Historia ludzkości to rzeka krwi przelanej z powodu różnic poglądów w sprawach władzy i życia pozagrobowego. U gethów tego nie było – w takich sprawach osiągaliśmy konsensus.
-- Legion
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Pierwiastek zero ("piezo")

26.08.2011, 09:47
Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 
Pierwiastek zero

Pierwiastek zero ("piezo")

Kiedy rzadka substancja zwana pierwiastkiem zero lub "piezo" zostaje poddana działaniu prądu elektrycznego, emituje ona pole ciemnej energii, które zwiększa albo zmniejsza masę znajdujących się w nim przedmiotów. Ten efekt masy jest wykorzystywany na niezliczoną liczbę sposobów, od generowania sztucznej grawitacji to wytwarzania bardzo wytrzymałych materiałów budowlanych. Najbardziej znanym zastosowaniem jest umożliwienie podróży z prędkością nadświetlną.

Piezo powstaje wtedy, gdy materia stała, na przykład planeta, dostaje się pod wpływ energii gwiazdy zmieniającej się w supernową. Materiał ten jest często spotykany w szczątkach asteroid krążących wokół gwiazd neutronowych i pulsarów. Prowadzenie wydobycia jest tam niebezpieczne i wymaga szerokiego wykorzystania robotów, teleobecności i tarcz, bez których nie da się przeżyć ogromnego promieniowania martwej gwiazdy. Tylko kilka największych korporacji stać na pozyskiwanie zasobów z tych źródeł.

Ludzie odkryli przetworzony pierwiastek zero w proteańskiej stacji badawczej na Marsie, co pozwoliło im tworzyć pola efektu masy i rozwinąć technologię podróży nadświetlnych.