To pomyśl, jak ja się czuję. Miałem nienawidzić krogan, ale potem zjawiłeś się ty i zalałeś mnie swoim ciepłem i serdecznością.
-- Garrus Vakarian
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Volusowie

14.08.2011, 11:46
Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 
volus

Volusowie to rasa Cytadeli posiadająca własną ambasadę, ale także rasa kliencka turian. Wiele wieków temu volusowie dobrowolnie dali się wchłonąć Hierarchii, praktycznie wymieniając swoje zdolności handlowe za ochronę wojskową ze strony turian.

Ich ojczysta planeta, Irune, leży daleko poza zwykła strefą życia swojej gwiazdy. Posiada jednak wysokociśnieniową atmosferę szklarniową, która gromadzi wystarczająco dużo ciepła, by utrzymać przy życiu organizmy oparte na amoniaku. W rezultacie volusowie, którzy stykają się z innymi rasami, muszą nosić kombinezony ciśnieniowe i maski oddechowe, ponieważ powietrze złożone z azotu i tlenu jest dla nich trujące, a w atmosferach niskociśnieniowych, które odpowiadają większości gatunków, ciała volusów dosłownie pękają.

Volusowie mają kulturę plemienną, w której pozycję zyskuje się za ziemię, a nawet za żywych współziomków. Kultura wymiany popycha ich do poszukiwania nowych wyzwań ekonomicznych. To volusowie byli autorami Ustawy o Jednolitej Bankowości i to oni monitorują i zarządzają gospodarką Cytadeli.