Cieszę się, że w końcu opuściliśmy Noverię. Nie wiem, co było gorsze – śnieg, czy korporacje. Jedno odmrozi ci jaja, a drugie odkupi je w cenie rodzynek.
-- Jeff „Joker” Moreau
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Aria T'Loak

Kruk @ 09.08.2011, 08:26
Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 
Aria T'Loak

Aria T'Loak jest asari, która sprawuje, nieoficjalnie, władzę na Omedze. Potężna i pewna siebie, nim osiadła na Omedze, wiodła barwne i pełne niebezpieczeństw życie. Gdy pierwszy raz pojawiła się na stacji zaczęła pracować jako tancerka w klubie Zaświaty. Była to jednak jedynie przykrywka dla jej prawdziwych celów. W sekrecie zakładała sojusze, zdobywała sprzymierzeńców i cenne informacje. W końcu, dzięki przewrotowi, pokonała kroganina sprawującego dotychczas władzę i stała się niekwestionowana królową. Oszczędziła swojego rywala, aby stał się żywym przykładem dla innych, nadając mu imię Wyrocznia.

Gdy Liara wraz z Feronem poszukiwali ciała komandor Shepard, drell zaproponował odwiedzenie Arii. Asari powiedziała, że może dowiedzieć się, gdzie Niebieskie Słońca zabierają ciało Shepard, pod warunkiem, że ci powiedzą jej, dlaczego Handlarz Cieni tak bardzo się tym interesuje. Liara bez ogródek mówi jej, że Handlarz Cieni planuje sprzedać ciało Sheparda Zbieraczom, co z niejasnych powodów zirytowało przywódczynie Omegi. Aria nie chcąc pokazać słabości, każe im natychmiast odejść, przedtem zdradza jednak miejsce wymiany.

Gdy Shepard pierwszy raz odwiedzi Omegę, zaraz po opuszczeniu pokładu Normandii, zostanie „grzecznie poproszony” o odwiedzenie Arii. Gdy tylko komandor pojawi się w barze, asari ostrzeże go/ją by nie podchodził zbyt blisko, po czym każe jednemu ze swoich podkomendnych upewnić się, że komandor jest tym, za kogo się podaje. Jeśli Shepard zapyta ją o jakieś ogólne informacje, asari odpowie żeby nie marnował jej czasu i poszukał źródła takich informacji gdzie indziej. Wyraźnie da do zrozumienia, że nie życzy sobie na Omedze żadnych kłopotów. Komandor może spytać ją o miejsce pobytu Archanioła oraz Mordina Solusa.

Aria T'Loak

Po zwerbowaniu Archanioła, Shepard może oddać Arii datapad zawierający plan Krwawej Hordy, Zaćmienia oraz Niebieskich Słońc, mający na celu pozbawienie jej władzy, gdy tylko gangi uporają się z Archaniołem. Po tym zdarzeniu Aria stanie się nieco przychylniejsza i pozwoli na zadanie jej kilku pytań na temat jej przeszłości, jakkolwiek udzielone odpowiedzi będą raczej ogólnikowe.

Przy kolejnej wizycie na Omedze Aria poprosi Sheparda o ochronę jej starego przyjaciela, kroganina nazywanego Wyrocznią. Komandor może, zgodnie z życzeniem asari, namówić Wyrocznię, aby się gdzieś schronił i zostawił resztę jemu/jej. Jednak są także dwa inne wyjścia z tej sytuacji. Można zaproponować kroganinowi, że drużyna Sheparda będzie walczyć dla niego, jako jego krantt (zyskując w ten sposób punkty idealisty) lub „zmotywować” Wyrocznię do podjęcia samodzielnje walki, co poskutkuje jego śmiercią w boju (oraz punktami renegata). Niezależnie od podjętych akcji, Aria uzna zadanie za wykonane. W przypadku śmierci kroganina, skomentuje, że zginął on w walce tak jak chciał.

Podczas misji Samary, Shepard spyta Arię o Morinth, ta udzieli kilku informacji na temat ostatniej ofiary Ardat-Yakshi. Jeśli komandor zapyta, dlaczego Aria nie podjęła żadnych działań, wiedząc kim jest nowo przybyła asari, ta stwierdzi, że Morinth nie próbowała jej zagrozić w żaden sposób, więc nie widziała potrzeby mieszania się w tą sytuację.