Miło mi, że zagłada całego organicznego życia w galaktyce może przyczynić się do twojego awansu.
-- Tali’Zorah nar Rayya
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Batarianie

07.08.2011, 21:53
Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 
Batarianin

Batarianie

We wczesnych latach 60. XXII wieku Przymierze rozpoczęło agresywną kolonizacją światów na Skylliańskim Pograniczu. Wywołało to niechęć batarian, którzy od kilku dekad pracowali nad kolonizacją regionu. W 2171 roku batarianie wnieśli do Rady petycją, by uznać Pogranicze strefą interesów batariańskich. Rada odmówiła, przyzwalając na kolonizacją sektora. W ramach protestu batarianie zamknęli swą ambasadą na Cytadeli i zerwali stosunki polityczne z Radą. Stali się tym samym społecznością niezrzeszoną.

Kryzys narastał. Batarianie zainicjowali serią potyczek na Pograniczu, udostępniając sprzęt i środki organizacjom przestępczym wrogo nastawionym do ludzi. Sytuacja osiągnęła punkt krytyczny podczas Skylliańskiego Blitzu (zwanego też Najazdem Skylliańskim), który miał miejsce w 2176 roku.Rozpoczął się on atakiem na ludzką stolicą, Elizjum, przeprowadzonym za batariańskie pieniądze.

W 2178 roku Przymierze odpowiedziało miażdżącym atakiem na księżyc Torfan. Po tym ataku batarianie wycofali się z Pogranicza i teraz rzadko pokazują się w przestrzeni Cytadeli.