Amonkiro, panie myśliwych, spraw, aby mi ręka nie zadrżała, abym strzelał celnie i poruszał się szybko. A w najgorszym razie spraw, aby mi wybaczono.
-- Thane Krios, przed wykonaniem zadania.
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Gazowce

18.08.2011, 16:46
Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 
gazowiec

Gazowce to rasa istot nie czujących, których rodzinną planetą jest Eden Prime. Zbierają się one w grupach od kilku do kilkunastu osobników. Żyją przeważnie w okolicach moczar lub zbiorników wodnych, gdzie na płyciznach szukają pożywienia.

Te dziwne zwierzęta posiadają kilka wypukłych, wypełnionych gazem „worków” wyrastających z ich ciał. Dzięki takiej budowie mogą się one unosić nad ziemią i łagodnie dryfować z jednego miejsca na drugie. Z ich podbrzusza wystają dwie pary nóg oraz dwie pary tylnych wąsów czepnych, każde innej długości. Można przypuszczać, że owe „macki” służą im do chwytania zdobyczy.

Gazowce nie posiadają widocznej szyi, ich głowy są połączone bezpośrednio z resztą ciała. Z dotychczasowych obserwacji wynika, że nie posiadają również żadnego otworu gębowego, naukowcy do tej pory nie są pewni w jaki sposób odżywiają się te istoty. Posiadają natomiast pięcioro oczu: troje dużych, czerwonych oraz dwoje mniejsze umieszczonych nad nimi.

Stworzenia te są całkowicie nieszkodliwe, nigdy nie atakują przebywających w pobliżu istot. Należy jednak pamiętać, że porastające ich ciała worki są niezwykle delikatne i jeśli któryś z nich zostanie uszkodzony reszta natychmiast eksploduje uwalniając toksyczne opary.

Ze wzglądu na swoją łagodną naturę może się zdarzyć, że podczas strzelaniny, znajdą się one w ogniu krzyżowym. Wtedy lepiej odsunąć się od nich jak najdalej.