A ty przypadkiem dla nich nie pracowałeś? Jak to było? „Skórzane fotele”?
-- Shepard do Jokera
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Zombie: Pomioty

18.08.2011, 16:03
Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 
pomiot

Mimo że losy gatunków schwytanych przez Zbieraczy nie są dokładnie znane, humanoidalne kształty pomiotów każą snuć na ten temat najpotworniejsze domysły. Budową i kształtem czaszki pomiot przypomina człowieka lub asari, ale jego kości pokrywa metaliczna żywica. Pośmiertne analizy ciał pomiotów wykazały, że odcień ich skóry jest podobny do zombie Żniwiarzy, ale ich transformacja wydaje się głębsza. Tak jak zombie, pomioty są cybernetycznie modyfikowane w nanoskali, w wyniku czego mogą działać nawet w próżni. Główne części ciała są ze sobą połączone za pomocą przewodów, a nie mięśni czy naczyń krwionośnych. Jedno ramię jest zastąpione konstrukcją umożliwiającą zamocowanie dużego karabinu, co sprawia, że pomiot staje się człekokształtną platformą bojową, a plecy i głowa podtrzymują mięsisty wór.

Wór ten zawiera tkankę mózgową i rdzeniową, której jest zbyt wiele, by mogła pochodzić od jednej tylko ofiary. Sugeruje to, że pomioty powstają z połączenia kilku istot, z których jedna zapewnia szkielet, a kilka pozostałych tkanki na zdecentralizowany, półmechaniczny układ nerwowy. Dzięki tej decentralizacji pomioty są bardzo odporne na rany postrzałowe; nawet strzał prosto w głowę nie musi okazać się śmiertelny.

Jednakże broń pomiotów wskazuje, że nadal posiadają one jakieś żywe tkanki, albo przynajmniej częściowo podlegają takim samym reakcjom elektrochemicznym jak ludzcy biotycy. Broń wywołuje potężny efekt odkształcenia, co jest spójne z faktem, że w rozbudowanym układzie nerwowym pomiotu widać grudki piezo. Biorąc pod uwagę rzadkość ludzkich biotyków, wydaje się prawdopodobne, że owe drobne grudki piezo odkładają się podczas transformacji i nie wynikają z wykorzystania biotyka jako jednej z ofiar.