Nikt nie jest doskonały.
-- Miranda Lawson, po zabiciu swojego ojca
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Kredyty

26.08.2011, 14:18
Ocena użytkowników:  / 8
SłabyŚwietny 
Kredyty - Mass Effect Wiki

Na mocy Ustawy Cytadeli o Jednolitej Bankowości walutą międzygwiezdnego handlu ustanowiono standardowy kredyt. Kontrolowany kurs kredytu jest obliczany na bieżąco przez bank centralny, by utrzymywać go na poziomie przeciętnej wartości wszystkich walut składowych. Niektóre regionalne waluty są warte więcej niż kredyt, inne mniej.

Istniejącą fizycznie gotówkę można ukraść lub sfałszować, więc normą są elektroniczne przelewy pieniędzy. Co ważniejsze, fizycznych transakcji nie da się w łatwy sposób śledzić, w związku z czym idealnie nadają się do oszustw podatkowych lub zakupu nielegalnych towarów.

Gdy Przymierze przyłączyło się do Cytadeli, skarby wchodzących w jego skład państw zostały włączone do wspólnoty kredytowej. Człowiek z meksykańskimi pesetami, japońskimi jenami czy indyjskimi rupiami na koncie może kupić dowolną rzecz wycenioną w kredytach po uczciwej rynkowej cenie. Wszystkie gospodarki wchodzące w skład wspólnoty kredytowej muszą wyceniać towary zarówno w miejscowej walucie, jak i w kredytach.