Stań w prochach biliona martwych dusz i zapytaj duchów czy honor się liczy. Milczenie jest twoją odpowiedzią.
-- Javik
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Prom zrzutowy UT-47 Kodiak

11.08.2011, 19:27
Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 
Prom zrzutowy UT-47 Kodiak

Prom zrzutowy Przymierza Układów UT-47 to mały statek desantowy, mogący pomieścić w swojej ciasnej ładowni dwunastu żołnierzy, plus dwóch dodatkowych w kokpicie. Oficjalna nazwa statku brzmi "Kodiak", ale komandosi Przymierza natychmiast przezwali go "karaluchem bojowym", co ma obrazować jego kształt i wytrzymałość.

Pojazd wyposażono w solidną technologię uszczelnień, które chronią jego delikatne części przed działaniem żywiołów. UT-47, którego testy rozpoczęto w chmurach kwasu siarkowego i skrajnych temperaturach Wenus, może lądować zarówno w warunkach całkowitej próżni, jak i wysokiego ciśnienia, oraz w zakresach temperatury od poziomu bliskiego zeru absolutnemu do ponad dziewięciuset stopni Celsjusza.

Kodiak to pojazd prawdziwie antygrawitacyjny, którego rdzeń z pierwiastka zero całkowicie niweluje masę pojazdu, umożliwiając tym samym latanie. Niewielkie silniki odrzutowe służą jedynie do kontroli kierunku lotu, więc w razie awarii pola efektu masy statek staje się czymś, co komandosi nazywają "trumną za trzy miliony kredytów". Zamiast w broń, projektanci pojazdu woleli wyposażyć go w systemy aktywnego maskowania, elektroniczne systemy obronne oraz złożony system barier kinetycznych, co ma pomóc w bezpiecznym sprowadzeniu ładunku na ziemię.