Rada może cmoknąć mnie w dupę!
-- Shepard
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Gabriella Daniels

18.01.2012, 20:02
Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 
Gabriella Daniels

Gabriella „Gabby” Daniels jest mechanikiem Cerberusa w Komórce Łazarz i inżynierem na pokładzie Normandii SR-2.

Gabriella pracuje w maszynowni wraz ze swoim najlepszym przyjacielem, Kennethem Donnellym. Wspólnie ukończyli tę samą klasę na akademii technicznej i służyli na pokładzie SSV Perugia podczas Bitwy o Cytadelę. Po bitwie obydwoje opuścili Przymierze. Wkrótce po tym, Kenneth dostał propozycję pracy w Cerberusie, lecz przyjął ją dopiero wtedy, gdy dołączyła do niego Gabriella. Gabby często żartowała, iż Kenneth nie dałby sobie rady bez jej ciągłego wsparcia.

Daniels uwielbia silniki statków kosmicznych, dlatego nie mogła ominąć ją okazja pracy na pokładzie Normandii SR-2. Ona i Kenneth spędzają całe dnie w maszynowni, rozmawiając o najnowszych ulepszeniach statku bądź nowych członkach zespołu Sheparda. Gdy komandor spyta ją o potrzebne urządzenia na Normandii, Gabriella wspomni o ulepszeniu skracającym czas konserwacji statku, rozpoczynając w ten sposób zadanie „Normandia: Sprzęgi TUP”.

Gabby jest jednym z członków załogi porwanym przez Zbieraczy podczas ataku na Normandię i może umrzeć, jeśli Shepard będzie zbyt długo zwlekać z misją ratunkową.

Ciekawostki

- Gabriella jest poważna i zachowuje się bardziej oficjalnie, natomiast Kenneth jest bezpośredni podczas rozmów z komandorem Shepardem.

- Kasumi Goto wielokrotnie wspomina, iż Gabby i Kenneth tworzyliby świetną parę, choć żadne z nich nie zdaje sobie z tego nawet sprawy.

- W angielskiej wersji językowej głosu Gabrielli użycza Dannah Feinglass. W polskiej wersji w tej roli możemy usłyszeć Joannę Jabłczyńską.

Do stworzenia artykułu wykorzystano informacje dostępne na masseffect.wikia.com.