Lubię cię, wiesz? A to oznacza, że najwyższy czas przestać.
-- Jack
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Przekaźniki masy

26.08.2011, 10:45
Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 
Przekaźniki masy

Przekaźniki masy są dziełem inżynierii protean, o wiele bardziej zaawansowanej niż technologia jakiegokolwiek żyjącego obecnie gatunku. Są to olbrzymie konstrukcje rozrzucone pośród gwiazd i mogą tworzyć korytarze przestrzeni praktycznie pozbawionej masy, co pozwala na błyskawiczne przemieszczanie się pomiędzy lokacjami oddalonymi o całe lata lub nawet stulecia podróży wykorzystującej konwencjonalne napędy nadświetlne.

Główne przekaźniki masy mogą przerzucać statki o tysiące lat świetlnych, często z jednego spiralnego ramienia galaktyki do drugiego. Mają jednak ustawione na stałe połączenia: główny przekaźnik łączy się z jednym głównym przekaźnikiem - i z żadnym innym. Przekaźniki drugorzędne mogą przenosić statki tylko o kilkaset lat świetlnych, ale za to w wielu kierunkach: przekaźnik drugorzędny może wysłać statek do dowolnego innego przekaźnika w swoim zasięgu.

Istnieje wiele uśpionych przekaźników głównych, których "bliźniacze" przekaźniki nie zostały jeszcze odkryte. Pozostają one nieaktywne do momentu zarejestrowania swego "partnera", ponieważ obecne cywilizacje nie chcą na ślepo otwierać połączeń potencjalnie wiodących do wrogich ras.