To mi wygląda na samobójczą misję... Zgłaszam się na ochotnika!
-- Jacob Taylor
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Normandia

11.08.2011, 19:33
Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Normandia SR-1

Normandia SR-1

Statek Kosmiczny Przymierza Układów (SSV) Normandia to prototyp stworzony wspólnie przez ludzi i turian. Jest to fregata przeznaczona do misji zwiadowczych i wyposażona w najnowocześniejszą technologię maskującą.

Większość statków wydziela mnóstwo ciepła, które łatwo wykryć w mającym temperaturę zera absolutnego kosmosie. Jednak Normandia potrafi tymczasowo zatrzymać ciepło w kadłubie. Dzięki połączeniu tej funkcji z chłodzeniem zewnętrznego poszycia, statek może przez wiele godzin podróżować niewidzialny dla radarów albo przez wiele dni bezczynnie dryfować w celach obserwacyjnych. Zgromadzone ciepło trzeba jednak w końcu wypromieniować, bo inaczej może upiec załogę żywcem.

Maskowanie ułatwia też rewolucyjny napęd Tantala -rdzeń efektu masy o wymiarach dwukrotnie większych niż standardowe. Napęd wytwarza koncentracje masy, w które Normandia "wpada", co pozwala jej poruszać się bez korzystania z emitujących ciepło silników odrzutowych.

Normandia SR-2

Normandia SR-2

Cerberus przez kilka lat pracował w ścisłej tajemnicy nad budową nowej, lepszej Normandii. Wprowadzenie licznych poprawek zaowocowało powstaniem statku niemal dwukrotnie większego od oryginału i wymagającego jeszcze większego napędu Tantala.

Nowa Normandia dysponuje przestronniejszymi pokładami załogowymi, laboratorium badawczym, pokładem obserwacyjnym i ładownią. Pokładowy prom jest w stanie wylądować w miejscach niedostępnych dla Normandii. Oprócz komunikacji wiązkowej statek posiada też kwantowy komunikator stanu splątanego (QEC), który pozwala na natychmiastowy kontakt z Człowiekiem Iluzją. Sztuczna Elektroniczna Inteligencja Defensywna koordynuje wiele funkcji bojowych statku i stanowi wielką pomoc dla ludzkiego pilota Normandii, którego czasem wręcz zastępuje.

Możliwe są liczne dalsze ulepszenia: poszycie mogłoby utrzymać dodatkowy pancerz i osiowy akcelerator masy; silniki odrzutowe są w stanie przyjąć ostatnie zdobycze technologii paliwowej, wykraczające poza rakiety chemiczne H2/02, a kadłub posiada dwa razy więcej miejsc na emitery barier kinetycznych, niż przewidują standardy. Umożliwia to stworzenie silniejszych tarcz, które nowy rdzeń pierwiastka zero obsłuży z łatwością.