Stań w prochach biliona martwych dusz i zapytaj duchów czy honor się liczy. Milczenie jest twoją odpowiedzią.
-- Javik
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Saren

Damix @ 09.08.2011, 08:13
Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 
Saren

Saren Arterius urodził się w 2139r. W wieku 15 lat wstąpił do wojska, gdzie po roku treningu został powołany do czynnej służby. W 2159r. został najmłodszym turiańskim widmem. Wyrobił sobie reputację bezwzględnego agenta dzięki brutalnym metodom, które przynosiły jednak dobre wyniki. Nie darzy ludzi, a szczególnie Kapitana Andersona, sympatią. Późniejsza jego aktywność jest nieznana. Jedynie informacje o Sarenie z tego okresu dostajemy od Wrexa, który opowiada, że został wynajęty, by z najemnikami atakować fregaty towarowe, należące do Volusów. Gdy Wrex przeszukiwał statek, ujrzał Sarena, ignorującego mówiących do niego najemników. Po tym zdarzeniu Wrex uciekł ze statku, co okazało się dobrą decyzją, gdyż wynajęci najemnicy zginęli w ciągu tygodnia.

Saren, czyniąc przygotowania do odnalezienia pewnego artefaktu, odnalazł Suwerena, Żniwiarza, dzięki któremu dowiedział się, co się stało z wieloma cywilizacjami. Chcąc ocalić wszystkie rasy w galaktyce stwierdził, że musi pomagać Żniwiarzom, by pokazać, że nie warto niszczyć organicznych form życia. Im dłużej Saren służył Suwerenowi, tym bardziej Żniwiarz narzucał mu swoją wolę. Z czasem Saren został agentem, który mógł rozpocząć plan ułożony przez Suwerena. Gethy, widząc ich potęgę, wyszły z Mgławicy Perseusza, by zostać sługami Suwerena. Mieszkańcy Galaktyki, których Saren chciał chronić, ginęli z ręki jego i Gethów. Wola Suwerena pochłonęła go do tego stopnia, że zabił swego przyjaciela Nihlusa. Gdy odkryto Proteański Przekaźnik, użył go, by odnaleźć wskazówki pokazujące drogę do Kanału. Próba zniszczenia Eden Prime skończyła się niepowodzeniem, gdyż statek SSV Normandia przyleciał szybciej, niż się Saren spodziewał. Gdy Komandor Shepard zabezpieczył nadajnik i dowiedział się, że rzeź na Eden Prime to sprawa Sarena i jego Gethów, Agent Żniwiarza zdecydował się jak najszybciej go wyeliminować.

Saren Saren Saren

Sarenowi status Widma odebrano dopiero po tym, gdy młoda quarianka Tali'Zorah nar Rayya, przedstawiła Radzie dowody na zdradę Sarena.

Pierwsze starcie Sarena z Shepardem odbyło się na Virmirze. Suweren po tym starciu zauważył, że Saren ma mętlik w głowie, więc wszczepił mu cybernetyczne implanty, robiąc z niego wiernego sługę.
Sarenowi udało się przedostać przez Kanał i wraz z Gethami zaatakować Cytadelę z zaskoczenia. Przedostał się do głównego zarządzania Cytadelą, skąd chciał oddać kontrolę Suwerenowi, lecz w ostatniej chwili powstrzymał go Shepard. W tej sytuacji Komandor ma dwa rozwiązania do wyboru. Może przekonać Sarena, że cały czas może powstrzymać Suwerena, wtedy Saren strzeli sobie w głowę. Może również z nim walczyć. Niezależnie od dokonanego wyboru, będą walczyć później jeszcze raz, gdyż wszczepiony implant utrzyma Sarena przy życiu. Po pokonaniu Sarena, Suweren traci tarcze, co pozwala flocie przymierza go zniszczyć.

Mass Effect 2

W DLC Kasumi: Skradzione Wspomnienia, wykonując misję lojalnościową Kasumi, statua przedstawiająca Sarena zostaje przekazana w "prezencie" Donovanowi Hockowi.

Ciekawostki

  • Lewe ramię Sarena to przeszczepione ramię Getha.
  • Zbroję Sarena można zakupić w Xbox Live Avatar za 320 punktów Microsoftu.