A ty przypadkiem dla nich nie pracowałeś? Jak to było? „Skórzane fotele”?
-- Shepard do Jokera
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Pretorianie

11.08.2011, 15:34
Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 
Proterianin

Pretorianie - latające czołgi przypominające skrzyżowanie ośmiornicy z olbrzymim krabem - to doskonale opancerzone, mordercze maszyny tajemniczego pochodzenia.

Pretorianie wykorzystują niewykorzystywane układy ciał licznych zawartych w nich istot ludzkich. Do walki na krótkich dystansach stosują wystrzeliwane z oczu strumienie cząsteczek, które są również w stanie regenerować ich tarcze. W ciągu kilku godzin po śmierci pretorianina jego elementy organiczne ulegają rozkładowi, a mechanizmy zmieniają się w popiół. Jeden okaz udało się zbadać w kilka minut po śmierci - wyniki sekcji sugerują, że zarówno elementy biologiczne, jak i mechaniczne są rozkładane przez nanoboty, które następnie ulegają samozniszczeniu.

Potwierdzenie tej hipotezy tłumaczyłoby również trzy udokumentowane przypadki wypuszczenia przez pretorianina chmury neurotoksyn powodujących paraliż oddechowy i niemal natychmiastową śmierć (lub wręcz zmiany jego postaci w taką chmurę). W jednej z placówek badawczych oględziny pretorianina doprowadziły w ten sposób do śmierci 17 żołnierzy; zaleca się stosowanie w pobliżu tych martwych istot aparatów oddechowych.