Najwidoczniej nigdy nie widziałeś pływających turian. Masa chlapania i wierzgania. Oprócz momentów, kiedy się topimy.
-- Garrus Vakarian
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Jego praca wpłynęła na kształt Mass Effect’a

Kepason @ 28.03.2014, 14:26
Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Dzięki uprzejmości serwisu Kotaku.com, możemy zaprezentować Wam krótki opis człowieka, którego praca miała ogromny wpływ na kształt świata Mass Effect, jaki znacie. Dostępna jest też galeria jego prac, które, naszym zdaniem, sprawiają niesamowite wrażenie. Trudno się dziwić, że BioWare postanowił czerpać inspirację właśnie od niego. Zapraszamy do rozwinięcia artykułu.

Mead#1

Mass Effect, jak większość dzisiejszych tytułów, czerpie twórczość od tytułów, które powstały dużo wcześniej. Możecie dostrzec ślady galaktycznej polityki rodem ze Star Trek, czy „naukową magię” ze Star Wars.

To wszystko blednie jednak przy pracy jednego człowieka, którego XX-wieczna twórczość ukształtowała najważniejsze aspekty serii od BioWare.

Mass Effect, przynajmniej dla mnie, ma wyrobioną mocną pozycję, jako oryginalna i rozpoznawalna seria, ponieważ wygląda – relatywnie, jak na dzisiejsze realia – unikalnie. Zawiera w sobie elementy, które łatwo można zidentyfikować i przypisać właśnie do tej serii. Oczywiście, czerpie również od innych, ale kiedy zobaczysz bohatera, broń, lub statek kosmiczny z Mass Effect, możesz natychmiast je rozpoznać.

Większość zasług należy oczywiście do artystów, którzy pracowali nad serią latami. Wykonali oni fantastyczną pracę, tworząc rozpoznawalne znaki, takie jak Pancerz N7, Normandia, czy Cytadela.

Ale w cieniu tych prac stoi człowiek, który był inspiracją dla artystów z BioWareSyd Mead.

Aktualnie 79 letni Mead, który rozpoczynał swoją karierę jako korporacyjny ilustrator, jest sławny – przynajmniej dla nerdów – ze swoich prac nad designem dla Blade Runner’a, Tronu i Obcego.

Jego prace były ogromną inspiracją dla BioWare. Możecie zobaczyć jego ogromny wpływ w architekturze, pojazdach czy miejscach zawartych w grze. Poniżej możecie podziwiać kilka z prac artysty, na których twórcy z BioWare opierali się najmocniej.

Mead2

Mead3

Mead4

Mead5

Mead6

Mead7

Mead8

Mead9

Med10

Mead11

Mead12