Muszę sobie poprawić krążenie. Znajdźcie mi coś do rozpierd*****.
-- Urdnot Wrex
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Armando-Owen Bailey

08.08.2011, 12:49
Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Armando-Owen Bailey

Kapitan Bailey

Armando-Owen Bailey jest oficerem Służb Ochrony Cytadeli stacjonującym w Okręgu Zakera. Bailey nie jest typem biurokratycznego oficera, który trzyma się zasad; nastawiony jest na osiąganie celów wszystkimi dostępnymi środkami. Przed atakiem na Cytadelę Bailey był tylko jednym z wielu ludzkich oficerów SOC-u, organizacji zdominowanej przez Turian. Ogromne straty personalne jakie poniosły Służby Ochrony Cytadeli podczas ataku Sarena i Suwerena zmusiły organizację do zatrudniania i awansowania większej liczby ludzi. W tym czasie również Bailey uzyskał promocję na stopień Kapitana.

Kapitan Bailey wcześniej służący w wojskach Przymierza dołączył do SOC-u chcąc więcej czasu spędzać na stacji i móc poświęcać więcej uwagi swojej rodzinie z którą, ze względu na długotrwałe nieobecności, nie ma najlepszego kontaktu.

Sposoby działania Bailey'a na pewno można nazwać nieortodoksyjnymi; Kapitan nie ma nic przeciwko wymuszaniu zeznań przemocą ani przekupstwu i uznaje tylko te zasady, które nie przeszkadzają mu w wykonywaniu jego pracy.

Mass Effect 2

Przy pierwszej wizycie odrodzonego Komandora Sheparda na Cytadeli, Bailey pomaga mu w nie całkiem legalny sposób uporać się z biurokracją i usuwa go z listy osób poległych w walce. Kapitan pomaga również Shepardowi przy okazji poszukiwań syna Thane'a i misji Garrusa.

Ciekawostki

Kapitan Bailey

W książce Mass Effect: Inquisition Bailey zostaje awansowany na stopień Komandora.

W polskiej wersji językowej głosu użycza mu Maciej Maleńczuk.

W dokumentach Handlarza Cieni można znaleźć informacje o rozwodzie Bailey'a.

Według doniesień informacyjnych na Cytadeli Bailey nazywa się Owen. Jednak z akt będących w posiadaniu Handlarza Cieni wynika, że na imię mu Armando.