Dlaczego zawsze, gdy ktoś mówi „z całym szacunkiem”, tak naprawdę myśli: „pocałuj mnie w dupę”?
-- Ashley Williams
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Wędrowna Flota

11.08.2011, 19:16
Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 
Wędrowna Flota

Flotylla, czyli Wędrowna Flota, to grupa około pięćdziesięciu tysięcy statków zamieszkanych w sumie przez ponad 17 milionów quarian. Jest to największe zbiorowisko pojazdów kosmicznych w galaktyce - flota jest tak ogromna, że pokonanie przez wszystkie jednostki przekaźnika masy może zająć całe dnie.

Statki są stale naprawiane, wymieniane i unowocześniane, aby mogło w nich wygodnie żyć jak najwięcej quarian. Najczęściej poszczególne jednostki wchodzące w skład floty spełniają w niej określone funkcje, od ogromnych rolniczych agrostatków, poprzez osłonięte tarczami statki laboratoryjne, aż po jednostki towarowe przekształcone w tzw. statki rodzinne, dające schronienie młodym rodzicom, dzieciom i nauczycielom. Pracujący quarianie zazwyczaj żyją na statku, na którym są zatrudnieni, ponieważ zbyt częste przemieszczanie się pomiędzy statkami oznaczałoby stratę zasobów na niepotrzebne procedury dokowania.

Nawet w obrębie swojej flotylli, na większości statków quarianie nie zdejmują kombinezonów ochronnych. Na "czyste statki" wybierają się rzadko, tylko w określonych celach, na przykład aby korzystać z usług medycznych lub rozmnażać się. Zdejmują wtedy swoje kombinezony, dobrze wiedząc, że prawdopodobnie przypłacą to kilkoma dniami reakcji alergicznych lub infekcji, co jest odpowiedzią ich osłabionych systemów immunologicznych na obecność innych quarian.

Misje: Tali:Zdrada