Rada może cmoknąć mnie w dupę!
-- Shepard
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Hanarzy

Borek @ 16.07.2011, 12:34
Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 
Hanarzy

Hanarzy to rasa z wyglądu bardzo podobna do ziemskich meduz. Pochodzi z planety Kahje, składającej się w 90% z oceanów, z grubym poszyciem chmur, wywołanym przez orbitowanie wokół białej gwiazdy.

Ich macki są nadzwyczajnie długie, zakończone trzema palcami, które pozwalają na mocny chwyt ale nie potrafią unieść więcej niż kilkaset gramów. Potrafią także wytwarzać toksyny. Na powierzchni potrafią oddychać powietrzem, nie wiadomo jednak, czy to za sprawą jakiegoś urządzenia czy są do tego przystosowani genetycznie.

Religia Hanarów jest bardzo rozwinięta ze względu na obecność proteańskich ruin na ich planecie. Wierzą w pradawną rasę, zwąną "Rozbudzaczami", która wyciągnęła ich z głębin oceanów i ucywilizowała.

Hanarzy podczas rozmowy z innymi rasami unoszą się na urządzeniu wykorzystującym pole efektu masy, dzięki czemu przewyższają nieco ludzi.

W komunikacji używają zaawansowanych metod bioluminesencji, dlatego inne rasy muszą używać translatorów. Tylko niektóre Drelle umieją odczytać ich mowę, dzięki bardzo czułym oczom. W rozmowie starają się być niezwykle grzeczni i bardzo drobiazgowi. Hanarzy nie potrafiący dobrze się porozumiewać, wysyłani są na specjalne, korygujące błędy, szkolenia.

Kilka wieków temu Hanarzy zetknęli się z rasą Drelli na pobliskiej planecie Rakhana. Rasa ta wymierała z powodu przeludnienia oraz małej ilości surowców. Hanarzy postanowili przenieść na swoją planetę kilkaset tysięcy osobników. Drelle ci postanowili służyć Hanarom i traktują to jako zaszczyt.

Hanarzy mają dwa imiona. Pierwsze jest znane wszystkim, ale drugie mogą znać tylko najbliżsi. Mówiąc o sobie używają zwrotów "ten" lub "to".

Handel zewnętrzny jest ograniczony, ponieważ Hanarzy unikają kontaktów z innymi rasami. Tylko czasem można spotkać w przestrzeni kosmicznej jedną z baz handlowych Hanarów.