Miło mi, że zagłada całego organicznego życia w galaktyce może przyczynić się do twojego awansu.
-- Tali’Zorah nar Rayya
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Donnel Udina

Roelka @ 05.08.2011, 17:32
Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 
Donnel Udina

Ambasador Donnel Udina jest ludzkim dyplomatą stacjonującym na Cytadeli. Jest zdeterminowany by znacznie podnieść znaczenie ludzkości w społeczeństwie międzygalaktycznym. Udina wydaje się nieufny wobec Komandora Sheparda, szczególnie po jego wstąpieniu w szeregi Widm. Udina żąda solidnych dowodów przed podjęciem jakichkolwiek akcji co często stawia go w konflikcie z działaniami Sheparda. Udina wyspecjalizował się w grze politycznej starając się by nic nie zepsuło wizerunku jego - oraz ludzkości - w oczach Rady Cytadeli.

Mass Effect

Udina wierzy, że ludzkość zasługuje na miejsce w Radzie Cytadeli i że prędzej czy później osiągnie swój cel. Początkowo stara się o przyjęcie człowieka do elitarnej jednostki Widm mając nadzieję, że dzięki temu ludzkość będzie bliżej Rady. Wini Sheparda za "porażkę" podczas misji na Eden Prime obawiając się, że może to kosztować stratę idealnego kandydata na Widmo.

Podczas przesłuchania Sarena Asteriusa Udina zdaje sobie sprawę, że pomyłką było wprowadzenie do sprawy Kapitana Andersona; w efekcie jego skomplikowanej historii z Sarenen Turianin został oczyszczony ze wszystkich zarzutów. Gdy Shepard wstąpił w szeregi Widm, Udina otwarcie manifestował swoje preferencje aby rozgrywać sprawy w taki sposób, by móc przypodobać się Radzie. Ignorował Sheparda nie racząc nawet podziękować mu za ujawnienie zdrady Sarena.

Udina we wszystkich działaniach Sheparda dopatrywał się wad i porażek. Uratowanie Feros było dla niego istotne tylko i wyłącznie dlatego, że utrata kolonii byłaby uznana za polityczną katastrofę. Po misji na Virmirze i wielokrotnych ostrzeżeniach Sheparda o nadejściu Żniwiarzy Udina sporządza raport,y w których zawiera swoje uwagi na temat "niestabilności" Komandora. Czasami jednak stwierdza, iż mimo, że nie zgadza się ze sposobem działania Sheparda ważne są dla niego efekty jego pracy.

Donnel Udina

Gdy Shepardowi udaje się ostrzec Radę przez atakiem Sarena na Cytadelę, Udina wykorzystuje moment by przejąć kontrolę na sytuacją i zapewnić przydatność ludzkości, wystawiając w pierwszym szeregu do bitwy ludzką flotę. Shepard kontynuował swoje ostrzeżenia o zbliżającej się inwazji Żniwiarzy i zniszczeniu Galaktyki, jednak Rada było już zmęczona słuchaniem o jego "wizji" ataku Żniwiarzy. Udina chcąc zademonstrować, że Shepard nie wypowiada się w imieniu całego Przymierza, rozkazuje uziemienie Normandii i zakazuje Shepardowi opuszczenia Cytadeli.

Tylko dzięki interwencji Kapitana Andersona Shepardowi udaje się opuścić stację.

Udinie udaje się przetrwać atak na Cytadelę. Jeśli Rada zostaje uratowana w podziękowaniu za poświęcenie ludzkości w walce z Sarenem oferuje rasie ludzkiej miejsce w Radzie. Nominowani zostają Udina i Anderson i to Shepard może podjąć decyzję o wyborze radnego. Gdy radnym zostanie Udina, Rada znając sposób jego pracy nie jest zbyt zadowolona, ale Udina żartuje, że dotychczas nie dawał z siebie wszystkiego i od tej pory będzie dbał o wzrost potęgi ludzkości, która wraz z innymi rasami będzie walczyć ze Żniwiarzami. Jeśli Rada nie zostanie uratowana Udina zaproponuje wprowadzenie człowieka do nowej Rady. W przypadku Sheparda Renegata Udinie będzie zależało na stworzeniu Rady, której członkowie będą wyłącznie ludźmi, którzy poprowadzą inne rasy do walki ze Żniwiarzami.

Mass Effect 2

Gdy Udina zostanie pierwszym ludzkim radnym Anderson przyjmie pozycje jego asystenta. W przypadku nie ocalenia Rady, Udina uniemożliwi Shepardowi odzyskanie statusu Widma.
Mimo widocznej niechęci Udiny do Sheparda, Radny docenia próby pomocy ludzkości i przesyła Komandorowi wiadomość z wyrazami wdzięczności.