To, że cię lubię, wcale nie oznacza, że nie mogę cię zaje***.
-- Urdnot Wrex
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Człowiek Iluzja

Roelka @ 07.08.2011, 19:38
Ocena użytkowników:  / 4
SłabyŚwietny 
Człowiek Iluzja

Człowiek Iluzja jest tajemniczym i bardzo dobrzy poinformowanym przywódcą organizacji Cerberus.

Prawdziwe imię Człowieka Iluzji i jego dawne życie odeszły w niepamięć. Przez lata, Człowiek Iluzja wykorzystywał Cerberusa, by osiągnąć swój jedyny cel - postawić ludzkość ponad wszystkimi innymi rasami.

Historia

Zanim objął przewodnictwo nad Cerberusem, Człowiek Iluzja nosił nazwisko Jack Harper; był najemnikiem należącym do sił specjalnych służących pod dowództwem Generała Williamsa. Podczas Wojny Pierwszego Kontaktu walczył pod Shanxi i był odpowiedzialny za pojmanie Desolasa Arteriusa, turiańskiego generała.

Człowiek Iluzja

Niedługo po Bitwie o Shanxi w ekstranecie pojawił się e-mail wzywający ludzkość do zajęcia odpowiedniego stanowiska i pokazania swojej wyższości nad innymi rasami. Przedstawiciele Przymierza nie potrafili namierzyć nadawcy wiadomości i nawali mu imię "człowiek iluzja". Wkrótce po tym Człowiek Iluzja założył Cerberusa, organizację pro-ludzką. Następnie podjął decyzję o odłączeniu Cerberusa od organizacji wojsk Przymierza i założeniu Cord-Hislop Aerospace, firmy, która faktycznie była jedynie przykrywką dla brudnych działań organizacji. Na swoje usprawiedliwienie mówi, że jeśli ludzkość ma przetrwać to ten nadrzędny cel wymaga poświęceń. Przymierze tego nie rozumie.

Człowiek Iluzja wierzy, że partia polityczna Terra Firma ma odegrania większą rolę w doprowadzeniu ludzkości na piedestał ludzkości i nawet posunął się do zabójstwa ich przywódcy by na tym stołku umieścić swojego człowieka - Charlesa Saracino. Człowiek Iluzja jest również przekonany, że ludzcy biotycy staną się przyszłością rodzaju ludzkiego w związku z czym doprowadził do sabotażu i detonacji stacji Eldfell-Ashland Energy nad ludzkimi koloniami. W następstwie skażenia kolonistów urodziło się wiele biotycznych dzieci.

W kręgu zainteresowań Człowieka Iluzji znajdują się również Quarianie i ich Flota Migracyjna. Przywódcy Cerberusa nie podoba się rozmiar ich kosmicznej floty. Równocześnie jest pod wrażeniem Quariańskiej technologi i nie jednokrotnie próbował szpiegować Flotę.

Dokładne plany Człowieka Iluzji nie są do końca znane; prowadzi on wiele równoległych projektów mających na celu pomaganie ludzkości. Obecnie najwięcej czasu i środków poświęca na badanie Żniwiarzy rozumiejąc jak wielkim zagrożeniem są dla całej ludzkości. Wygląda na to, że użyje wszelkich dostępnych środków by ich powstrzymać.

Mass Effect 2

Człowiek Iluzja

Po zniszczeniu SSV Normandii Człowiek Iluzja wykorzystał swoje kontakty i wpływy by odzyskać ciało Komandora Sheparda. W ciągu następnych dwóch lat poświęcił nieliczoną ilość pieniędzy i zasobów na prowadzenie Projektu Lazuru kierowanego przez Mirandę Lawson; badania i projekt miały jeden cel - przywrócić Sheparda do życia. Nie zgodził się on z sugestią Mirandy, by wprowadzić do mózgu Komandora chip kontrolny obawiając się, że w jakiś sposób może zmienić to osobowość Sheparda.

Gdy Komandor Shepard odzyskał świadomość Człowiek Iluzja wyjaśnił mu nieciekawą sytuację w jakiej ludzkość obecnie się znajduje. Polecił mu dowiedzieć się kto stoi za porwaniami tysięcy kolonistów z ludzkich koloni w Systemach Terminusa. Człowiek Iluzja uważał, że może to mieć związek ze Żniwiarzami i że Shepard jest jedyną osobą zdolną ich powstrzymać. Od tego czasu przez całą niebezpieczną misję Człowiek Iluzja kontroluje Sheparda chcąc wykorzystać go do wzmocnienia pozycji ludzkości. Na koniec misji samobójczej Shepard ma możliwość zniszczenia lub oddania Bazy Zbieraczy Człowiekowi Iluzji, który twierdzi, że dzięki tej zaawansowanej technologii będzie mógł pomóc ludzkości.

Mass Effect 3

Postać Człowieka Iluzja powróci w ostatniej części trylogii.

Ciekawostki

  • W angielskiej wersji gry głosu Człowiekowi Iluzji użycza Martin Sheen z którym również dzieli fizyczne podobieństwo.
  • Wiele postaci spoza Cerberusa ostrzega, żeby nie ufać Człowiekowi Iluzji; sam Marin Sheen stwierdził, że on również nigdy nie zaufałby tej postaci.

Do stworzenia artykułu wykorzystano informacje dostępne na masseffect.wikia.com.