To pomyśl, jak ja się czuję. Miałem nienawidzić krogan, ale potem zjawiłeś się ty i zalałeś mnie swoim ciepłem i serdecznością.
-- Garrus Vakarian
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Generał Zbieraczy

07.08.2011, 22:32
Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Generał Zbieraczy to jedyny Zbieracz, który był w stanie kontrolować umysły wszystkich swych pobratymców z bazy położonej za przekaźnikiem Omega 4. Generał był pod władzą Żniwiarza Zwiastuna aż do wyginięcia swej rasy z powodu ataku komandora Sheparda na ich główną bazę.

Atrybuty

Generał Zbieraczy

Wygląd Generała różnił się od typowej humanoidalnej budowy typowych Zbieraczy. Przypominał trochę insekta z wielką głową, drobnym ciałem i kilkoma parami odnóży, dzięki którym był w stanie wydawać rozkazy z wielu interfejsów na raz. Generał sprzymierzył się ze Żniwiarzami, a dokładniej ze Zwiastunem, który bezpośrednio mógł go kontrolować. Generał potrafił przejąć ciało innego Zbieracza w dowolnym czasie i miejscu, sprawiając że podwładny ten stawał się potężniejszy i był w stanie posługiwać się biotyką. Zdolność tą wykorzystywał Zwiastun, gdy przejmował kontrolę nad Generałem. Generał Zbieraczy zawsze był pokazywany ze świecącymi ślepiami, wyglądającymi jak te u kontrolowanych Zbieraczy.

Działalność na czarnym rynku

Prawdopodobnie na żądanie Zwiastuna zaczął używać pośredników do kontaktowania się z przestępczym półświatkiem Systemów Terminusa, oferując zyskowne technologiczne nagrody w zamian za żywe okazy istot potrzebnych do eksperymentów.

Mass Effect: Podniesienie

Po tym jak komandor Shepard powstrzymał atak Suwerena na Cytadelę, Zwiastun zainteresował się bardzo ludzkością. Generał próbował zdobyć ludzkich biotyków: Gillian Grayson i Hendel Mitrę, ale jego plan spalił na panewce, kiedy zginął jego agent, wygnany quarianin Golo.

Interes z Handlarzem Cieni

Generał Zbieraczy

Po nieudanym planie porwania ludzkich biotyków, Generał postanowił przyśpieszyć swe plany związane z ludzkością i zaatakował SSV Normandię, zabijając Sheparda i paru członków załogi. Aby zdobyć ciało komandora skorzystał z usług Handlarza Cieni, który zdołał je odzyskać. Wymiana miała nastąpić w bazie Handlarza na planecie Alingon przy udziale jego prywatnego ochroniarza Tazzika. Transakcja przebiegała bez zakłóceń, lecz nagle do pokoju wkroczył inny agent Handlarza, Feron, z wiadomością, iż jego pracodawca chce z góry otrzymać pełną kwotę za ciało komandora. Generał odmówił i oskarżył Handlarza o zdradę. Wtedy okazało się, że Feron był zdrajcą i tak naprawdę współpracował z Cerberusem i Liarą T’Soni. Podczas tego zamieszania asari zdążyła uciec z ciałem Sheparda.

Mass Effect 2

Generał Zbieraczy

Po nieudanej misji zdobycia biotyków, Generał zaatakował ludzkie kolonie z Systemów Terminusa, i używając materiału genetyczne ludzi zaczął budowę hybrydy człowieka-Żniwiarza. To przykuło uwagę Cerberusa i wskrzeszonego Sheparda.

Przybycie

Jeśli ukończyło się ten dodatek przed Misją Samobójczą to pojawi się hologram Generała. Natomiast jeżeli zadanie wykonano po skończeniu głównego wątku to zamiast Generała pojawi się hologram Zwiastuna.

Ostatnia rozgrywka

Komandor Shepard wraz ze swym zespołem specjalistów wystrzelił pociski w stronę bazy Zbieraczy. Generał używał każdego możliwego Zbieracza do obrony swej siedziby, ale taktyka zespołu dywersyjnego Sheparda podzieliła i osłabiła szeregi Zbieraczy. Na chwilę przed zniszczeniem Zbieraczy przez komandora, Zwiastun opuszcza Generała na pastwę losu, niezadowolony z zaistniałej sytuacji.

Do stworzenia artykułu wykorzystano informacje dostępne na masseffect.wikia.com.