których najpewniej wyklaruje się więcej konkretów odnoszących się do nowej gry. Być może będziemy mogli już wtedy jakoś ją tytułować, zamiast wciąż korzystać z nieszczęsnego "ME4"?