Poddajcie się! Albo nie, będzie zabawniej.
-- Krogański najemnik
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Zbieracze

11.08.2011, 16:59
Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 
Zbieracze

Tajemniczy Zbieracze żyjący poza przekaźnikiem masy Omega 4 w Systemach Terminusa są spotykani tak rzadko, że większość społeczności galaktycznej uważa ich za mit. W rzeczywistości Zbieracze są dwunożnymi, insektoidalnymi istotami wielkości człowieka, które mogą przypominać olbrzymie, uskrzydlone chrząszcze. Ich społeczność reprezentuje przerażającą siłę odpowiedzialną za mordy na setkach tysięcy istnień.

Zbieracze generują wokół siebie stałe energetyczne pola zastoju o złowrogiej, czerwonej barwie. W boju starają się zawsze utrzymywać pozycje, korzystając z agresywnej biotyki oraz niemal nieograniczonej mocy. Zidentyfikowano kilka rodzajów dwunożnych Zbieraczy - w tym sługi, obrońców, fanatyków, zabójców i artylerzystów.

Dzięki wspólnym działaniom Zbieracze potrafią więzić w polach zastoju całe miasta. Nie udało się zdobyć dowodów na potwierdzenie hipotez dotyczących losów uwięzionych istot, najczęściej jednak zakłada się, że służą jako obiekty eksperymentów naukowych i przeprogramowania neurobiologicznego.

Generał Zbieraczy

Generał Zbieraczy

Ksenobiologowie Cerberusa do niedawna uważali, że Zbieracze są koordynowani przez aktywną biotycznie kastę, podobnie jak kilka innych insektoidalnych gatunków kosmicznych. Nowe dowody sugerują, że Zbieracze mają jednego przywódcę, zwanego "Generałem", który nigdy osobiście nie pojawił się na polu bitwy. Zamiast tego przenosi swoją świadomość do ciał innych stworzeń, przejmując nad nimi kontrolę w procesie, który można określić jako "biologiczne hakowanie" lub cybernetyczną wersję opętania demonicznego.

Generał Zbieraczy może przesłać bezpieczny sygnał do każdego ze swoich sługów, płynnie przejąć kontrolę nad ich ruchami i rozbudzić drzemiący w nich potencjał biotyczny. W ciągu kilku sekund jest w stanie przekształcić nawet najprymitywniejszą sondę Zbieraczy w zahartowanego w walce przywódcę, dysponującego ogromną mocą biotyczną. Jeśli Zbieracz umrze, Generał po prostu aktywuje inne ciało.

Pośmiertne badania wykazały, że "sygnał sterujący" opiera się na implantach cybernetycznych umieszczonych w móżdżkach Zbieraczy, ale sposób działania tej technologii pozostaje nadal niewyjaśniony. Koordynacja impulsów sensorycznych z funkcjami motorycznymi, przy jednoczesnym wzmocnieniu zdolności biotycznych, jest obecnie poza zasięgiem ludzkiej nauki. Zastanawia jedynie, czemu tak zaawansowany gatunek interesuje się ludźmi. Co więcej, ofiary Generała twierdzą, że do nich przemówił, posługując się ludzkim imieniem - "Zwiastun".